Starší data 9  

Valašský fleret, 2016Nástup

V sobotu 27.2.2016 se ve Zlíně uskutečnil již 36. ročník v šermu fleretem mladších žáků a mladších žákyň. Pořadatelem turnaje byl Klub šermu SK Zlín. Sportovní šerm Zlín na tomto turnaji reprezentovali dva šermíři a to v soutěži chlapců, Ivan VÍCHA a v soutěži dívek, Kateřina HLUCHÁ. Šermíři Sportovního šermu Zlín, i přes handicap ( věkově patří ještě do kategorie mini ), přistoupili k tomuto turnaji se vší zodpovědností.

V kategorii mladších žáků, ( 29 startujících ), v prvním kole, měl Ivan Vícha 2 vítězství a 3 porážky, ve druhém kole 2 vítězství a opět 3 porážky. V první eliminaci, měl Ivan za soupeře Jakuba Koláře z UsK Praha, kterého Ivan porazil 12:11. Ve druhé eliminaci, se Ivan utkal s Vojtěchem Gerišem ze Sokola Brno I, se kterým prohrál 12:4. V celkovém umístění Ivan Vícha obsadil pěkné 16. místo.

V kategorii mladších žaček ( 11 startujících ), v prvním kole měla Kateřina Hluchá, 1 vítězství a 4 porážky, ve druhém kole měla Kačka 3 vítězství a 2 porážky. V první eliminaci se Kačka utkala s Karolínou Hanušovou z UsK Praha, kterou porazila 12:9. Ve druhé eliminaci byla soupeřkou Kateřiny Elena Hasíková ze Slezanu Opava, se kterou prohrála 12:7. V konečném hodnocení obsadila Kačka krásné 6. místo. Vzhledem ke skutečnosti, že Ivan i Kačka, patří věkově ještě do kategorie mini žáků, lze jejich umístění hodnotit, jako velice hodnotné.

V neděli 28.2.2016, pokračoval turnaj Valašský fleret, 36. ročník. kategoriemi mini žáků a mini žaček. Vzhledem k malé účasti v kategorii mini žačky, chlapci a děvčata šermovali společně, ( 29 startujících ). Sportovní šerm Zlín, reprezentovali tři šermíři a to jmenovitě Ivan VÍCHA, Kateřina HLUCHÁ a EMA VÍCHOVÁ. Turnaj se opět šermoval dvoukolově. V prvním kole zaznamenala Kateřina Hluchá 4 vítězství a 1 porážku, Ivan Vícha měl 5 vítězství a bez porážky, Ema Víchová měla 5 porážek a 0 vítězství. Ve druhém kole měla Kačka 4 vítězství a 1 porážku, Ivan měl 5 vítězství a bez porážky, Ema byla bez vítězství a 5 porážek. V první eliminaci byla soupeřkou Kateřiny Anna Miková ze Slezanu Opava, kterou Kačka porazila 10:1. Ve druhé eliminaci šermovala Kateřina s Matyášem Chlebounem z Ostravy, kterého Kačka porazila 10:6, a tím postoupila do čtvrtfinále.

Ema Víchová v první eliminaci měla za soupeře Jakuba Vrtílka ze Sokola Brno I, se kterým hladce prohrála 10:0.

Ivan Vícha měl v první eliminaci volný los a tím bez boje postoupil do dalšího kola. V této eliminaci byl Ivanovým soupeřem Patrik Malý z Bohemians Praha, kterého Ivan porazil 10:2. Tímto vítězstvím, Ivan rovněž postoupil do čtvrtfinále turnaje. Zde se Ivan utkal s Matyášem Laryšem ze Slezanu Opava, kterého porazil 10:2 a tím Ivan postoupil do semifinále.

Kateřina Hluchá ve čtvrtfinále se utkala s Vladimírem Knobem ze Sokola Šternberk, se kterým prohrála hladce 10:1.

Ivan Vícha zatím postoupil do semifinále, kde se utkal s Jakubem Vrtílkem ze Sokola Brno I, kterého porazil 10:8 a tím postoupil do finále soutěže. Ve finále o první místo se Ivan utkal s Jáchymem Hasíkem ze Slezanu Opava, se kterým prohrál 10:4.

V konečném hodnocení turnaje, obsadil Ivan Vícha krásné 2. místo, Kateřina Hluchá, 7. místo a Ema Víchová 28. místo.

V hodnocení mini žaček obsadila Kateřina Hluchá 2. místo a Ema Víchová 7. místo.

Naši mladí šermíři ukázali, velikou vůli po vítězství a doufám, že tyto výsledky je poženou do dalších úspěšných šermířských turnajů.

Zdeněk Traub, předseda klubu

Výsledkové listiny ve formátu PDF

Visitech CUP U 14 EFC

V neděli 14. 2. 2016 se konal v Brně mezinárodní turnaj v šermu fleretem žaček do 14. let za účasti 41 šermířek. Turnaje se za Sportovní šerm Zlín, zúčastnila Dorota Víchová, která absolvovala soutěž se střídavými úspěchy.

Turnaj se šermoval dvoukolově, v prvním kole zaznamenala Dorotka 2 vítězství a 4 porážky, ve druhém kole měla Dorotka 2 vítězství a 3 porážky. O postup mezi 32 účastnic měla Dorotka v eliminaci za soupeřku Sabinu Szentiványiovou z Maďarska, kterou porazila 15 : 3. V další eliminaci byla Dorotčinou soupeřkou Eliška Malíčková ze Sokola Bystřice n/Perštejnem, se kterou Dorotka prohrála 15:10.

V konečném hodnocení obsadila Dorotka 25. místo. Vzhledem ke skutečnosti, že na turnaji byla většina účastnic ze zahraničí ( Maďarsko, Slovensko, Polsko, Rumunsko a Velká Británie ), lze hodnotit Dorotčin výsledek na turnaji, jako velice pěkné umístění.

Zdeněk Traub

Výsledková listina ve formátu PDF

Bílá Opava 2016

kadetky nástup

Kadetky

30. 1. 2016 se uskutečnil v Opavě tradičn í žebříčkový turnaj kadetek. Zúčastnilo se jen 10 šermířek, z toho pouze dvě kadetky a osm žaček. Šermovalo se ve dvou 5ti členných skupinách a dvou kolech. Obě kadetky ( Havlíčková a Průšová) zaujímají v kadetském žebříčku páté, respektive šesté místo. A při účasti dvou nejlepších šermířek z žákovského žebříčku (Sedláková, Malíčková), byl turnaj dobrou prověrkou výkonnosti našich dvou šermířek Dorotky Víchové a Míši Hluché.

Zatím co Dorotka Víchová měla v obou kolech po jedné prohře a po třech vítězstvích celkový poměr 6:2, Míša nezvítězila ani jednou, tedy poměr vítězství a proher 0:8. Dorotka postoupila do osmičlenného finále jako třetí a měla volný los. Míša o účast ve finále prohrála s Hasíkovou z Opavy 10:15 a turnaj pro ni skončil bez jediného vítězství. Dorotka v boji o "čtverku" prohrála s kadetkou Havlíčkovou 10:15, při tom stav po I. třetině  eliminace  byl 8:8. Pak rozhodla větší zkušenost Havlíčkové, která má na svém kontě i vítězství v mezinárodním turnaji. Po celý turnaj ale Dorotka bojovala s přehledem a jistotou, o čemž svědčí skóre v zápasech ve skupinách. Celková páté místo ve vyšší věkové skupině je pěkný úspěch.

Jiří Wilka, trenér mládeže 

mini žáci

Mini žáci a mini žačky, fleret

V neděli 31. 1. 2016 se v Opavě, uskutečnil tradiční turnaj v šermu fleretem mini žáků a mini žaček. I zde měl klub Sportovního šermu Zlín zastoupení. V kategorii mini žáků reprezentoval klub Sportovního šermu Zlín, Ivan VÍCHA. Turnaje se zúčastnilo 21 startujících mini žáků, kteří absolvovali základní skupiny dvoukolově. Ivan první kolo, absolvoval se šesti vítězstvími a bez porážky. Ve druhém kole měl 5 vítězství a 1 porážku. Těmito výsledky si zajistil volný los v první eliminaci a tím postoupil do další eliminace bez boje. Ve druhé eliminaci byl jeho soupeřem Jan Prskavec z Lokomotivy Liberec, kterého Ivan porazil 10:2 a postoupil do další eliminace. Zde se utkal s Efremem Miziou ze Sokola Český Těšín, kterého porazil 10:6 a tím Ivan postoupil do závěrečných bojů, kde byl jeho soupeřem Matyáš Laryš ze Slezanu Opava, kterého Ivan vyřadil z dalších bojů výsledkem 10:6. Tímto skvělým vítězným tažením v turnaji se Ivan probojoval až do semifinále celé soutěže, kde se utkal o postup do finále s Vladimírem Krobem ze Sokola Šternberk. Ovšem, zde se možná již na Ivanovi projevila únava z turnaje, nebo možná nesoustředěnost, Ivan toto utkání prohrál hladce 10:0. V celkovém hodnocení Ivan obsadil velice pěkné 3. místo, které je pro Ivana dalším povzbuzením do příštích turnajů.

V kategorii mini žaček, jsme měli zastoupení Kateřinou HLUCHOU a Emou VÍCHOVOU. Vzhledem k malému počtu startujících ( 11 šermířek ), děvčata šermovala dvoukolově. Kačka v prvním kole měla 3 vítězství a 1 porážku, Ema v prvním kole měla 1 vítězství a 4 porážky. Druhé kolo absolvovala Kačka se 3 vítězstvími a jednou porážkou, Ema ve druhém kole měla 1 vítězství a 4 porážky. Obě naše šermířky postoupily do přímých eliminačních bojů. Zatímco Ema svojí eliminaci z Kateřinou Ilekovou ze Sokola Bystřice n/Perštejnem prohrála 10:4 a byla z dalších bojů vyřazena, Kačka měla v první eliminaci volný los a postoupila bez boje do další eliminace. Zde byla její soupeřkou Daniela Prokešová ze Sokola Bystřice n/Perštejnem,kterou Kačka porazila 10:2. V další eliminaci o postup do finále soutěže se Kačka utkala s Michaelou Ilekovou ze Sokola Bystřice n/Perštejnem, se kterou prohrála 10:1. V konečném hodnocení turnaje, obsadila Kačka krásné 3. místo a Ema obsadila 9. místo.

Všem našim šermířům na turnaji, výbor klubu Sportovního šermu Zlín, blahopřeje k výsledkům a děkuje za úspěšnou reprezentaci klubu.

Zdeněk Traub, předseda klubu

Tabulky výsledků ve formátu PDF

mini žačky

nástup šermířů

VC Dukly Olomouc - kadeti

Dne 30 .1.2016 se konal turnaj VC Dukly Olomouc - kadeti, 44 šermířů. Tohoto turnaje se za náš oddíl zúčastnil Filip Burk. V sedmičlené skupině, kde byli šermíři ze špičky žebříčku kadetů, měl 4 vítězství a dvě porážky. Jurku, který vede žebříček kadetů, porazil 5:4. Filip postoupil do eliminace jako 14-tý, kde vyhrál 15:10 a postoupil do druhého kola eliminace, kde opět narazil na Jurku. V této eliminaci prohrál 3:15. Jelikož nemám konečné výsledky, tak mohu jenom napsat, že dle mých propočtů obsadil 13. místo. Filip se velmi zlepšil v technice i bojovnosti a hlavně už neměl takové problémy s fyzičkou. S jeho výkonem jsem velmi spokojený.

Zdeněk Hynek, trenér

Tabulka s výsledky ve formátu PDF

 

23. ročník turnaje Jarní pohár Sokol Vršovice

V sobotu 23. 1.2016 a v neděli 24. 1. 2016 se v tělocvičně Sokola Praha – Vršovice uskutečnil 23. ročník turnaje v šermu fleretem O jarní pohár, mladších žáků, mladších žákyň, žáků a žákyň. Tohoto turnaje se zúčastnili i zástupci klubu Sportovního šermu Zlín a to jmenovitě Kateřina HLUCHÁ, ve skupině mladších žákyň, Ivan VÍCHA, v kategorii mladších žáků, Dorota VÍCHOVÁ, a Michaela HLUCHÁ, v kategorii žákyň.

V kategorii mladších žáků, 42 účastníků, startoval Ivan Vícha. Základní skupiny se šermovali ve dvou kolech. V prvním kole měl Ivan 4 vítězství a 2 porážky, ve druhém kole Ivan zaznamenal 5 vítězství a 1 porážku. Těmito výsledky se Ivan kvalifikoval do přímých eliminací. V první eliminaci měl Ivan za soupeře Jakuba Koláře z UsK Praha, kterého porazil 12:6. V další eliminačním kole o postup mezi první 8 šermířů byl jeho soupeřem Martin Vobořil z KŠ SK Zlín. Zde již Ivan prohrál 12:8, avšak, až po velkém boji, kdy Ivan zvolil ne zrovna správnou taktiku. V konečném pořadí Ivan obsadil pěkné 11. místo.

V kategorii mladších žákyň, 14 šermířek, startovala za náš klub Sportovního šermu Zlín Kateřina Hluchá. Základní skupiny se šermovali opět dvoukolově. V prvním kole měla Kačka 3 vítězství a 3 porážky, ve druhém kole dvě vítězství a 4 porážky. V první přímé eliminaci měla Kačka za soupeřku Markétu Volovskou ze Slezanu Opava, kterou porazila přesvědčivě 12:5. Ve druhém eliminačním utkání byla její soupeřkou Michaela Ileková ze Sokola Bystřice n/Perštejnem, se kterou utkání nedokončila, z důvodu odjezdu vlaku z Prahy. Bohužel i to se stává, když pořadatel nesprávně odhadne časový limit turnaje. Výsledky z předcházejících kol, v celkovém hodnocení soutěže vyneslo Kačce 7. místo. Pro Kačku je to velice pěkný výsledek, když se navíc vezme v úvahu stres, který určitě měla z časového posunu celého turnaje.

V kategorii žákyň, 14 startujících, jsme měli dvojí zastoupení a to Michaelu Hluchou a Dorotu Víchovou. Kategorie žákyň se také šermovala dvoukolově. V prvním kole měla Míša 3 vítězství a 3 porážky, Dorotka měla v prvním kole 6 vítězství a žádnou porážku. Ve druhém kole, měla Míša 4 vítězství a 2 porážky, Dorotka zaznamenala 5 vítězství a 1 porážku. V první eliminaci měla Míša za soupeřku Kristinu Bursíkovou z Bohemians Praha, kterou porazila 15:5. Dorotka v první eliminaci měla vzhledem k výborným výsledkům z prvního kola volný los. Ve druhém eliminačním kole byla Míšinou soupeřkou Veronika Musílková z UsK Praha, na kterou již Míša nestačila a s turnajem se rozloučila porážkou 15:5. Dorotka v tomto eliminačním kole měla za soupeřku Lucii Ježkovou z Lokomotivy Liberec, kterou Dorotka porazila 15:7. V dalším eliminačním utkání o postup do finále narazila Dorotka na Veroniku Musílkovou z UsK Praha, nad kterou zvítězila těsně 15:14. Tímto výsledkem se Dorotka probojovala do finále, kde na ní čekala Eliška Malíčková ze Sokola Bystřice n/Perštejnem. Finále skončilo vítězstvím Malíčkové v poměru 15:6. Naše děvčata v tomto turnaji vybojovala velice pěkná umístění, Dorotka Víchová 2. místo, Míša Hluchá 6. místo.

Všichni naši reprezentanti si za tyto výsledky v turnaji zaslouží velkou pochvalu.

Zdeněk Traub, předseda klubu

Výsledky ve formátu PDF

nástup šermířůVánoční nini turnaj mládeže

V pátek 11.12.2015 byli naši mladí šermíři pozváni, zašermovat si předvánoční mini turnaj se šermíři z oddílu Klub šermu Zlín na Jižních svazích. Za náš oddíl se zúčastnili Míša a Kačka Hluché. V mladší skupině, kde šermovalo 8 šermířů (společně kluci i holky) skončila Míša druhá a Kačka čtvrtá. Mezi juniory, kde šermovalo 5 šermířů, skončila Míša čtvrtá.

Jan BurkCena Rudolfa Kratochvíla

Dne 5.12.2015 se zúčastnil Jan Burk turnaje juniorů, "Cena Rudolfa Kratochvíla" v Praze-Vršovicích. Byl to velmi silně obsazený turnaj s mezinárodní účastí. Bylo přítomno silné družstvo s Polska, Slovenska a dokonce i jeden z USA

. Celkem bylo 51 šermujících. Honza ve své skupině prohrál všechna utkání, 2x4:5, 2x3:5 a jednou 2:5. Celkově skončil na 47 místě. Díky nepříznivému koeficientu nepostoupil. I tak musím jeho vystoupení hodnotit kladně, protože víc než po roce startoval na turnaji. Nemá možnost chodit pravidelně na treninky, protože kvůli škole dojíždí do U. Hradiště, což je pro něj časově velmi náročné. Ale věřím, že jeho výkony budou mít stoupající tendenci.

Zdeněk Hynek, trener.

 

Nástup, cena Letňan 2015

Velká cena Letňan 2015

Dne 28.11.2015 se konal turnej "Velká cena Letňan 2015" v šermu kordem v kategorii kadeti. Celkem bylo přítomno 65 startujících z 19 oddílů. Za náš oddíl se zúčastnil Tomáš Belay a Filip Burk.

Po prvním kole, kde podali oba dva dost rozpačitý výkon, následovalo druhé kolo, které bylo už úspěšnější. Oba měli po třech vítězstvích z pěti utkání. Postoupili do eliminace, kde došlo opět k poklesu výkonnosti a oba eliminaci prohráli. Nakonec skončil Filip na 39. místě a Tomáš na 42. místě. K tomu už není co moc dodávat.

Trenér Zdeněk Hynek

 

Opavský listopad - fleret žačky
31.10.2015 Tyršův stadion

V sobotu 31. 10. 2015, se žačky klubu Sportovního šermu Zlín, Dorota VÍCHOVÁ a Michaela HLUCHÁ, zúčastnily turnaje v šermu fleretem v Opavě. Na planši se představilo 15 šermířek, které reprezentovaly šermířské oddíly ze Sokola Bystřice nad Perštejnem, Sokola Brno I, Sportovního šermu Zlín, USK Praha, Lokomotivy Liberec, Sokola Šternberk, Slezanu Opava, Sokola Praha – Vršovice a Klub šermu SK Zlín.

Vzhledem k menšímu počtu startujících, žačky šermovaly dvoukolově a to v prvním kole Míša Hluchá měla 2 vítězství a 2 porážky, Dorotka měla 3 vítězství a 1 porážku. Ve druhém kole měla Míša 2 vítězství a 4 porážky, Dorotka měla 5 vítězství a 1 porážku.

Obě naše reprezentantky postoupily do eliminačních bojů. Míša v boji o postup mezi 8 nejlepších měla za soupeřku Tamaru Kurešovou ze Sokola Brno I, s kterou prohrála 15 : 8 a tím byla z dalších bojů vyřazena. Dorotka v boji o 8 nejlepších šermířek, měla za soupeřku Lucii Vlčkovou ze Sokola Brno I, kterou přesvědčivě porazila 15 : 5. V dalším eliminačním utkání o postup mezi první čtyři šermířky byla soupeřkou Dorotky, Karolína Adéla Žáčková z USK Praha, se kterou Dorotka vyhrála 15 : 7 a tím postoupila mezi první 4 šermířky v turnaji. O postup do finále se Dorotka utkala s Isabelou Sedlákovou ze Sokola Bystřice n/Perštejnem, se kterou hladce prohrála 15 : 6. V konečných výsledcích, Dorota Víchová obsadila dělené 3. místo, Michaela Hluchá obsadila 9. místo.

Výbor klubu Sportovního šermu Zlín, oběma našim reprezentantkám k pěkným výsledkům gratuluje.

Zdeněk Traub

Cena Letňan, kord žáci

V sobotu 17. 10. 2015, se zúčastnil Filip BURK, člen klubu Sportovního šermu, Zlín, turnaje v šermu kordem žáků, v Praze –Letňanech. Turnaje se zúčastnilo 72 šermířů, žáků z celé ČR a žáci šermíři ze Slovenska. Filipovi se na turnaji nedařilo, ukázalo se, že Filipovi schází fyzická příprava a po technické stránce, kdy každý šermíř je odpovědný za svoji zbraň , Filip pozdě reagoval na skutečnost, že až po sedmi obdržených zásazích, zjistil, že mu vlastně nefunguje zbraň. Filip sice postoupil do první eliminace, kde měl za soupeře Matěje Lucoviče z Lokomotivy Karlovy Vary, se kterým hladce prohrál 15:8. Tím byl Filip vyřazen z dalších bojů a v konečném pořadí obsadil 57. místo. Do dalších turnajů v šermu kordem, má Filip co zlepšovat.

Zdeněk Traub, předseda klubu

 

Další články jsou ještě v aktuálních oddílech