Starší data 6  

Valašský fleret Zlín 1.3. 2014 – 2.3. 2014

Vyhodnocení turnaje:
mladší žačky : 13  šermířek

Míša Hluchá 9. místo - ve skupině měla Míša 2 výhry ( s Kačkou a s Ilekovou z Bystřice, která je poslední v žebříčku na 25. místě s jedním bodem) a 4 porážky. V první eliminaci porazila tutéž Ilekovou 12:8 a to byla pro Míšu konečná. Deváté místo není možno považovat za úspěch a bohužel předvedla tentýž, sice snaživý výkon, ale nedokázala prodat to, co má natrénované stejně, jako v Brně.

Kačka Hluchá: 13.místo - ve skupině se Kačce nepodařilo vybojovat vítězství, ale její snaha a bojovnost byly na vysoké úrovni a slibují do budoucna výkonnostní růst. A je nutno zdůraznit, že Kačka byla na "zkušené" ve vyšší výkonnostní kategorii.

mladší žáci: 25 šermířů

Ivan Vícha: 18 místo - ve skupině dokázal vybojovat vítězství a jednu těsnou prohru 3:4 !!!  Jeho bojovnost je příkladná a do budoucna rovněž slibuje výkonnostní růst. A stejně jako Kačka i on byl na "zkušené" ve vyšší výkonnostní kategorii. Umístění je úspěch.

Dorotka Víchová: 3. místo  ve skupině měla 4 vítězství a jednu prohru 3:4 s Kocourovou z Brna. I tak Dorotka vyhrála skupinu  a měla v první eliminaci volný los. Ve druhé eliminaci se opět střetla se svou přemožitelkou ze skupiny Kocourovou a vyprovodila ji z turnaje rozdílem třídy 10:2. Toto vítězství posunulo Dorotku mezi čtyři nejlepší šermířky. V boji o finále se střetla s vedoucí šermířkou žebříčku Malíčkovou z Bystřice. Prohra 9:12 se zrodila až v poslední "dvojminutovce", kdy zkušenější soupeřka posledními třemi zásahy strhla vítězství na svou stranu.  I tak je třetí místo v turnaji pro Dorotku zatím nejlepším umístěním na turnaji. Jednoznačně úspěch !!!

žačky: 15 šermířek

Míša Hluchá: 7. místo - ve vyšší kategorii dosáhla Míša lepšího umístění, než ve své. Dvě vítězství a dvě porážky ve skupině ji zařadily na sedmé místo a přiřadili jí do první eliminace Kurešovou z Brna. Zlepšeným výkonem porazila tuto soupeřku 15:12 a obsadila celkové 7. místo ve finále. Tento výsledek je možno považovat za úspěch. 

Dorotka Víchová: 3. místo - Výlet do vyšší kategorie měl za cíl získat orientaci a zkušenosti se staršími soupeřkami. Dorotka to pojala "mazácky". Vyhrála i zde skupinu a v eliminaci vyřadila postupně Prokešovou z Bystřice 15:3 a Knaiflovou z Mostu  15:1 !!!. A pak v boji o finále se opět střetla s Malíčkovou, tentokrát s prohrou 6:15. Ovšem probojovat se do "čtyřky" ve vyšší kategorii je super úspěch !!!   Příště nás čeká Opava snad s podobnými, či lepšími výsledky.  

Jiří WILKA

Tabulky s výsledky

Obrazová galerie

 

Czech Open Cup 2014

Výsledkové listiny ve formátu PDF

Pohár Dominika Riegla Praha 2014 9.11.2014

vítězky

V neděli 9.11.2014 v Praze, se uskutečnil 2.ročník turnaje v šermu veteránů o Pohár Dominika Riegla. Turnaje se zúčastnili dvě reprezentatky klubu Sportovního šermu Zlín, Blanka JAKEŠOVÁ a Silvie HLUCHÁ. Blanka i Silva šermovali ve dvou zbraních a to fleret a kord. Vzhledem k malému počtu účastníků v šermu fleretem, šermovali ženy a muži společně, rozdělené do dvou kategorií.

Ve společné kategorii AK 0 a AK I, šermovala Silva Hluchá, která v konečném hodnocení obsadila 4. místo. Blanka Jakešová šermovala ve spojené kategorii AK II+ AK III + AK IV, kde obsadila 8. místo. V šermu kordem již ženy šermovali odděleně od mužů ve spojených věkových kategorií AK I + AK II. V této spojené kategorii naše děvčata odvedla perfektní sportovní výkon, jehož výsledkem bylo, 2. místo Blanky JAKEŠOVÉ a 3. místo Silvie HLUCHÉ.

Velké blahopřání k umístění našim děvčatům.

Celkové výsledky ve formátu PDF

náhled foto

VelVet Šternberk 2.11.2014

V neděli 2.11.2014 zasáhli do šermířských soutěží i veteráni Sportovního šermu Zlín. Zúčastnili se již VI. ročníku turnaje v šermu fleretem a kordem, jehož pořadatelem byl oddíl šermu Sokola Šternberk. Turnaje se za klub Sportovního šermu Zlín, zúčastnili: Silvie HLUCHÁ, Blanka JAKEŠOVÁ, Marek BUKOVSKÝ, Zdeněk MALOŇ, Zdeněk DŘÍMAL a Zdeněk TRAUB.

Naši šermíři byli velice úspěšní hlavně v šermu fleretem.

Z výsledků: Kord kategorie 30-39 let - 6. místo Marek BUKOVSKÝ

Kord kategorie 40-49 let - 6. místo Silvie HLUCHÁ

Kord kategorie 50-59 let - 6. místo Blanka JAKEŠOVÁ

Kord kategorie 60 + - 5. místo Zdeněk MALOŇ a 7. místo Zdeněk DŘÍMAL

Vzhledem ke skutečnosti, že soutěžících v šermu fleretem bylo poměrně málo, šermovali všechny kategorie dohromady a potom bylo uděláno vyhodnocení dle věkových kategorií.

Z výsledků: šerm fleretem

Fleret celkově - 2. místo Zdeněk TRAUB, 8. místo Silvie HLUCHÁ, 11. místo Blanka JAKEŠOVÁ, 12.místo Zdeněk MALOŇ

Fleret kategorie 40-49 let - 2. místo Silvie HLUCHÁ

Fleret kategorie 50-59 let - 3. místo Blanka JAKEŠOVÁ

Fleret kategorie 60 + - 1. místo Zdeněk TRAUB a 3. místo Zdeněk MALOŇ

 

Celkové výsledky ve formátu *.PDF

ikona obrázku

Mistrovství světa veteránů
– jednotlivci, družstva
Debrecen, Maďarsko 2014

(Vloženo: 29.10.2014)

 A jsme zpátky z Debrecenu. Turnaje se zúčastnilo cca 674 šermířů ze 42 zemí světa. Pořadatelé nás přivítali v krásné hale, vše bylo perfektně zorganizováno a klapalo na čas. Z naší republiky se mistrovství zúčastnilo 9 šermířů (1 dáma a 8 mužů). No a jak jsme dopadli? No konkurence byla opravdu tvrdá. Velmi dobře zvládla svou mezinárodní premiéru Blanka Jakešová. V kordu kat. A se nakonec umístila v konkurenci 39 závodníků na pěkném 25. místě. 21. místo Františka Ryneše v kordu kat. B z 53 závodníků lze hodnotit taky jako velice solidní. Ze šavlistů se nejlépe umístil Bohuslav Doležal v kat. B na 25. místě, v konkurenci 34 závodníků.  Soutěže družstev se nakonec zúčastnili jen šavlisté. Velká škoda, že u kordistů nebyla vůle družstvo složit, jistě by ostudu neudělali. Je to jistě poučení pro příští mistrovství.

Výsledky ve formátu *.PDF

Stará garda, Hradec Králové

soplecne foto


Opět jsme zahájili novou šermířskou sezónu 2014 - 2015
a pro Sportovní šerm Zlín, úspěšně.

Šermíři veteráni v sestavě :

Marek BUKOVSKÝ ( kord, šavle )
Eduard NAVRÁTIL ( kord, šavle )
Silvie HLUCHÁ ( kord, fleret )
Blanka JAKEŠOVÁ ( kord, fleret )
Zdeněk DŘÍMAL ( kord )
Zdeněk MALOŇ ( kord, fleret )
Zdeněk TRAUB ( fleret, šavle )
Martin VRLA ( šavle )
se zúčastnili v sobotu 20.9. 2014 tradičního turnaje veteránů v šermu v Hradci Králové.

Naši šermíři veteráni, opět prokázali, že ve svých věkových kategoriích, patří mezi nejúspěšnější šermíře veterány, ziskem 5. medailí a to:
Eduard NAVRÁTIL 2. místo v šermu kordem, kategorie 30 – 39 let
Marek BUKOVSKÝ 2. místo v šermu šavlí, kategorie 30 – 39 let
Eduard NAVRÁTIL 3. místo v šermu šavkí, kategorie 30 – 39 let
Zdeněk TRAUB 3. místo v šermu šavlí, kategorie 60+ let
Silvie HLUCHÁ 2. místo v šermu fleretem, ženy, kategorie 40 – 49 let.


Umístění ostatních reprezentantů Sportovního šermu Zlín:

Marek BUKOVSKÝ 5. místo, kord, kategorie 30 – 39 let
Silvie HLUCHÁ 7. místo , kord, kategorie 40 – 49 let ženy
Blanka JAKEŠOVÁ 10. místo, kord, kategorie 50 – 59 let
Zdeněk DŘÍMAL 7. místo, kord, kategorie 60+ let
Zdeněk MALOŇ 8. místo, kord, kategorie 60+ let
Martin VRLA 7. místo, šavle, kategorie 50 – 59 let
Blanka JAKEŠOVÁ 6. místo, fleret, kategorie 50 – 59 let
Zdeněk TRAUB 4. místo, fleret, kategorie 60+ let
Zdeněk MALOŇ 7. místo, fleret, kategorie 60+ let

Z tohoto výčtu umístění a vzhledem k množství účastníků turnaje, ( šermíři z ČR , Maďarska a Polska ), jsou výsledky našich šermířů skvělým vstupem do šermířské sezóny 2014 – 2015.

Zdeněk Traub, předseda klubu

Celkové výsledky ve formátu *.doc jsou ZDE


Mistrovství České republiky v šermu
fleret, kord, šavle – veteráni
Praha 21.6. – 22.6. 2014

O víkendu ve dnech 21.6. 2014 – 22.6. 2014, v Praze na Julisce se uskutečnil již 3. ročník Mistrovství České republiky v šermu veteránů.
Tohoto MČRV se zúčastnili i šermíři klubu Sportovního šermu Zlín, jmenovitě, Silvie HLUCHÁ, Blanka JAKEŠOVÁ, Marek BUKOVSKÝ a Zdeněk MALOŇ. I když výprava našich šermířů byla malá, o to větší byl úspěch ve sbírce medailí.

Silvie HLUCHÁ, v šermu fleretem, ženy, získala titul Mistra České republiky a v téže kategorii Blanka JAKEŠOVÁ ,obsadila druhé místo a získala stříbrnou medaili.
V šermu šavlí, kategorie AK 0, obsadil Marek BUKOVSKÝ třetí místo a získal bronzovou medaili.
V ostatních kategoriích a zbraních bylo umístění našich reprezentantů :
Kategorie AK III, muži fleret – 5. místo Zdeněk MALOŇ
Kategorie AK I+AKII ženy, kord – 4. místo Silvie HLUCHÁ , 6. místo Blanka JAKEŠOVÁ
Kategorie AK 0, kord muži – 6. místo Marek BUKOVSKÝ
Kategorie AK III, muži kord – 7. místo Zdeněk MALOŇ
Kategorie AK I, kord ženy – 5. místo Silvie HLUCHÁ
Naše ženy, Silva HLUCHÁ a Blanka JAKEŠOVÁ, spolu se Zuzanou CÍMLEROVOU s Rieglu Praha, vytvořili jediné družstvo žen a utkali se v soutěži družstev s družstvy tvořenými jenom muži. Přesto v šermu fleretem obsadili krásné 4. místo a v šermu kordem, 8. místo.
Výbor klubu Sportovního šermu Zlín, našim reprezentantům k výsledkům blahopřeje, obzvláště Silvii HLUCHÉ k titulu Mistra České republiky.

Výsledkové listiny ve formátu PDF jsou ZDE


Pohár města Mostu

V neděli 27.4. 2014, pokračoval turnaj v šermu o Pohár města Mostu soutěžemi veteránů. V kategorii AK 0+AKI, společná muži a ženy startovala za náš klub Silvie HLUCHÁ. Zatímco ve společné kategorii s muži se Silvě dařilo a v konečném hodnocení obsadila 4. místo, ve vyhodnocení AKI, ženy Silva obsadila 3. místo.

Ve společné kategorii AK II+AK III fleret, obsadil Ilja OPAVSKÝ, 9. místo, v kategorie AK III fleret, obsadil Ilja OPAVSKÝ 5. místo.

Zprava a výsledky ve formtu *.doc jsou ZDE

Pražský turnaj mládeže Fleret žačky USK Praha 31.1.2015

V sobotu 31.1.2015, se dvě šermířky klubu Sportovního šermu Zlín, Michaela HLUCHÁ a Dorota VÍCHOVÁ, zúčastnily Pražského turnaje mládeže v šermu fleretem.

Turnaj byl vypsán pro kategorii začky. Vzhledem k malému množství účastnic se šermovalo dvoukolově s následnou eliminací. Dorotka Víchová v první eliminaci měla za soupeřku Alžbětu Theuerovou ze Slezanu Opava, kterou hladce vyřadila poměrem 15:0. Míša Hluchá v první eliminaci, měla za soupeřku lépe postavenou Kristínu Bursíkovou z Bohemians Praha, kterou porazila 15:7. Tímto se naše šermířky obě kvalifikovaly do první osmičky. V další eliminaci v boji o postup do první čtyřky ( zde již šlo o medaile ), naše děvčata však již neuspěla. Dorotka smolně prohrála s Isabelou Sedlákovou ze Sokola Bystřice, 15:12 a v konečném hodnocení turnaje obsadila pěkné 5. místo. Míša měla za soupeřku pozdější finalistku turnaje Michaelu Macko ze Sokola Brno I, se kterou jasně prohrála 15:1. Ve výsledkové listině rovněž Míša obsadila pěkné 8. místo.

Obě naše šermířky zaslouží poděkování a blahopřání za pěkné umístění mezi nejlepšími žačkami z celé ČR. .

Turnaj Mikuláše Koperníka

žáci 3. ročník 7.2.2015 foto

 

Dne7.2.2015 se zúčastnil Filip Burk turnaje Mikuláše Koperníka v Teplicích, jako jediný zástupce našeho oddílu. Turnaje se zúčastnilo 51 šermířů ze čtrnácti oddílů. Šermovalo se dvoukolově a Filip byl vždy zařazen do skupiny po sedmi šermířích. V prvním kole měl 3 vítězství a 3 porážky. Stejná bilance byla i ve druhém kole. V první eliminaci vyhrál 15:10, v druhé eliminaci prohrál (s pozdější vítězem Volákem s Dukly Olomouc) 1:15 a v opravné eliminaci prohrál 7:12 s Janem Filipem z Teplic (celkově třetí). Celkově se umístnil na 32. místě. Projevila se opět únava a to znamená, nedostatečné fyzická zdatnost. Technika a ani taktika šermu nebyla špatná, ale jen ta únava. Zlepšením fyzičky lze očekávat mnohem lepší výsledky.

Trenér Zdeněk Hynek

Mladé naděje šermu Fleret
minižactvo Baník Most 7.2.2015
Mladé naděje šermu - společná soutěž

V sobotu 7.2.2015, se naši mladí šermíři Ema VÍCHOVÁ a Ivan VÍCHA, zúčastnili turnaje Mladých nadějí v šermu fleretem v Mostě. Pro malý počet účastníků šermovali chlapci a děvčata společně, dvoukolově. Pro Emu to byl úplně první turnaj, ve kterém kromě děvčat, navíc měla za soupeře i chlapce. Ema přesto bojovala, avšak zatím v konečném hodnocení obsadila poslední 13. místo. O to více bude muset nyní v rámci tréninku, pilovat techniku šermu a zvyšovat svoji fyzičku. Ivan VÍCHA prošel oběma základními koly bez problému a v postupu mezi čtyři nejlepší mu chyběl jeden, vítězný zásah. Ve výsledkové listině obsadil Ivan 6. místo. Ivanovi za umístění gratulace, Emě velký obdiv za její odvahu.

Valašský fleret 2015

28.2 a 1.3.2015 se konal  ve Zlíně tradiční fleretový turnaj - Valašský fleret. Pořadatelé neuspořádali kategorii  mini žáci , ale jen věkově starší kategorie mladší žáci a žáci. Turnaj získal vyšší kvalitu i tím, že se ho zúčastnili šermíři ze slovenského Šamorína a maďarské Budapešti, kde je již mnoho let úroveň šermu vyšší,  než v klubech České republiky.

Z našeho klubu se turnaje zúčastnili Ivan Vícha, Kateřina Hluchá a Dorotka Víchová. Jediná Dorotka měla možnost šermovat ve "své" kategorii - mladší žačky - zúčastnilo se 16 šermířek -  a po standartním výkonu, který postrádal větší zápal a důraz, obsadila ve finále 6.místo. Kateřina Hluchá, ač věkem mini žačka, šermovala rovněž v kategorii mladší žačky. Obsadila 14. místo. Pro Kačku je to důležitá zkušenost, která může být v budoucnu prospěšná. Dorotka bojovala rovněž ve vyšší kategorii žaček - zúčastnilo se 18 šermířek.  Opět se probojovala do finále, kde obsadila 7.místo.  Dlužno dodat, že předvedený výkon byl lepší a umístění ve finále vyšší kategorie je úspěch.

Ivan Vícha - mini žák - šermoval rovněž ve vyšší kategorii - mladší žáci - zúčastnilo se 28 šermířů. Jeho výkon je možno označit  za  skvělý, protože  ze šesti zápasů ve skupině zvítězil 5x a v posledním odešel poražen až po výhodě. Jeho postup do finále zastavil až mnohem zkušenější šermíř ze Šamorína. Celkové 9. místo z 28 je vynikající.   Ivan si "troufl" startovat i v kategorii o dva stupně vyšší - žáci. Tady ale už Ivanovi začaly docházely síly. Přesto s  čtrnácti a patnácti letými chlapci  bojoval  s maximálním úsilím. 23.místo není to nejdůležitější. Nejdůležitější byl jeho výkon, který byl tím nejlepším a nejpříjemnějším výsledkem celého turnaje.  

Jiří Wilka, trenér mládeže.

Celkové výsledky ve formátu PDF

 

Další články jsou ještě v aktuálních oddílech