Starší data 1  

Finále Mistrovství ČR 2013
Kord žáci - jednotlivci
1. června 2013

V sobotu 1.6. 2013 se uskutečnilo v Teplicích Finále Mistrovství ČR v šermu kordem žáků. Klub Sportovního šermu Zlín, reprezentoval Honza BURK, který přesto, že absolvoval namáhavou cestu vlakem přes celou republiku, předvedl skvělý sportovní výkon. Svojí vůlí po vítězství, Honza v prvním kole prohrál jen o jeden zásah jedno utkání a tím mu uteklo vítězství ve skupině. Přesto Honza postoupil do první eliminace, kde díky svému perfektnímu výkonu v základní skupině, které mu zaručilo druhé místo ve skupině, měl volný los a rovnou postoupil do druhé eliminace, kde si snadno poradil s Romanem MARHOLDEM z Lokomotivy Teplice a postoupil do první šestnáctky. V další eliminačním utkání narazil Honza na pozdějšího medailistu M ČR a vedoucího závodníka Českého žebříčku žáků v šermu kordem Josefa BALCARA z Lokomotivy Teplice. Zde se již Honzovi tak nevedlo a po velkém boji prohrál 15:7. Přesto v konečném hodnocení závodníků, Honza obsadil skvělé 11. místo a rozhodně se tímto výsledkem ve finále Mistrovství České republiky zařadil mezi přední kordisty, žáky České republiky.

Velká gratulace pro Honzu
Zdeněk Traub, předseda klubu
Výsledky ve formátu *.doc jsou ZDE

 

Pohár města Mostu 14.4. 2013
fleret a kord AK III


  V neděli, 14.4. 2013, se dva naši závodníci, Ilja OPAVSKÝ a Zdeněk MALOŇ, zúčastnili turnaje v šermu veteránu o Pohár města Mostu. Našim chlapcům se moc nevedlo a v konečném pořadí obsadili, Ilja 6. místo a Zdeněk 7. místo.

Ilja OPAVSKÝ a Zdeněk MALOŇ se rovněž zúčastnili v Mostě soutěže v šermu kordem, kde v konečném hodnocení Zdeněk, obsadil 5. místo a Ilja obsadil 7. místo.

Fleret a kord
v  kategorii AK I

V této kategorii reprezentovala klub Sportovního šermu Zlín, Silvie HLUCHÁ.

Silva šermovala v této kategorii, společně s muži a v konečném vyhodnocení mezi muži, obsadila 8. místo.
Silva Hluchá se rovněž v Mostě zúčastnila soutěže v šermu kordem, v kategorii AK I, kde mezi ženami, obsadila 2. místo a získala stříbrnou medaili.

Mostecký fleret

 

 

Fleret - žačky
13. dubna 2013
Areal sportu TJ Baníku Most

 V sobotu 13.4. 2013 na turnaji v šermu fleretem v Mostě si Michaela HLUCHÁ, vyzkoušela šerm o jednu kategorii vyšší (žačky), ve které Míša postoupila ze základní skupiny do první eliminace. Zde měla za soupeřku Alžbětu Filípkovou (pozdější účastnice semifinále) , se kterou Míša prohrála hladce 15 : 2. Pro Míšu to bylo o to náročnější, že před touto kategorií absolvovala kategorii mladších žákyň a na Míši se již projevila únava. Přesto Míša zabojovala a v konečném hodnocení obsadila 7. místo.

Celkové pořadí

 Poř. 

 Příjmení 

 Jméno 

 Národ 

 Klub 

 1 

 NĚMCOVÁ 

 Štěpánka 

 CZE 

 TJ LOKOMOTIVA LIBEREC 

 2 

 MONCMANOVÁ 

 Andrea 

 CZE 

 SOKOL BYSTŘICE NAD PERŠTEJNEM 

 3 

 FILIPKOVÁ 

 Alžběta 

 CZE 

 TJ SLEZAN OPAVA 

 3 

 HAVLÍČKOVÁ 

 Anna 

 CZE 

 TJ LOKOMOTIVA LIBEREC 

 5 

 KUREŠOVÁ 

 Tamara 

 CZE 

 TJ SOKOL BRNO I. 

 6 

 HAKOVÁ 

 Anna 

 CZE 

 TJ LOKOMOTIVA LIBEREC 

 7 

 HLUCHÁ 

 Michaela 

 CZE 

 SPORTOVNÍ ŠERM ZLÍN 

 8 

 MALÍČKOVÁ 

 Eliška 

 CZE 

 SOKOL BYSTŘICE NAD PERŠTEJNEM 

 9 

 TAJBLOVÁ 

 Patricie 

 CZE 

 TJ LOKOMOTIVA LIBEREC 

 10 

 KNEIFLOVÁ 

 Karolina 

 CZE 

 TJ BANÍK MOST 

 11 

 BERDYCHOVÁ 

 Eliška 

 CZE 

 SOKOL PRAHA VRŠOVICE 

Mostecký fleret
fleret - mladší žačky

V sobotu 13.4. 2013 se naše mladší žačky Michaela HLUCHÁ a Dorotka VÍCHOVÁ zúčastnila žebříčkového turnaje v šermu fleretem v Mostě. Obě děvčata postoupila ze základní skupiny do první eliminace, kde se jim již tak nedařilo. Míša měla za soupeřku Isabelu Sedlákovou ze Sokola Bystřice nad Pernštejnem, se kterou prohrála 12 :5 a tím byla vyřazena z dalších bojů. Dorotka v první eliminaci měla za soupeřku Tamaru Kurešovou ze Sokola Brno I, se kterou prohrála 12 : 11 a tímto výsledkem byla Dorotka rovněž vyřazena z dalších bojů. V konečném hodnocení, obsadila Míša Hluchá 6. místo a Dorotka Víchová 10. místo. Oběma děvčatům za bojovnost velká gratulace.

Bílá Opava 2013
fleret, mladší žáci

V neděli 17.3. 2013 se uskutečnil v Opavě další žebříčkový turnaj v šermu fleretem, mladších žáků. Na turnaji, klub Sportovní šermu Zlín reprezentoval Jakub NAVRÁTIL. Oproti předchozího turnaje ve Zlíně, Jakub vykázal velké zlepšení a tentokrát opravdu bojoval o každý zásah. Jakub bez problému postoupil ze základní skupiny do šestnáctky, kde v eliminaci narazil na Karla PONÍŽILA ze KŠ SK Zlín, kterému nakonec podlehl 12:5. Přesto v konečném hodnocení Jakub obsadil pěkné 12. místo z 25. startujících šermířů. Pro Jakuba, vzhledem ke skutečnosti, že tento turnaj byl žebříčkový, je jeho umístění velkým povzbuzením do dalších šermířských utkání.

Celkové pořadí

Poř.

Příjmení

Jméno

Klub

1

CHREN

Simon

BOHEMIANS

2

TEDENAC

Filip

BRNO

3

BOHDAL

Matej

OPAVA

3

TESARIK

Daniel

BRNO

5

PONIZIL

Karel

SKZLIN

6

TOTUSEK

Marek

BYSTRICE

7

MEIXNER

Jakub

BRNO

8

KVAPIL

David

STERNBERK

9

MALIS

Vit

OSTRAVA

9

PALACEK

Tomas

OSTRAVA

11

MOTTL

David

H.BROD

12

NAVRATIL

Jakub

SERMZLIN

13

POLAK

Marek

BRNO

14

HEGER

Jakub

HRADECKR.

15

BERKA

Jiri

SKZLIN

16

JANECEK

Lukas

OSTRAVA

17

ONDRUSEK

Martin

SKZLIN

18

KONECNY

Kristian

BRNO

19

VOBORIL

Martin

SKZLIN

20

MLÝNEK

Mikuláš

BRNO

21

UHLIR

Petr

C.TESIN

22

RUCKI

Stepan

C.TESIN

23

BENOVIC

Jonas

OSTRAVA

24

VYMAZAL

Jan

OSTRAVA

25

LODZIANA

Daniel

C.TESIN

Turnaj Mikuláše Koperníka I.ročník Teplice 9.3. 2013

V sobotu, 9.3. 2013 se v Teplicích uskutečnil mezinárodní turnaj v šermu kordem, žáků, kterého se zúčastnilo 42 závodníků žáků z celé ČR, včetně šermířů ze Slovenska. Klub Sportovního šermu Zlín, reprezentoval Jan BURK. Honza z prvního kola, postoupil do I. eliminace, kde vzhledem ke svému umístění ve skupině, měl volný los. V další eliminaci, však již nestačil na svého soupeře Matěje Oplta ze Slavoje Litoměřice, se kterým prohrál 9:15. V konečném hodnocení, Honza obsadil pěkné 23. místo ze 42. účastníků turnaje. Toto umístění mezi nejlepšími kordisty, žáky z celé ČR je pro Honzu velké povzbuzení k další závodní činnosti v šermu kordem. Honzovi ze srdce blahopřejeme.

zvětšit

Valašský fleret
Zlín 2.3. 2013 – 3.3. 2013

V sobotu 2.3. 2013 a v neděli 3.3. 2013 se ve Zlíně uskutečnil již 33. ročník turnaje v šermu fleretem žáků. Pořadatelem žebříčkového turnaje, byl Klub šermu SK Zlín. Turnaj byl v obou tělocvičnách 16. ZŠ Zlín, na sídlišti Jižní Svahy. Tohoto turnaje se rovněž zúčastnili šermíři klubu Sportovního šermu Zlín. V sobotu, v kategorii mladších žáků startoval Jakub NAVRÁTIL. V samotné soutěži Jakub doplatil na podcenění tréninkové píle a v konečném účtování obsadil 17. místo. Doufáme, že si vzal ponaučení a v příštím turnaji budou výsledky mnohem lepší. V neděli turnaj pokračoval soutěží v šermu fleretem, mladších žákyň a posléze se šermovala kategorie žákyň. Za náš klub startovala v kategorii mladších žákyň, dvě děvčata a to Michaela HLUCHÁ a Dorota VÍCHOVÁ. Zatím, co Míša nastupovala na turnaj, jako již ostřílená závodnice, pro Dorotku to byl první turnajový zážitek. Míša měla skvělé zahájení turnaje, která nakonec zúročila 3. místem a ziskem bronzové medaile. Dorotka se teprve seznamovala s atmosférou prvního turnaje, čemuž také odpovídá její umístění v konečném hodnocení. Dorotka obsadila 8.místo. U Dorotky věříme, že při jejím nasazení na tréninku, to bude příště určitě lepší. Míša startovala i v soutěži žákyň, kde mezi staršími a daleko fyzicky zdatnějšími šermířkami obsadila pěkné 6.místo.

Jakub Navrátil a Dorotka Víchová

 

Klokaní kapsa
Fleret AK III
Bohemians Praha 17.2. 2013

 V neděli 17.2. 2013 se uskutečnil další turnaj veteránů v šermu fleretem a šavlí. Pořadatelem turnaje byl oddíl šermu Bohemians Praha. Náš klub Sportovního šermu Zlín, na tomto turnaji reprezentovali Ilja Opavský a Zdeněk Maloň. Oba startovali v kategorii AK III, fleret, který se šermoval dvoukolově.. Vzhledem ke skutečnosti, že Ilja je po náročné operaci, Ilja odvedl bezchybný, výborný výkon a svým druhým místem a stříbrnou medailí naznačil, že se vrací do výborné sportovní formy. Zdeňkovi se už v turnaji moc nevedlo a v konečném hodnocení obsadil 6. místo. Velká gratulace oběma k umístěni na turnaji.

 

 

 Poř. 

 Příjmení 

 Jméno 

 Klub 

 Vítězství/
zápasy 

 1 

 VÁHALA 

 Bohumír 

 KLUB ŠERMU SK ZLÍN 

 8/10 

 2 

 OPAVSKÝ 

 Ilja 

 SPORTOVNÍ ŠERM ZLÍN 

 6/10 

 3 

 ŠOLC 

 Josef 

 ČŠK RIEGEL PRAHA - TJ BANÍK PRAHA 

 5/10 

 4 

 CHREN 

 Dominik 

 BOHEMIANS PRAHA 

 5/10 

 5 

 VAJDA 

 Radim 

 ASPV SK ZLÍN 

 4/10 

 6 

 MALOŇ 

 Zdeněk 

 SPORTOVNÍ ŠERM ZLÍN 

 2/10 

Turnaj Zdeňka Mynaříka, ŠternberkM. Hluchá

Ve dnech 29.9.2012 a 30.9.2012, se ve Šternberku uskutečnil turnaj v šermu fleretem mladších žáků, mladších žaček ( Turnaj Zdeňka Mynaříka ), kterého se zúčastnili i dva zástupci našeho klubu Sportovního šermu Zlín. V kategorii mladší žáci, se našemu závodníkovi Jakubovi Navrátilovi moc nedařilo a v konečném účtování obsadil 16. místo. Jakub se přesvědčil na vlastní kůži, že bez řádného tréninku a bez plného nasazení, nejsou výsledky. V kategorii mladší žačky, se turnaje zúčastnila za náš šermířský klub Michaela Hluchá, a ta naopak do Jakuba proměnila svoje tréninkové úsilí a vůli po vítězství ve třetí místo v turnaji a bronzovou medaili. Pro Míšu toto umístění, bude určitě velkým impulzem k dalším úspěchům ve sportovním šermu.

Výbor Sportovního šermu Zlín, oběma našim závodníkům blahopřeje k výsledkům na turnaji.

Výsledky jsou ZDE (otevřou se na nové stránce):

 
Vánoční oddílový turnaj
V měsíci prosinci 2011 se uskutečnil již VIII. ročník oddílového turnaje v šermu O vánoční pohár. Šermovalo se ve všech třech zbraních, fleret, kord a šavle. I když tento turnaj se vždy konal, jako oddílový, byli k účasti na turnaji, přizváni bývalí členové našeho klubu z ASPV SK Zlín.

Výsledky turnaje:
Fleret
1. KOT Ondřej, Sportovní šerm Zlín
2. SCHINDLER, Jan ASPV SK Zlín
3. OPAVSKÝ Ilja, Sportovní šerm Zlín
4. VAJDA Radim, ASPV SK Zlín
5. SCHINDLER Robert, ASPV SK Zlín
6. MALOŇ Zdeněk, Sportovní šerm Zlín

Kord
1. NAVRÁTIL Eduard, Sportovní šerm Zlín
2. SCHINDLER, Jan ASPV SK Zlín
3. SALAJKA Pavel, Sportovní šerm Zlín
4. SCHINDLER Robert ,ASPV SK Zlín
5. HLUCHÁ Silvie, Sportovní šerm Zlín
6. Maloň Zdeněk, Sportovní šerm Zlín
7. VAJDA Radim, ASPV SK Zlín
8. PŘEDÍNSKÝ Zbyněk, Sportovní šerm Zlín

Šavle
1. DROZD Robert, Sportovní šerm Zlín
2. – 3. NAVRÁTIL Eduard, Sportovní šerm Zlín
2. – 3. VAJDA Radim, ASPV SK Zlín

Všem účastníkům blahopřejeme k výsledkům a těšíme se na IX. ročník turnaje o Vánoční pohár v roce 2012

Zdeněk Traub, předseda klubu
Sportovní šerm Zlín

Vítězové:
Ondřej Kot

Eda Navrátil

Robert Drozd

Vršovická Vrš, 1. ročník

V neděli 13.11. 2011 se šermíři Sportovního šermu Zlín zúčastnili dalšího turnaje veteránů v šermu fleretem a kordem v Praze – Vršovicích.
Turnaj pořádal oddíl šermu Sokola Vršovice pod názvem, Vršovická Vrš, 1. ročník.

Zvětšit

Náš sportovní klub reprezentovali tito šermíři:

 • Ilja Opavský – kord
 • Zdeněk Maloň – kord, fleret
 • Zdeněk Traub – fleret
 • Pavel Salajka – kord
 • Silvie Hluchá – kord

Z výsledků:
Fleret, kategorie AK III

 • 3. místo a bronzová medaile
  – Zdeněk Traub
 • 6. místo – Zdeněk Maloň

Kord, kategorie AK III

 • 8. místo - Ilja Opavský
 • 9. místo – Zdeněk Maloň

Kord, kategorie AK 0, muži

 • 8. místo – Pavel Salajka

Kord, kategorie AK 0, ženy

 • 6. místo – Silvie Hluchá
Zvětšit Zvětšit

Turnaj potvrdil, skutečnost, že obliba veteránských turnajů se rozšířila i mezi pravidelné účastníky turnajů v šermu, pořádaných Českým šermířským svazem, neboť na tomto turnaji bylo mnoho šermířů, kteří mezi veterány startovali poprvé. O to jsou cennější výsledky, kterých dosáhli naši šermíři. Proto všem velká gratulace.

Zdeněk Traub

Zvětšit

Na stránce psmorfeus naleznete aktualizované žebříčky ZDE , přehled výsledků ZDE

S