Starší data 8

Sportovní víkend žáků

Magistrátní turnaj

inižačkyV sobotu 10.10.2015 se v Praze – Vršovicích zúčastnili mini žáci klubu Sportovního šermu Zlín, 17 .ročníku Magistrátního turnaje v šermu fleretem.

V kategorii mini žáci náš klub reprezentoval Ivan Vícha, který se po skvělém výkonu probojoval až do finále celé soutěže, kde podlehl Vladimíru Knobovi ze Sokola Šternberk. Ivan svoji bojovností a nezměrnou vůlí po vítězství, prokázal, že žádné utkání není ztracené i pro něho za nepříznivého stavu. Doufejme, že v příštích turnajích jeho forma půjde jenom směrem nahoru.

V kategorii mini žákyň, za náš klub startovaly Kateřina HLUCHÁ a EMA VÍCHOVÁ. Obě naše reprezentantky bojovaly ze všech sil a v konečném hodnocení obsadila Kateřina HLUCHÁ, 3. místo a Ema VÍCHOVÁ 7. místo. Všem našim reprezentantům na turnaji gratulujeme k pěkným výsledkům.

O Brněnský pohár

V neděli 11.10.2015, se v Brně zúčastnili žáci klubu Sportovního šermu Zlín, mezinárodního turnaje v šermu fleretem O Brněnský pohár.

Kromě Doroty VÍCHOVÉ a Michaely HLUCHÉ, které již svým věkem patří do kategorie žáků, se do Brna přesunuli i mini žáci z turnaje v Praze – Vršovicích, Ivan VÍCHA a Kateřina HLUCHÁ, kteří si vyzkoušeli účast v turnaji o dvě věkové kategorie vyšší, než do které patří.

V kategorii žáků ( 42 startujících ,) bojoval Ivan Vícha, ze všech sil, avšak zde se již projevila únava z předchozího sobotního turnaje v Praze. Ivan nepoustoupil ze základní skupiny a v celkovém hodnocení obsadil 37. místo.

V kategorii žákyň ( 29 startujících ), náš klub šermu měl tři zástupce, kterým se moc nedařilo. Dorota VÍCHOVÁ obsadila 11. místo, Michaela HLUCHÁ 13. místo a Kateřina HLUCHÁ 25. místo ( u Kačky je však třeba zohlednit tentýž problém, jaký byl u Ivana Víchy – únava z účasti na turnaji v Praze, cesta do Brna a start o dvě věkové kategorie vyšší ). V turnaji děvčat se plně projevilo, jaký je velký výkonnostní rozdíl mezi šermířkami fleretistkami České republiky a šermířkami ze Šamorína (Slovensko), kdy mezi prvními deseti se umístilo šest šermířek ze Šamorína. Přesto je potřeba naše děvčata pochválit za bojovnost, protože Dorotku i Míšu o postup mezi prvních osm účastnic právě vyřadily šermířky ze Šamorína.

Zdeněk Traub , předseda klubu

Čermákův memoriál 2015 v šermu fleretem

Šermířskou sezonu 2015-2016, zahájili naši mladí šermíři Čermákovým memoriálem v Ostravě. Turnaje se zúčastnila za klub Sportovního šermu Zlín, Dorota VÍCHOVÁ a to v kategorií kadetek a juniorek.

V kategorii kadetek, obsadila Dorotka 4. místo a v kategorii juniorek se umístila Dorotka na 10. místě. Protože Dorotka patří svým věkem ještě do kategorie žáků, je její umístění mezi staršími soupeřkami pěkným začátkem nové sezóny.

Výbor klubu Sportovního šermu Zlín, Dorotce gratuluje k dosaženým výsledkům na turnaji v Ostravě.

Výsledky ve formátu PDF

Finále Mistrovství České republiky v šermu fleretem mladších žáků,

V neděli 14.6. 2015, se konalo v Bystřici n.Perštejnem, Finále Mistrovství České republiky v šermu fleretem mladších žáků, kterého se zúčastnilo 25 startujících. Tohoto Finále se zúčastnil i šermíř klubu Sportovního šermu Zlín, Ivan VÍCHA.

Ivan, v prvním kole byl nalosován do v 7-mi členné skupiny, kde měl 3 vítězství a 3 porážky. Z prvního kola byl nasazený, jako 13-tý postupující, přímo do 16-ti členné eliminace, kde jeho soupeřem byl Jonáš Beňovič, ze Šermu Ostrava, se kterým Ivan nešťastně prohrál o postup mezi 8 nejlepších šermířů, 12 : 9. V konečném hodnocení, Ivan obsadil 13. místo z 25 startujících.

Jeho umístění je o to cennější, neboť Ivan startoval v kategorii, ve které jeho soupeři byli věkem o kategorii výše.

Velká gratulace Ivanovi, za jeho bojovnost, veliké nasazení a chuť šermovat. Určitě sportovní výsledky v soutěžích mini žáků a mladších žáků je velkým příslibem pro další sezónu.

Výbor klubu Sportovního šermu Zlín, Ivanovi k jeho umístění ve Finále MČR ml. Žáků, gratuluje.

V souvislosti s Finálem ml. žáků v šermu fleretem, byl vyhodnocen i Český pohár ml. žáků v šermu fleretem. V této soutěži, Ivan obsadil skvělé dělené 12. - 13. místo ze 43. bodujících šermířů. Opět velká gratulace pro Ivana Víchu!!!

Zdeněk Traub, předseda klubu
Sportovní šerm Zlín

Výsledky finále Mistrovství České republiky
a Českého poháru v šermu fleretem mladších žáků ve formátu PDF

MČR žáků v Praze 6.6.2015 SC Praha, kord

nástup kordu

Počet startujících 62 šermířů. Klub Sportovního šermu Zlín, reprezentovali, Filip BURK a Tomáš BELLAY. Filip Burk - ve své sedmičlené skupině měl jenom jednu porážku 4:5 a celkově ve skupině byl první. Byl nasazen přímo do druhého kola eliminace, kde podlehl dosti nešťastně 13:15 a celkově skončil na 20. místě a v poháru ČR skončil na 30. místě. Tomáš Bellay - ve své sedmičlené skupině měl dvě vítězství a postoupil do první eliminace, kde prohrál 11:15 a celkově skončilna 46. místě a v poháru ČR skončil na 56. místě. Jakub Navrátil - se mistrovství nezúčastnil, ačkoliv se také kvalifikoval. V ČR poháru se umístnil na 68 místě. Filipovi a Tomášovi, patří poděkování za dobrou reprezentaci našeho oddílu a přeji jim do příští šermířské sezony mmnoho dobrých až lepších výkonů.

Trenér Zdeněk Hynek.

Výsledky Český pohár kord žáků 2014-15

Výsledky MČR kord žáků

Finále ČR v šermu fleretem mini žáků a mini žákyňEma Víchová

V neděli 7.6. 2015, proběhlo v Ostravě Finále ČR v šermu fleretem mini žáků a mini žákyň. Klub Sportovního šermu Zlín, reprezentovali Ivan VÍCHA, Kateřina HLUCHÁ a Ema VÍCHOVÁ.

V soutěži děvčat, bylo 12 účastnic a našim děvčatům se dařilo takto :

Kateřina HLUCHÁ – měla v prvním kole 6-ti člennou skupinu, ve které měla 3 vítězství a 2 porážky a tento výsledek Kačku vynesl přímo bez boje do 8-mi členného finále. Zde byla její soupeřkou Barbora Mišková, ze Sokola Praha-Vršovice, se kterou ovšem Kačka prohrála 10:3 V konečném hodnocení turnaje, obsadila Kateřina HLUCHÁ, 6. místo.

Ema VÍCHOVÁ – v prvním kole byla rovněž v 6-ti členné skupině, ve které ovšem Ema nevyhrála ani jedno utkání a tím nepostoupila do dalších bojů. Ve výsledkové listině, obsadila Ema VÍCHOVÁ 12. místo.

V soutěži chlapců, bylo 21 startujících, kteří byli rozdělení do tří 7-členných skupin.

Ivan VÍCHA – v prvním kole, 7-členná skupina, Ivan všechna svá utkání vyhrál a tento výsledek Ivana vynesl, jako prvního nasazeného do eleminačních vylučovacích bojů v 16- ti členné eliminace. V prvním eliminačním utkání byl Ivanovým soupeřem, Jakub Vrtílek ze Sokola Brno I, kterého Ivan porazil 10:9 a tímto vítězstvím, postoupil mezi 8 nejlepších účastníků turnaje. V dalším eliminačním utkání, byl Ivanovým soupeřem, Pavel Menšík, rovněž ze Sokola Brno I, kterého Ivan porazil 7:5 a tím si zajistil právo bojovat o některou z medailí. V boji o finále turnaje, se utkal s Jáchymem Hasíkem, ze Slezanu Opava, se kterým bohužel prohrál 9:0. V konečném hodnocení, přesto Ivanovi patří dělené 3. místo, což určitě Ivana povzbudí do dalších turnajů a možná příště bude už i ta zlatá medaile.

Hodnocení : Ivan Vícha – nesmírně bojovný a soustředěný výkon, v prvních kolech turnaje. Avšak z přibívajícími zápasy, začaly Ivanovi ubývat fyzické síly a tato skutečnost se projevila zvláště v posledním utkání. Proto je potřeba nejenom v šermu, ale i mimo něj, trénovat více fyzickou připravennost.

Kateřina Hluchá – statečně bojovala, ale kromě pohybového nadání, je třeba více pilovat techniku šermu a souhru nohou a paže.

Ema VÍCHOVÁ – ještě se na jejím šermířském projevu ukazuje malá zkušenost ve volném šermu a je potřeba hodně zapracovat jak na technické stránce šermu, tak i po fyzické připravennosti a odolnosti, vůči fyzicky vyspělejším soupeřům.

Zároveň s tímto turnajem byly vyhlášeny výsledky celoročního snažení mladých šermířů v rámci hodnocení Českého poháru v šermu mini žáků. Ivan VÍCHA – dělené 6. místo ze 39- ti bodujících šermířů. Kateřina HLUCHÁ – 5. místo ze 14-ti bodujících šermířek. Ema VÍCHOVÁ – 10. místo ze 14-ti bodujících šermířek.

Ke všem úspěchům našich mladých šermířů, vedení klubu Sportovního šermu Zlín ze srdce gratuluje.

Výsledky Český pohár fleret minižáci 2014-15

Výsledky MČR 2015 minižáci fleret

Mistrovství ČR ml. žaček, v šermu fleretem

Současně se soutěží mladších žáků, proběhlo v Bystřici n.Perštejnem Finále Mistrovství ČR ml. žaček, v šermu fleretem.

Tohoto Finále, které mělo 12 účastnic, se zúčatnila za klub Sportovního šermu Zlín, Dorota VÍCHOVÁ.Dorotka byla nasazena v prvím kole do šestičlenné skupiny, ve které měla 4 vítězství a 1 porážku. Do eliminačních bojů byla nasazena, jako čtvrtá postupující, přímo do osmičlenné eliminace. Zde byla její soupeřkou Natálie Halašková z USK Praha, kterou Dorotka porazila 12 : 3. Tímto vítězstvím si Dorotka zajistila postup mezi čtyři nejlepší šermířky, mladší žačky, v ČR. V boji o finále byla její soupeřkou Eliška Malíčková ze Sokola Bystřice, se kterou nešťstně prohrála 8 : 7.

V konečném hodnocení, obsadila Dorotka, krásné dělené 3. místo.

Současně s Finálem MČR, byl vyhlášen i výsledek Českého poháru, mladších žaček v šermu fleretem. Zde Dorotka obsadila velice pěkné 4. místo z 26 bodovaných šermířek. V této kategorii má klub Sportovního šermu Zlín, ještě jedno zastoupení, jmenovitě, Kateřinou Hluchou, která se Finále MČR nezúčastnila, což je pro ni veliká škoda. V Českém poháru, obsadila Kateřia Hluchá 13. - 15. místo z 26 účastnic.

Výbor klubu Sportovního šermu Zlín, oběma našim šermířkám k umístění gratuluje.