Aktuality mládeže

foto Jan VojtaTurnaj "Cup USK - Praha"
27. 1. 2019

 

V neděli se uskutečnil turnaj "Cup USK - Praha" v šermu kordem kadetů. Za náš oddíl startoval Jan Vojta.

V porovnání s předchzím turnajem došlo u něj k výkonostnímu posunu. Po základním kole, kde šermoval v osmičlenné skupině, skončil na čtvrtém místě a celkově skončil na 25tý. Postoupil do eliminace, kde vyhrál 15/9. Ve druhém kole eliminace narazil na Zháňala, se kterým prohrál 1/15. V opravné eliminaci prohrál s Machkem 11/15 a byl z dalších bojů vyřazen. Celkově se umístnil na 29tém místě.

Trener Zdeněk Hynek

SC CUP 2018, kord, kadeti - Praha 8. 12. 2018
zvětšit

Dne 8. 12. 2018 se zúčastnil Jan Vojta turnaje SC CUP Praha, kde skončil na 49. místě z 52. Opět se projevila Honzova slabá stránka,.Ppo vykrytí soupeřova útoku, okamžitě nejde do protiakce. Jeho účast na turnaji byla skoro po jednom roku, což není omluva za tento výkon, ale také možná příčina Honzovi nerozhodnosti. Doufám, že Honza zapřemýšlí nad nutností okamžité reakce po vykrytí soupeřova útoku.

  Výsledková listina ve formátu PDF

Zdeněk Hynek, trenér

Mistrovství ČR v šermu fleretem, mladší žačky a mladší žáci

V sobotu 9. 6. 2018, se v Praze uskutečnilo Mistrovství ČR v šermu fleretem, mladších žaček a mladších žáků.

V obou kategoriích měl Sportovní šerm Zlín zastoupení a to kategorii mladších žaček ( startovalo 19 šermířek ), Emu Víchovou, v kategorii mladší žáci ( 29 šermířů ), Ivana Víchu. Mistrovství se uskutečnilo jednokolovým systémem s přímou eliminací. Ema Víchová v prvním kole měla 2 vítězství a 4 porážky a kvalifikovala se do eliminací, jako 14. nasazená. V boji o postup mezi 8 nejúspěšnějších šermířek však neuspěla, když prohrála s Barborou Prokešovou z USK Praha 15:2 a tím byla z dalších bojů vyřazená. V  konečném hodnocení obsadila Ema Víchová 14. místo.

Ivan Vícha z prvního kola, 5 vítězství a jedna porážka, postoupil do přímých eliminací. Ze dvaatřicítky postoupil bez boje do šestnáctky, kde o postup mezi osm nejúspěšnějších šermířů se Ivan utkal s Matyášem Chlebounem ze Šermu Ostrava, kterého porazil 15:11 a tím se probojoval mezi 8 neúspěšnějších šermířů. O postup mezi čtyři nejlepší šermíře se utkal s Jáchymem Hasíkem ze Slezanu Opava (pozdější finalista soutěže), se kterým prohrál 15:9. V konečném hodnocení, obsadil Ivan Vícha velmi krásné 6. místo a jenom špatným rozložením fyzických sil, se Ivan připravil o možnost bojovat o medaile nejcennější. V každém případě Ivanovi patří velká gratulace za příkladnou bojovnost a nasazení při turnaji. Komentář je napsán pouze z dostupných výsledkových podkladů. Účastníci turnaje a trenér své hodnocení dosud nesdělili takže možná komentář nevystihuje plně atmosféru na turnaji.

Výsledky mladších žáků jsou ZDE

Výsledky žákyň jsou ZDE

Zapsal: Zdeněk Traub

nástup

Mistrovství ČR, fleret, kadetky ( 12 šermířek ) kadetky oddílu Zlína

V  neděli, 3. 6. 2018 se v Bystřici nad Perštejnem uskutečnilo Mistrovství ČR v šermu fleretem kadetek. Namistrovství se kvalifikovaly svými výsledky v sezóně 2017/2018 i dvě šermířky Sportovního šermu Zlín a to Dorota Víchová a Michaela Hluchá. Mistrovství proběhlo jednokolovým systémem s přímou následnou eliminací. V prvním kole měla Míša pouze 1vítězství a 4 porážky, Dorota měla v prvním kole 4 vítězství a 1 porážku. Do eliminací postoupily D. Víchová jako 4, M. Hluchá, jako10. D. Víchová, postoupila bez boje do první osmičky a o postup do první čtyřky se utkala s Veronikou Musílkovou z USK Praha, se kterou prohrála těsně 15:14 a tím byla z dalších bojů vyřazená. M. Hluchá o postup mezi osm nejúspěšnějších šermířek musela bojovat s Adélou Kocourovou ze Sokola Brno I, se kterou prohrála 15:2 a tím byla z dalších bojů vyřazená. V konečném hodnocení, obsadila Dorota Víchová, 5. místo a Michaela Hluchá obsadila 10. místo. D. Víchová, měla opravdu nešťastný den, protože svým bojovným výkonem mohla bojovat o nejvyšší medaile. Škoda, snad příště. Komentář je napsán dle zveřejněných výsledků.

Zapsal: Zdeněk Traub

V sobotu 26. 5. 2018, se v Brně uskutečnilo
Mistrovství ČR v šermu fleretem žáků a žaček.

V soutěži žáků ( 30 startujících ), jsme měli jednoho zástupce a to Ivana Víchu. Soutěž proběhla jednokolovým systémem s následnou přímou eliminací. Ivan měl v prvním kole 3 vítězství a 2 porážky. V eliminaci o postup do první šestnáctky byl jeho soupeřem Ladislav Pěnička ze Šermu Liberec, kterého Ivan porazil 15:10 a tím postoupil mez 16 neúspěšnějších šermířů. O postup do první osmičky se utkal s pozdějším finalistou Mistrovství, Vladimírem Knobem ze Sokola Šternberk, se kterým Ivan prohrál 15:11 a tím byl z další soutěže vyřazen. V konečném hodnocení obsadil Ivan Vícha 15. místo.

Zapsal: Zdeněk Traub

Ostrava, 19. 5. 2018, Mistrovství ČR v šermu fleret, juniorky

V sobotu 19. 5. 2018, se v Ostravě uskutečnilo MČR v šermu fleretem, juniorek, kterého se zúčastnily i dvě šermířky Sportovního šermu Zlín, Dorota Víchová a Michaela Hluchá, díky získaným bodům za sezónu 2017/2018. Turnaj proběhl jednokolově, s následnou eliminací. Našim děvčatům se vůbec nedařilo, Míša v prvním kole, měla 1 vítězství a 5 porážek a vůbec nepostoupila do eliminací, Dorota v prvním kole měla dvě vítězství a 3 porážky. V eliminaci o postup mezi první osmičku, porazila Kristýnu Průchovou z USK Praha, 15:13 a tím postoupila o možnost bojovat o postup do první čtyřky. Zde byla její soupeřkou Isabela Sedláková z Bystřice n/Perštejnem, se kterou prohrála 15:12 a tím byla z dalších bojů vyřazena. V konečném hodnocení obsadila Dorota Víchová, 8. místo a Michaela Hluchá 13. místo.

Zapsal : Zdeněk Traub

Sokol Cup Mládeže, Brno fleret

V  soutěži v šermu fleretem, žáci, ( 33 šermířů ) startoval za Sportovní šerm Zlín, Ivan Vícha. V prvním kole v sedmičlenné skupině měl Ivan 4 vítězství a 2 porážky, ve druhém kole, opět v sedmičlenné skupině měl Ivan 2 vítězství a 4 porážky. Po dvou kolech byl Ivan Vícha nasazen jako šestnáctý. V eliminacích, Ivan postoupil bez boje do dvaatřicítky, kde o postup do první šestnáctky se utkal se Lvem Holým ze Sokola Brno I, se kterým prohrál velmi těsně 15:14. Tím byl Ivan z dalších bojů vyřazen a v konečném hodnocení, obsadil Ivan Vícha, 18. místo.

V soutěži juniorek a kadetek společně ( 18 šermířek ) ,měl Sportovní šerm Zlín, dvojí zastoupení. Dorota Víchová, v prvním kole v šestičlenné skupině měla 2 vítězství a 3 porážky, Michaela Hluchá, v prvním kole v šestičlenné skupině měla 3 vítězství a 2 porážky. Ve druhém kole, opět šestičlenná skupina, měla Dorota Víchová 5 vítězství a žádnou porážku, Michaela Hluchá, ve druhém kole měla 2 vítězství a 3 porážky. Po dvou kolech, byla D. Víchová nasazena, jako sedmička, Michaela Hluchá po dvou kolech byla nasazena jako osmička. Michaela Hluchá, postoupila bez boje do šestnáctky, kde o postup do první osmičky se utkala s Kristýnou Průchovou z USK Praha, se kterou prohrála 15:8 a tím byla Michaela z dalších bojů vyřazena. Dorota Víchová také postoupila bez boje do první šestnáctky, kde o postup do první osmičky se utkala s Kristýnou Bursíkovou z  Bohemians Praha, kterou porazila 15:8. D. Víchová o postup do semifinále se utkala s Emou Rubášovou ze Sokola Brno I, se kterou prohrála 15:11 a tím byla Dorota z dalších bojů vyřazena. V konečném hodnocení soutěže juniorek, obsadily Dorota Víchová, 7. místo a Michaela Hluchá, 9. místo. V soutěži kadetek ( 15 šermířek ), obsadily, Dorota Víchová, 7. místo a Michaela Hluchá, 8. místo.

Zapsal: Zdeněk Traub

fotoJarní pohár 2018
Vršovice

V sobotu 17.3.2018 se naše šermířky ve fleretu, Dorota Víchová a Michaela Hluchá, zůřastnily v Praze ve Vršovicích kadetského žebřířkového turnaje "Jarní pohár". Obě se po dvou kolech probojovaly do poslední osmičky. V celkovém umístění skončila Dorota na 5 místě a Michaela na 7 místě. Oboum děvčatům patří poděkování za prezentaci našeho oddílu.

Ilja Opavský

Valašský fleret Zlín

Zlínského Valašského fleretu se za náš oddíl zúčastnil v kategorii mladších žáků Ivan Vícha. Účastníků v této kategorii bylo 28. Ivan v prvním i druhém kole se ve své skupině umístil na prvním místě s jednou porážkou. Na konci kol skupin byl celkově na 4 místě. V eliminaci se Ivan prošermoval do poslední osmičky. Zde narazil na Lančaríce ze Šamorína, se kterým prohrál 15/12 a celkově se umístil na 7 místě.

Ivanovi patří pochvala za velmi bojovný výkon.

Ilja Opavský

Pohár ČEZ

V sobotu 25. 11. 2017, se v Praze uskutečnil turnaj v šermu kordem kadetů, o Pohár ČEZU, za účasti 67. šermířů kadetů z celé ČR. Na turnaji, po dlouhé době startovali šermíři, kadeti Sportovního šermu Zlín a to jmenovitě, j. V prvním kole, v sedmičlenné skupině, měl Jan Vojta 2 vítězství a 4 porážky, Matyáš Křivánek, také v sedmičlenné skupině měl 3 vítězství a 3 porážky a Filip Burk měl rovněž v sedmičlenné skupině 3 vítězství a 3 porážky. Po prvním kole byli do eliminačních bojů naši chlapci nasazeni takto: Matyáš Křivánek, jako 34, Filip Burk, jako 37 a Jan Vojta, jako 50. V první eliminaci měli naši hoši volný los a postoupili tímto přímo do dalších bojů. Jan Vojta měl v další eliminaci za soupeře Jana Tomana z Dukly Praha, se kterým prohrál 15:3 a tím byl z dalších bojů vyřazený. Matyáš Křivánek, v tomto eliminačním kole měl za soupeře Kryštofa Machka ze Sokola Dejvice, se kterým prohrál těsně 15:13 a rovněž byl z dalších bojů vyřazený. Filip Burk, po prvním eliminačním kole, kdy postoupil bez boje dalšího kola za soupeře Jiřího Bauera z Dukly Praha, kterého porazil 10:8 a v další eliminaci byl jeho soupeřem Šimon Smrček z Lokomotivy Plzeň, se kterým Filip nešťastně prohrál 15:12. Filip ještě dostal další možnost postoupit do dalšího kola v opravném utkání s Janem Smítkou ze Sp.Plzeň, se kterým Filip prohrál 15:11.

V konečném účtování se naši šermíři umístili takto : Filip Burk na 30. místě, Matyáš Křivánek na 40. místě a Jan Vojta na 52. místě. Naši chlapci si zaslouží pochvalu za velkou bojovnost, kterou na planších přímo oplývali.

Zapsal : Zdeněk Traub

Opavský listopad

Po dvou zahraničních turnajích jsme se zúčastnili tradičního žebříčkového turnaje ve fleretu "Opavský listopad", který se konal 18.11.1017 v Opavě. Byly vypsány kategorie žáci, žačky a kadeti, kadetky. V kategorii žáků nemáme žádného šermíře ani šermířku a tak nastoupila nastupující generace mladších žáků a žaček.

Kategorie žáci : 29 šermířů Ivan Vícha - mladší žák - v 1. kole - 3 vítězství, 2 prohry - po 1.kole 14. místo - v 2. kole - 4 vítězství, 1 prohra - po 2. kole 7. místo - výborný výsledek ! I. eliminace Koráb Martin (21.místo, v žebříčku 44.místo s jedním bodem) - prohra 14/15 - těžko pochopitelný technický kolaps . Celkové umístění 17.místo . Vzhledem k vývoji turnaje - nelze považovat za úspěch.

Kategorie žačky: 14 šermířek Hluchá Kačka - ml. žačka - v 1. kole 4 vítězství, 2 prohry - po 1. kole 5.místo v 2. kole 3 vítězství, 3 prohry - po 2. kole 7. místo celkově po dvou kolech 6. místo I. eliminace s Kropáčovou - vítězství 15/4 II. eliminace s Rubášovou - prohra 9/15 - hezký výsledek Celkové umístění 6. místo ve vyšší kategorii je solidní výsledek.

Kategorie kadeti: 23 šermířů Vícha Ivan - ml. žák - v 1. kolo - 1 vítězství, 3 prohry - po 1. kole 16. místo v 2. kolo - 3 vítězství, 3 prohry - po 2.kole 11. místo - hezký výsledek ! I. eliminace s Ondrušek Martin výhra 15/12 - kvalitní výsledek s obratem z 9/12 na výhru ! II. eliminace s Cmiel Martin ( vítěz turnaje ) - prohra 5/ 15. Celkové umístění 14. místo. Hezký výsledek, který poopravil dojem po žákovské kategorii.

Kategorie kadetky: 19 šermířek Hluchá Míša - kadetka - v 1. kole - 3 vítězství, 2 prohry - po 1. kole 8. místo v 2. kole - 3 vítězství, 3 prohry - po 2. kole 10. místo I. eliminace - volný los II. eliminace - Theuerová - výhra 15/3 III. eliminace - Kocourová - prohra 6/15 Celkové umístění 8. místo ve finále je úspěchem !!! Víchová Dorotka - kadetka - v 1. kole 4 vítězství, 1 prohra - po 1. kole 4.místo v 2. kole 5 vítězství 0 proher- po 2. kole 3. místo I. eliminace - volný los II. eliminace - Kovářová výhra 15/6 III. eliminace - Bursíková výhra 15/8 IV. eliminace - Kocourová prohra 8/15

JW

Kadetský fleretový turnaj v Šamoríně

Dne 5.11.2017se konal v Šamoríně kadetský fleretový turnaj, pořádaný Evropskou FIE, jako součást evropského poháru. Účast na tomto turnaji si vybojovaly svým umístěním v žebříčku ČŠS i naše dvě děvčata Dorota Víchová a Míša Hluchá. Celkem se účastnilo 107 šermířek ze 14ti států Evropy a USA. Obě dvě děvčata měla semi člennou skupinu a oběma se podařilo vybojovat po jednom vítězství. To nestačilo na postup do eliminací, což znamenalo umístění na 90. místě pro Dorotku a 98. místo pro Míšu. (rozdíl osmi míst je dán o devět daných zásahů víc ve prospěch Dorotky).Jejich výkon byl snaživý a bojovný. Na lepší umístění ve srovnání s profesionálními týmy z celé Evropy to ale nestačilo. Získaly však cenné zkušenosti, které jim mohou být užitečné v dalším šermířském zápolení.

Evropského kadetského poháru v Modlingu

Další z turnajů Evropského kadetského poháru se konal 11.11.2017 v rakouském Modlingu. Tentokrát se účastnilo 229 šermířek z 28 států evropy, USA, Číny, Japonska, Venezuely. Opět ve stejném složení jako v Šamoríně se zúčastnily turnaje Dorotka Víchová a Míša Hluchá z našeho klubu. Jestliže byl turnaj v Šamoríně výkonnostně velmi silný, tak nyní obtížně hledám vhodné slovo pro vyjádření téhož. Projevilo se to i ve výsledku skupin. V sedmičlenných skupinách se děvčatům nepodařilo zvítězit. Obě bojovaly s maximální snahou, leč marně. Rozdíl ve výkonnosti (technice ,rychlosti, atd.) byl zřejmý. V konečném výsledku se umístily Dorotka 216. místo a Míša 212. místo. Rozdíl čtyř míst je dán tím, že Míša dala o tři zásahy víc než Dorotka.

J.W.

Cena Vršovic (dříve Magistrátní turnaj)

V sobotu 11.11.2017 se naši šermíři zúčastnili v Praze turnaje Cena Vršovic, v kategorii mladší žáci a žačky. V mladších žácích náš klub zastupoval Ivan Vícha. Svým dobrým výkonem skončil na pěkném 3 místě. V mladších žačkách šermovali Kateřina Hluchá a Ema Víchová. Kateřina se probojovala do poslední osmičky šermířek a celkově skončila na 6 místě. Ema skončila na pěkném 10 místě.

Všem šermujícím patří poděkování.

Ilja Opavský

Brněnský drak

V sobotu, 23. 9. 2017, zahájili šermířskou sezonu 2017 – 2018 mladí šermíři a šermířky Sportovního šermu Zlín, turnajem v šermu fleretem o Brněnského draka. Turnaj byl vypsán, pro kategorie juniorek a kadetek, které šermovaly společně.

V soutěži startovalo 28 soutěžících, kde kromě šermířek z České republiky, startovaly šermířky ze Slovenska. Turnaj se šermoval dvou kolově s následnou přímou eliminací. Našim děvčatům se v soutěži moc nedařilo, protože po absolvování dvou kol, byla D. Víchová nasazena, jako číslo 16 a M. Hluchá, jako číslo 17.

Bohužel, systém nasazení do eliminací svedl do boje o první šestnáctku, D. Víchovou s M. Hluchou. Toto utkání, rozhodla ve svůj prospěch D. Víchová, která porazila M. Hluchou, 15:8. Zatím, co M. Hluchá byla z dalších bojů vyřazena, D. Víchová tímto postoupila mezi šestnáct nejúspěšnějších šermířek, kde o postup do první osmičky se utkala s Veronikou Králíkovou, z  STU Bratislava, se kterou prohrála, 15:9 a tím byla rovněž z dalších bojů vyřazena. V konečné klasifikaci, ve společné soutěži juniorek a kadetek, obsadila, Dorota Víchová, 16. místo a Michaela Hluchá, 17. místo. V hodnocení kadetek, obsadila Dorota Víchová, 13. místo a Michaela Hluchá 14. místo.

Zapsal: Zdeněk Traub

MČR v šermu kordem, kadeti

V sobotu 10. 6. 2017, se v Olomouci uskutečnilo Mistrovství České republiky v šermu kordem, Filip Burkkadetů. Mistrovství se zúčastnilo 46 šermířů, z celé České republiky.

Za Sportovní šerm Zlín, startoval na tomto mistrovství Filip Burk. V prvním kole, šesti členná skupina, měl Filip 3 vítězství a 2 porážky. Do eliminačních bojů, byl nasazen, jako devatenáctý, čímž se vyhnul kvalifikačním bojům v šedesát čtverce, a byl rovnou bez boje nasazen do první dvaatřicítky. Zde, o postup do první šestnáctky se utkal s Timothy Bellem z USK Praha, se kterým prohrál 15:9 a tím byl z dalších bojů vyřazen. V konečném hodnocení, obsadil Filip Burk 23. místo. Vzhledem, k velkému počtu startujících je Filipovo umístění velmi pěkné. Rovněž Filip Burk obsadil 23. místo v Českém poháru, kde bylo klasifikováno 89 kadetů.

Ostatní naši kadeti v tomto mistrovství nemohli startovat, vzhledem ke skutečnosti, že neměli dostatečný počet bodů v Českém poháru.

Zdeněk Traub

MČR ve fleretu mladších žáků a žaček v Praze

Dne 10.6.2017 se konalo MČR ve fleretu mladších žáků a žaček v Praze. Také v tomto posledním MČR v sezóně 2016-2017, jsme měli své zástupce v boji o medaile.

  • mladší žáci - účast 38 šermířů. Náš klub reprezentoval Ivan Vícha, který vybojoval v sedmičlenné skupině 5 vítězství a 1 porážku. S celkovým plusovým indexem (+10) byl po skupinách nasazen jako 9tý. První eliminaci s Vítem Hůlkem z Hr. Králové vyhrál 12:9 a v následné eliminaci se střetl s Chlebounem z Ostravy, nasazeným jako 10tka. Tato eliminace znamenala pro Ivana konečnou po prohře 7:12. Snaha o vítězství byla zaplacena zhoršením techniky a důsledku toho nebylo možné zápas vyhrát. Celkové deváté místo není špatný výsledek, ale je zřejmé, že Ivan má na víc. Tak snad příště.
  • mladší žačky - účast 10 šermířek !!! Smutný pohled na startovní listinu..... účast na mistrovství z hlediska počtu bodů splňovalo 18 !!! šermířek. Náš klub reprezentovala Emička Víchová, která bude do mladších žaček patřit až v nové sezóně. Ale vyzkoušela si sílu vyšší kategorie už teď. Dvě pěti členné skupiny měly rozhodnout o dvou vyřazených. Skupina Emičky měla neobvyklý výsledek. Tři šermířky měly pouze jediné vítězství a postupujících rozhodovalo skóre. To zajistilo Emičce postup do finále. Jako nasazená "sedmička" se ovšem střetla s nasazenou dvojkou Kolaříkovou z Brna (stříbrná medaile), které, jako levačce, dokázala dát pouze dva zásahy a po prohře 2:12 obsadila celkové sedmé místo. Ale i to je úspěch. Získaných devět bodů bude mít v nové sezóně vysokou cenu.

Sezóna 2016-2017 je u konce. Rád touto cestou posílám gratulace našim fleretistům a děkuji jim za skvělou sezónu ověnčenou medailemi !!! Emička Víchová - bronzová v mini žačkách, Dorotka Víchová - bronzová v žačkách a bronzová v kadetkách a v družstvech bronzové medaile v žačkách ( Dorotka Víchová, Emička Víchová, Kačka Hluchá) a stříbrné medaile v kadetkách ( Dorotka Víchová, Míša Hluchá, Emička Víchová, Kačka Hluchá). Přeji do nové sezóny další zlepšování ve výkonnosti v šermu a zároveň úspěšné studium Dorce a Míši na gymnáziích a ostatním na základních školách.

Hezké prázdniny všem přeje trenér fleretu

J. Wilka

Výsledková listina mladší žačky - Fleret

Výsledková listina mladší žaci - Fleret

MČR kadetů a kadetek v v Bystřici nad Perštejnem
yvětšit

V neděli 4.6.2017 se konalo předposlední MČR s šermu fleretem v Bystřici nad Perštejnem, tentokrát v kategoriích kadetů a kadetek. V kategorii chlapců nemá náš klub žádného šermíře s příslušným počtem bodů, které byly k účasti potřebné. Jinak tomu bylo v kategorii kadetek. Jedinou věkově příslušnou je Míša Hluchá, ale potřebné body během sezóny nasbírala ještě žačka Dorotka Víchová. Sebou jsme ještě vzali mladší žačku Kačku Hluchou a mini žačku Emičku Víchovou, to kdyby se našel dostatečný počet účastnic mistrovství, aby se mohl šermovat turnaj družstev.

Je nemilou tradicí, že ve starších kategoriích kadetek a juniorek je nejmenší počet účastnic na MČR. Děvčata procházejí složitým vývojovým stádiem a spousta z nich ani nedokončí sezónu. To ale v žádném případě neznamená, slabou výkonnost účastnic. První čtveřice v žebříčku se během sezóny zúčastňuje mistrovství Evropy a světa, kde získává desítky a stovky bodů do žebříčku a je tak v hodnocení Českého poháru nepředstižitelná. Přesto jsou boje o mistrovský titul na vysoké úrovni a probojovat se do první čtveřice už vyžaduje potřebnou výkonnost. A nám se to povedlo !!!!

V deseti členné skupině měla každá závodnice devět zápasů. Dorotka měla skóre 5/4 (vítězství/porážky) a Míša 3/6. Zajímavé byly dva momenty. Míša porazila Dorotku a Dorotka porazila Kocourovou Z Brna. 5/2. Míša si zajistila postup do finálové osmičky, kde ale z pozice sedmého místa narazila na finalistku Elišku Malíčkovou z Bystřice a to byla pro ni konečná. Celkové sedmé místo je úspěchem. Vítězství Dorotky nad Kocourovou 5:2. bylo přesvědčivé a naznačovalo možnost dalšího medailového úspěchu, protože v boji o bronz se střetla znovu s Kocourovou. A poprvé po několika sezónách nad ní zvítězila a to naprosto suverénním způsobem 15:5. Byl to zvláštní pocit sledovat naprostou bezradnost kvalitní soupeřky. V boji o finále už prohrála s Míšou Macko z Brna 15:5 a vybojovala tak bronzovou medaili v kategorii, do které bude patřit až v příští sezóně. Nutno dodat, že šerm Macko je " trochu jiné kafe". Účast na MS, ME a světových pohárech nelze ničím nahradit a tyto zkušenosti mají opravdu hodnotu zlata.

Pak přišel na řadu turnaj družstev. Naše děvčata v podstatě zachránila svou účastí konání turnaje, protože mimo naše družstvo se akreditovala jen družstva Brna a Bystřice. Před zahájením turnaje bylo všem přítomným naprosto jasné pořadí po turnaji. První bude Brno s mistryní Macko, druhá skončí Bystřice s vice mistryní Malíčkovou a třetí skončí Zlín s bronzovou Víchovou. Jenže Zlínské družstvo toto rozdělení medailí odmítlo. V Boji o postup do finále jsme se střetli s družstvem z Bystřice. Děvčata opět bojovala s maximálním úsilím a udržovala vyrovnané skóre, aby v závěru strhla vítězství na svou stranu. Vítězství 45:39 nám zajistilo stříbrné medaile !!! Úspěch nečekaný. Emička porazila svou soupeřku 4:1 a Kačka prohrála s více mistryní Malíčkovou jen3:5. Dorotka s Míšou udržely své zápasy a překvapení bylo na světě. Tak ještě poslední utkání s Brnem o zlaté medaile. Mistryně Macko a pátá Kocourová byly už před zahájením naprosto jasnými favoritkami o zlato. Jenže...... hned ve druhém utkání porazila Kačka Macko 5:3 a následně Dorotka opět porazila Kocourovou . Míša i Dorotka udržovaly a vylepšovaly skóre v náš prospěch a Kačka dávala naprosto nečekané body ve svých utkáních. Trenér Brna marně koučoval svůj tým .....situace opravdu neuvěřitelná. Čekala nás dvě poslední utkání a Zlín vedl 35:18. To znamenalo 10 zásahů od zlata. V tělocvičně bývá při soutěži družstev obrovský řev. A já jsem si uvědomil, že je slyšet jen šerm dvojic a rozhodčí. Jinak ticho........ celá tělocvična zmlkla a dívala se na ten neuvěřitelný vývoj utkání. A pak se to stalo......v předposledním utkání nastoupila Kocourová a během 3 minut otočila skóre na 36:37. Pak už Dorotka nedokázala vzdorovat Macko a celková prohra 36:45 znamenala potvrzení stříbrných medailí. Skvělý výsledek, který znovu potvrdil, že zázraky ve sportu se prostě nedějí.

J.Wilka trenér fleretu

Výsledky a tabulky

MČR mini žáků v Ostravě

Dne 20.5.2017 byl zahájen závěr sezóny 2016-2017 prvním ze seriálu turnajů MČR v šermu fleretem. V Ostravě se uskutečnila kategorie mini žáci, mini žačky. V této kategorii má náš klub jedinou šermířku Emičku Víchovou. Byla to její poslední sezóna.V příští sezóně už bude mladší žačka. Postavení v žebříčku ( 4. místo) naznačovalo možnost úspěchu v podobě medaile. Ale jak známo, šerm je, co do předpokladů, vrtkavý. Začátek skupiny se nevydařil a teprve za nepříznivého stavu 0:3 na zápasy, se dostavilo první vítězství, kterých nakonec bylo pět. Celkovým poměrem 5:4, postoupila do eliminace jako 6tá. Příkladná bojovnost a zlepšená technika boje v druhé polovině skupiny dávaly naděje pro boj v eliminaci.

V boji o čtvrtfinále bojovala s nasazenou trojkou Míkovou z Opavy, kterou porazila 10:8 a zajistila si tak bronzovou medaili. V boji o finále podlehla Prokešové Barboře, pozdější vítězce. Skvělým úspěchem uzavřela Emička své zápolení v kategorii mini. Do další sezóny, už jako mladší žačce, přeji hodně úspěchů.

MČR žáků v Brně.

Dne 27.5. se konalo MČR ve fleretu v kategorii žáci účast 35 šermířů a žačky účast 23 šermířek.Tentokrát vyslal náš klub do bojů o medaile čtyři členy. Jedinou, věkově příslušnou, žačku Dorotku Víchovou, mladší žačku Kačku Hluchou a mladšího žáka Ivana Víchu. A sebou jsme " přibalili" Emičku Víchovou do družstev. V žácích měl Ivan málo bodů v žebříčku, což znamenalo nalosování do velmi silné skupiny. Jediné co získal jsou další zkušenosti, které může uplatnit ve své kategorii. Bez vítězství skončil na 34. místě.

Kačka Hluchá měla o poznání lepší výsledek ve skupině. Dvě vítězství a pět porážek. Do eliminace byla nasazena jako 15tá proti 18té Loukotové z Bystřice. Výhra 15/9 zajistila postup do 16tky. To ale byla pro Kačku konečná, protože v příští eliminaci měla finalistku Malíčkovou z Bystřice. Dala jí 6 zásahů, což je dobrý výsledek. A na 15. místě skončila i v celkovém pořadí. Dorotka Víchová měla v osmičlenné skupině 6výher a 1 prohru. Do eliminací nasazena jako 4. měla volný los až do 16tky. Zde měla za soupeřku Zezulovou z Opavy. Výhra 15/3 znamenala postup do osmičlenného finále. V boji o čtvrtfinále se střetla s Musílkovou z USK Praha a zvítězila 15/10. Již teď měla jistou bronzovou medaili. O postup do finále dostala soupeřku z nejsilnějších - Sedlákovou z Bystřice. Ještě v poslední třetině souboje byla Dorotka dva zásahy od stříbrné medaile, když vedla13/12. Nakonec prohrála 15/13. I tak se jedná o skvělý výsledek.

Co je ale podstatné, je to, jakým způsobem si bronzovou medaili vybojovala. Byl to úplně jiný šerm, takticky chytrý, rychlý, útočný, nebojácný, pestřejší v akcích. Zaskočila tak soupeřky, které trénují 7x týdně, jezdí na zahraniční tréninkové kempy a mají mnohem lepší podmínky. Sedláková se hodně bála o výsledek.

A to ještě nebylo všechno.!!! Dorotka, Kačka a Emička to bylo naše družstvo, které v prvním souboji porazilo družstvo Bohemians Praha a následně v boji o bronzové medaile porazilo družstvo Opavy. A tak nakonec další bronzové medaile za družstvo zacinkaly pro náš klub. Děvčata bojovala jako lvice, ale největší úspěch sklidila Emička. Slova obdivu od účastníků jiných družstev toho byla důkazem. Ještě nás čekají MČR kadetů a ml. žáků. Zacinká to ještě?

J.Wilka trenér

Výsledková listina

 

Starší aktuality jsou přesunuty do oddíluStarší články