Klokaní kapsa

Aktuality

Turnaj veteránů v Hradci Králové 11.9.2021

Děkujeme Jirkovi Zoubkovi, za reprezentaci našeho oddílu na turnaji veteránů v Hradci Králové. Na tomto turnaji se Jirka Zoubek umístnil ve své kategotii v šermu fleretu na 1. místě a v šermu korden na 3.místě. A taktež gratulujeme za 3.místo v šermu fleretem v celostátním žebříčku. Gratulijeme k tomuto úspěchu a děkujeme za reprezentaci našeho oddílu. Výbor oddílu.

Výbor klubu

Stará garda - 70+ let muži

V sobotu 7. 9. 2019 se v Předměřicích u Hradce Králové uskutečnil první turnaj v šermu veteránů Stará Garda, sezóny 2019/2020. Tohoto turnaje ze Sportovního šermu Zlín se zúčastnili, Zdeněk Maloň a Jiří Zoubek v kategorii AK 4, fleret a kord. Našim šermířům se mnoho nedařilo, kdy se ukázalo, že dvouměsíční výpadek v tréninku přes prázdniny měl velký vliv na jejich výkonnost. Ostatní jejich soupeři měli možnosti trénovat i o prázdninách. V kategorii AK 4, fleret, obsadil Jiří Zoubek 4. místo a Zdeněk Maloň obsadil 5. místo. V kategorii AK 4 kord, obsadil Jiří Zoubek 5. místo a Zdeněk Maloň obsadil 6. místo. Pevně doufáme, že následujících veteránských turnajů se zúčastní i další šermíři veteráni Sportovního šermu Zlín a určitě přijedou v lepší sportovní formě.

Výsledky ve formátu PDF jsou ZDE

Zapsal : Zdeněk Traub

Ozvěny turnaje O pohár hejtmana Zlínského kraje 2019

V sobotu 4. 5. 2019, se ve Zlíně uskutečnil již 11. ročník turnaje v šermu veteránů v šermu fleretem kordem a šavlí. Turnaje se zúčastnilo 61 startujících, rozdělených do pěti věkových kategorií, různých zbraních ( fleret, kors a šavle ). Na turnaji, kromě zástupců českého šermu startovali šermíři ze Slovenska, Maďarska a Polska. Šermíři pořádajícího klubu Sportovního šermu Zlín, startovali pouze v šesti závodnících se střídavými úspěchy. Jakub Gerža v kategorii AK 0, kord obsadil 2. místo a Jiří Zoubek v kategorii AK IV, fleret obsadil 3. místo. Pochvalu zaslouží všichni členové klubu Sportovního šermu Zlín, kteří připravili šermírnu, včetně její demontáže a odvozu zapůjčeného technického vybavení do Ostravy.

Výsledky ve formátu PDF jsou ZDE

Zapsal: Zdeněk Traub

VC Dukly Olomouc, jaro ( 66 startujících )

V neděli 24. 2. 2019 se v Olomouci uskutečnil žebříčkový turnaj v šermu kordem, nejlepších šermířů, kordistů z celé České republiky, za účasti dvou šermířů Sportovního šermu Zlín, Eduarda Navrátila a Jakuba Omelky.

V 1. kole v sedmičlenných skupinách měl Eduard Navrátil 2 vítězství a 4 porážky a tím postoupil mezi prvních 64 šermířů, Jakub Omelka však v sedmičlenné skupině si odnesl 6 porážek a tím byl z další soutěže vyřazen. Eduard Navrátil o postup do dvaatřicítky měl za soupeře Martina Hartmanna z SC Praha, se kterým prohrál 15:5 a tím byl i Eda Navrátil z další soutěže vyřazen.

V konečném hodnocení, obsadil Eda Navrátil 49. místo a Jakub Omelka obsadil 60. místo. Avšak je zde nutné se zmínit, že naši šermíři mají mnohem horší tréninkové podmínky, než ostatní šermíři v ČR, avšak, tím více si zaslouží pochvalu za srdnatý výkon se špičkou české kordové reprezentace.

Zapsal : Zdeněk Traub

Klokaní kapsa

V neděli, 17. ůnora 2019 se v Praze, v šermírně Bohemians Praha, uskutečnil již 9. ročník mezinárodního turnaje v šermu veteránů, ve zbraních fleret a šavle. |Tohoto turnaje se také zúčastnil šermíř Sportovního šermu Zlín, Jiří Zoubek, který startoval v kategorii AK4, fleret, kde po pěkném výkonu obsadil 3. místo. Jirkovi za předvedený sportovní výkon blahopřejeme.

Celkové pořadí

1. Lajos Arany-Toth HUN
2. Dominik Chren CZE Bohemians Praha
3. Jiří Zoubek CZE Sportovní šerm Zlín
4. Jan Kučera CZE Lokomotiva Karlovy Vary

Zapsal : Zdeněk Traub

Pražský vánoční maraton, kord – 10. ročník (126 mužů) 8. 12. 2018

9. 12. 2018, se v Praze uskutečnil již 10. ročník Pražského vánočního maratonu v šermu kordem. Na startu, mezi 126. kordisty z České republiky, Polska, Německa, Irska, Rakouska, Makedonie, Jihoafrické republiky, Slovenska, Francie, Velké Británie a Kirgizstánu, startovali i dva zástupci Sportovního šermu Zlín a to Marek Bukovský a Jakub Omelka. Pražský vánoční maraton se šermuje způsobem, kdy se šermuje o každé umístění, i když, šermíř prohraje.

V konečném hodnocení obsadil Marek Bukovský 101. místo a Jakub Omelka obsadil 121. místo. Bez ohledu na celkové umístění byl tento velký mezinárodní turnaj v šermu kordem pro naše šermíře velkou školou.

Seznam a pořadí účastníků ve formátu PDF

Zapsal: Zdeněk Traub

VELVET - VELkomoravský VEteránský Turnaj 10.ročník

V neděli 28. 10. 2018 se ve Šternberku uskutečnil 10. ročník turnaje v šermu veteránů v šermu fleretem a kordem. Sportovní šerm Zlín, byl na tomto turnaji zastoupen pouze dvěma šermíři a to Jiřím Zoubkem a Iljou Opavským.

Oba naši šermíři startovali pouze v kategorii fleret. Ve sloučené kategorii AK III + AK IV, fleret, obsadil Jiří Zoubek 3. místo a Ilja Opavský 6. místo. V kategorii AK IV, fleret, obsadil Jiří Zoubek 2. místo a Ilja Opavský 3. místo. Je škoda, že naši daleko mladší šermíři se opět turnaje nezúčastnili.

Zapsal : Zdeněk Traub

Celá aktualita včetně tabulek ve formátu PDF

Brňěnský drak 2. ročník

V neděli, 23. 9. 2018 se v Brně uskutečnil 2. ročník turnaje v šermu kordem, fleretem a šavlí, veteránů – Brněnský drak. Tohoto turnaje se zúčastnil jediný zástupce Sportovního šermu Zlín a to Jirka Zoubek.

V šermu fleretem, vzhledem k malé účasti soutěžících, šermovali všechny věkové kategorie dohromady, kde Jiří Zoubek obsadil 4. místo. Ve své kategorii AK IV fleret, Jiří Zoubek obsadil 2. místo. V sloučené kategorii AK III+AK IV, kord, obsadil Jiří Zoubek 9. místo a v kategorii AK IV, kord, obsadil Jiří Zoubek 3. místo. Je škoda, že příznivé vzdálenosti turnaje od Zlína nevyužili i další šermíři Sportovního šermu Zlín. Snad na dalším turnaji se naši šermíři objeví ve větším počtu.

Celá aktualita včetně tabulek ve formátu PDF

Zapsal : Zdeněk Traub

Stará garda 2018

účastníci turnaje

Šermíři veteráni Sportovního šermu Zlín, zahájili novou šermířskou sezónu, 2018/2019, turnajem Stará Garda, který se konal dne 8. 9. 2018 v Hradci Králové.
Na turnaji náš klub Sportovního šermu Zlín, reprezentovali Silvie Hluchá, ( u této závodnice nevíme, jestli bude v nové sezoně členkou našeho klubu, nebo členkou ŠK SK Zlín, nemá zatím vyřízený přestup ), na turnaji nastoupila za Sportovní šerm Zlín, Zdeněk Maloň, Ilja Opavský, Eduard Navrátil a nově šermíř, který přišel ze Sokola Šternberk, Jiří Zoubek. Našim reprezentantům, vzhledem ke skutečnosti, že měli dvouměsíční tréninkový výpadek, se v turnaji poměrně docela dařilo. V kategorii AK I, kord obsadila Silvie Hluchá 5. místo a Eduard Navrátil v téže kategorii, obsadil 9. místo. V kategorii AK IV kord, obsadil Ilja Opavský 3. místo, Jiří Zoubek obsadil 4. místo a Zdeněk Maloň, obsadil 5. místo. V kategorii AK I fleret, obsadila Silvie Hluchá 5. místo. V kategorii AK IV fleret, obsadil Jiří Zoubek 3. místo, Ilja Opavský obsadil 4. místo a Zdeněk Maloň, obsadil 5. místo. V kategorii AK I šavle, Eduard Navrátil po výborném výkonu, obsadil 1. místo. Všem našim reprezentantům je třeba za předvedené výkony pogratulovat a věříme, že výsledky našich reprezentantů na dalších turnajích budou mít stoupající tendenci.

Výsledky ve formátu PDF jsou ZDE

Zapsal : Zdeněk Traub

Prázdninový šerm v Teplicích

Dobrý den všem,

o prázdninách je tradičně šerm v Letňanech, každé úterý od 18 - 20 hod. Pouze 10.7. je v Letňanech soustředění, tak Karel Biebel zajistil 4 dráhy v Teplicích a všechny Vás srdečně zve na Lázeňskou oplatku konanou pod záštitou lázeňského šviháka Zdeňka Maloně. Přijeďte všichni, ať mu ty Teplice zbouráme.

Pozvánka a propozice ve formátu PDF

Za Karla a hlavně za sebe Martin VALKOVIČ

Velkomoravský Veteránský Turnaj

9. ročník Šternberk 26. 11. 2017

V neděli, 26. 11. 2017, se ve Šternberku uskutečnil 9. ročník turnaje v šermu veteránů. Turnaj se šermoval pouze ve dvou zbraních, a to fleret a kord. Sportovní šerm Zlín, reprezentovala na tomto turnaji pouze Blanka Jakešová. Vzhledem k malému počtu účastníků šermířů ve fleretu ( 12 startujících ), všech dvanáct účastníků šermovalo společně, bez ohledu na věkovou kategorii. V této společné soutěži fleretistů, osadila Blanka Jakešová 11. místo. Blanka, ve své věkové kategorii, 50-59 let, obsadila 6. místo.

Ve druhé zbrani, šerm kordem, Blanka nestartovala.

Zapsal : Zdeněk Traub

Brněnský Drak Veteráni 2017

V neděli, 24. 9. 2017, turnaj v šermu Brněnský Drak pokračoval soutěží veteránů v šermu kordem, šavlí a fleretem. Za Sportovní šerm Zlín, se turnaje zúčastnili, Zdeněk Maloň v šermu kordem a fleretem, Blanka Jakešová v šermu kordem a fleretem a Zdeněk Traub v šermu fleretem. Škoda, že ostatní šermíři veteráni, Sportovního šermu Zlín, nevyužili této možnosti, startu v Brně, vzhledem ke skutečnosti, že turnaj se dal opravdu absolvovat na otočku, ve všech třech zbraních. Rozhodně, po ekonomické stránce i časové náročnosti, byl tento turnaj pro členy Sportovního šermu Zlín, ideální.

Výsledky veteránů Sportovního šermu Zlín na turnaji v Brně:

Kord, kategorie AK IV 4. Zdeněk Maloň

Kord, kategorie ženy 4. Blanka Jakešová

Fleret, kategorie AK IV 3. Zdeněk Traub 4. Zdeněk Maloň

Fleret, kategorie AK0,AKI,AKII,AKIII 9. Blanka Jakešová

Fleret, kategorie ženy 1. Blanka Jakešová

Výsledky ve formátu PDF

Zapsal : Zdeněk Traub

Stará Garda Hradec Králové 16. ročník

účastníci turnaje

V sobotu, 2. 9. 2017, šermíři Sportovního šermu Zlín, zahájili novou šermířskou sezonu 2017/2018, účastí na 16. ročníku Staré Gardy, v šermu veteránů, který proběhl již tradičně v Hradci Králové. Turnaje se zúčastnilo přes 70 šermířů a šermířek, veteránů, z České republiky, Slovenska, Německa, Maďarska, Holandska a USA. Sportovní šerm Zlín reprezentovali, Marek Bukovský a Eduard Navrátil v šermu kordem a šavlí, kategorie 30 – 39 let, Silvie Hluchá, kord a fleret, kategorie ženy, Blanka Jakešová, kord a fleret, kategorie ženy, Zdeněk Maloň, kord a fleret, kategorie nad 70 let, Zdeněk Dřímal, kord, kategorie nad 70 let a Zdeněk Traub, fleret, kategorie nad 70 let. Naši šermíři bojovali s velkým nasazením, avšak na lepší výsledky to ještě nestačilo. Bohužel, se plně projevil prázdninový výpadek, jak ve fyzické připravenosti, tak i výpadek v technické přípravě a v taktickém pojetí boje. Jak jsme se informovali, většina našich soupeřů měla možnost šermířské přípravy i o prázdninách. Turnaj se velice vydařil po společenské stránce, kde se nám podařilo navázat nová přátelství se šermíři se zahraničí a obnovit kontakty se šermíři z  České republiky a Slovenské republiky.

Celkový pohled

 

Z umístění šermířů Sportovního šermu Zlín :

 • Marek Bukovský, kategorie 30 – 39 let, kord – 5.místo
 • Eduard Navrátil, kategorie 30 – 39 let, kord – 4. místo
 • Silvie Hluchá, kord ženy – 5. místo
 • Blanka Jakešová, kord ženy – 8. místo
 • Zdeněk Maloň, kategorie nad 70 let, kord – 6. místo
 • Zdeněk Dřímal, kategorie nad 70 let, kord – 4. místo
 • Silvie Hluchá, fleret ženy – 3. místo
 • Blanka Jakešová, fleret ženy – 5. místo
 • Zdeněk Maloň, kategorie nad 70 let, fleret – 7. místo
 • Zdeněk Traub, kategorie nad 70 let, fleret – 3. místo
 • Marek Bukovský, kategorie 30 – 39 let, šavle – 1. místo
 • Eduard Navrátil, kategorie 30 – 39 let, šavle – 3. místo
 • Zdeněk Traub, kategorie 60 a více let, fleret – 5. místo
 • Zdeněk Maloň, kategorie 60 a více let, fleret – 10. místo
 • Marek Bukovský, kategorie 30 – 49 let, šavle - 1. místo
 • Eduard Navrátil, kategorie 30 – 49 let, šavle - 3. místo

Pevně doufáme, že na příštím turnaji veteránů se nám podaří podstatně vylepšit umístění v soutěžích..

Zdeněk Traub

Czech Master Cup 2017
2.4.2017

V neděli 2. 4. 2017, se v Praze na Julisce konal již 9. ročník turnaje v šermu veteránů, Czech Master Cup 2017, šerm fleretem a kordem. Za Sportovní šerm Zlín se turnaje zúčastnila pouze Blanka Jakešová, která startovala v obou zbraních, kord a fleret. V šermu kordem, kategorie AK II, ( 7 startujících ), se Blance moc nedařilo a v konečném hodnocení, obsadila Blanka, poslední 7. místo. Avšak, je nutné zde podotknout, že Blanka startovala v kategorii, kde byli pouze muži, takže výsledek nelze brát vážně, protože zvlášť u šermu kordem je fyzická síla na straně mužů. Blance i tak je třeba pogratulovat za odvahu, že se s muži pustila do soutěže.

Turnaj dále pokračoval šermem fleretem, kde opět startovala Blanka Jakešová. Protože zde bylo málo startujících v jednotlivých kategoriích, byla zde spojena kategorie AK II + AK III+. Blanka, zde opět byla jako žena osamocena, avšak zde se ukázalo, že fleret jde Blance podstatně lépe, než kord. V společné soutěži ( 7 startujících ), obsadila Blanka Jakešová pěkné 4. místo a ve vyhodnocení kategorie AK II, kam Blanka patří, obsadila Blanka velice pěkné 2. místo.

Myslím, že je zde na místě Blance pogratulovat k výsledkům a popřát je do dalších turnajů, hodně sportovních úspěchů.

Zdeněk Traub

Výsledky ve formátu PDF

Klokaní kapsa 2017

V neděli 29. 1. 2017, se uskutečnil v šermírně Bohemians Praha, turnaj v šermu veteránů. Turnaj byl vypsán pro všechny veteránské věkové kategorie a šermovalo se v disciplínách, šerm fleretem a šerm šavlí. Bohužel, tento turnaj utrpěl slabou účastí v obou zbraních a proto byl pořadatel nucen, sloučit všechny startující, bez ohledu na věkové kategorie do jedné skupiny. Klub Sportovního šermu Zlín, reprezentoval, Zdeněk Maloň, který startoval pouze v disciplíně, šerm fleretem. Ve společné soutěži všech fleretistů, obsadil Zdeněk Maloň, 10. místo a ve své kategorii 60 a více let, obsadil Zdeněk Maloň 3. místo. Doufejme, že s blížícím se jarem, bude klub Sportovního šermu Zlín, reprezentovat více šermířů, veteránů, protože klub Sportovního šermu Zlín, má dost dalších šermířů  k dispozici.

Zdeněk Traub

Výsledky ve formátu PDF

Novoroční turnaj Hugo Grafa 2017
TJ Lokomotiva Teplice

V sobotu, 7. 1. 32017 se v Teplicích uskutečnil již 11. ročník turnaje v šermu fleretem kordem a šavlí, veteránů. Vzhledem k nepříznivému počasí, turnaj utrpěl menší účastí šermířů a tak pořadatel musel přikročit ke slučování několika věkových kategorií do jedné soutěže.

Za klub Sportovního šermu Zlín, se turnaje zúčastnila pouze Blanka Jakešová, která startovala v soutěži šermu fleretem a v šermu kordem. V soutěži šerm fleretem, startovalo 11 šermířů, všech kategorií a v této společné soutěži obsadila Blanka Jakešová, 9. místo. Ve vyhodnocení kategorie AK II, fleret, obsadila Blanka Jakešová, 4. místo. V šermu kordem, kategorii AK II, startovalo pouze 6 účastníků. V této kategorii obsadila Blanka Jakešová poslední 6. místo.

V každém případě si Blanka zaslouží obdiv a uznání, že se v tak nepříznivém počasí se vydala sama až do Teplic na turnaj v šermu. Velké díky Blanko, za reprezentaci Sportovního šermu Zlín.

 

Zdeněk Traub

8. Pražský vánoční maraton v šermu kordem

V sobotu, 10. 12. 2016 se konal na Stadionu Juliska, již 8. ročník Vánočního maratonu v šermu kordem, muži a ženy. V kategorii muži, startovalo 108 šermířů, kordistů z 10. evropských zemí . Klub Sportovního šermu Zlín, zastupoval pouze Marek BUKOVSKÝ. Markovi se bohužel na turnaji moc nedařilo a v konečném hodnocení, obsadil 102. místo. Pro Marka však byl tento turnaj velkým sportovním zážitkem a školou. V kategorii ženy, jsme bohužel, neměli žádné zastoupení. Snad příště.

Zdeněk Traub

Starší aktuality jsou přesunovány do oddílu Starší články