Starší data 5  

Turnaj šermířů veteránů

 Budapešť 22.2. 2014 – 23.2. 2014

V sobotu a v neděli 22.2. 2014 a 23.2. 2014, se v Budapešti uskutečnil mezinárodní turnaj v šermu kordem, fleretem a šavlí. Turnaj byl vypsán pro šermíře veterány od věkové hranice 40 let a výše. Šermíři klubu Sportovního šermu Zlín, v rámci dohody se šermíři Slovenska, Polska a Maďarska se zúčastnili také tohoto turnaje.

Do Budapešti jsme se vydali již v předstihu ve čtvrtek, abychom si také užili kromě sportu i zajímavostí, které pobyt v Budapešti nabízí. Navštívili jsme Rybářskou Baštu, ochutnali speciality ve vyhlášené tržnici, někteří téměř celý pátek strávili v termálních lázních a našli jsme čas i na návštěvu útulné Budapeštské restaurace. V sobotu jsme zahájili turnaj soutěží v šermu kordem. Již při příchodu jsme byli překvapeni obrovskou šermírnou, jakou disponují maďarští šermíři. Turnaje se zúčastnili šermíři Maďarska, Polska, Makedonie, Ruska, Itálie, Srbska, Norska, Slovenska, Rumunska, Rakouska a jeden šermíř z Brna plus šest šermířů klubu Sportovního šermu Zlín.

V kategorii muži kord AK II, nastoupil zástupce našeho klubu Karel HŮTA, avšak po prvním kole musel ze zdravotních důvodů odstoupit. V kategorii AK III, kord, jsme měli dva zástupce Zdeňka DŘÍMALA a Zdeňka MALONĚ. V této kategorii startoval i několikanásobný mistr světa v kordu , Jene Pap. Naši chlapci statečně vzdorovali, avšak v záplavě tolika kvalitních šermířů ze zahraničí jim brzy došli síly. V konečné klasifikaci, Zdeněk Maloň obsadil 13. místo a Zdeněk Dřímal 15. místo.

V kategorii AK II, kord ženy startovala naše Blanka JAKEŠOVÁ, která po skvělém výkonu obsadila třetí místo a získala v této kategorii bronzovou medaili. V neděli turnaj pokračoval soutěžemi v šermu fleretem a šavlí. I v těchto disciplinách jsme měli své zastoupení. V šermu fleretem, kategorie AK II, ženy opět zazářila naše Blanka JAKEŠOVÁ, která i přes zdravotní handicap, obsadila opět třetí místo a získala cennou bronzovou medaili.

V kategorii AK III, fleret muži nastoupili naši šermíři Zdeněk MALOŇ a Zdeněk TRAUB. Chlapci bojovali s plným nasazením a v konečném účtování obsadili Zdeněk Maloň, 5. místo a Zdeněk Traub, 6 .místo.

V šermu šavlí, kategorie AK II, nastoupil za náš klub Martin VRLA. V této kategorii se sešla veliká mezinárodní konkurence, kde Martin měl co dělat, aby vůbec stačil ze silami. Přesto jeho 11. místo je krásné umístění. Pro nás, jako šermíře Sportovního šermu Zlín, byla tato akce velikou školou a všichni jsme s nadšením sledovali probíhající soutěže, i když již byly bez naši účasti. Navíc se nám povedlo navázat další sportovní přátelství, která možná zužitkujeme při našich turnajích ve Zlíně. Nutno je zde zmínit i veliké povzbuzení z řad našeho doprovodu, ať to byla Hůtova děvčata, Hanka Galatíková, Táňa Traubová, bratr a švagrová Zdeňka Dřímala. Tento turnaj dle mínění všech“ účastníků zájezdu „ se velice vydařil a doufáme, že další velké mezinárodní turnaje, které máme před sebou ( Zakopané v Polsku a turnaj ve Zlíně ), bude ještě z větší účastí šermířů klubu Sportovního šermu Zlín.

Zdeňek Traub

Výsledkové listiny ve formátu PDF jsou ZDE

Klokaní kapsa 9.2. 2014
Bohemians Praha, fleret AK III

V neděli 9.2. 2014, se uskutečnil 4. ročník turnaje Klokaní kapsa v Praze. Klub Sportovního šermu Zlín, na turnaji v šermu fleretem, reprezentoval Zdeněk Maloň. Ve sloučené kategorii AK II+AK III, obsadil Zdeněk 10. místo a ve své kategorii AKK III, Zdeněk obsadil 5. místo.

Výsledkové listiny ve formátu PDF jsou ZDE

Veteran fencing Cup Košice 2014 zvětšit

Po dlouhých čtyřech létech se vydali šermíři veteráni klubu Sportovního šermu Zlín, na zahraniční turnaj do Košic na Slovensku. Turnaj se konal v sobotu 11.1. 2014 v Košicích a jeho pořadatelem byl Šermířský klubu Košice 1903. Soutěžilo se v šermu fleretem a kordem. Turnaje se zúčastnilo 41 šermířů ze Slovenska, Polska, Maďarska a České republiky.

V šermu fleretem ve spojené kategorii AK III+AK IV šermíři klubu Sportovního šermu Zlín, obsadili tato místa:

4. místo Zdeněk TRAUB

5. místo Zdeněk MALOŇ

6. místo Zdeněk DŘÍMAL

Při vyhodnocení kategorie AK III, fleret, byl umístění šermířůklubu Sportovního šermu Zlín, následující:

3. místo Zdeněk TRAUB

4. místo Zdeněk MALOŇ

5. místo Zdeněk DŘÍMAL

V šermu kordem ve spojené kategorii AK III + AK IV, se šermíři klubu Sportovního šermu Zlín, umístili následovně:

8. místo Zdeněk DŘÍMAL

9.. místo Zdeněk MALOŇ.

Daleko důležitější, než umístění našich šermířů, byl fakt, že se nám podařilo navázat kontakty se šermíři, veterány Slovenska, Polska a Maďarska. Také jsme si slíbili, že pokud nám zdraví a samozřejmě finanční situace dovolí, budeme se navzájem navštěvovat při turnajích veteránů a navzájem se informovat o veteránském šermířském dění v jednotlivých zemích na bázi Visegrádu.

 

Výsledky a zpráva ve formátu PDF

Turnaj Zdeňka Mynaříka

6.ročník fleret
mladší žáci, mladší žačky,
mini žáci, mini žačky

stupně

 

Po veteránech zahájili šermířskou sportovní sezonu i naši mládežníci.

První turnaj, který absolvovali, byl Turnaj Zdeňka Mynaříka v šermu fleretem ve Šternberku v sobotu 4.10. 2014.

Náš klub reprezentovali : Dorota VÍCHOVÁ, Ivan VÍCHA a Kateřina HLUCHÁ.

Turnaj byl vypsán pro kategorie mladších žáků a mladších žákyň, a pro kategorie mini žáci a mini žačky.

Vzhledem k začínající sezoně, naši zástupci na turnaji zaznamenali pěkné sportovní úspěchy.


V kategorii mladších žákyň obsadila Dorotka Víchová 3. místo a Kateřina Hluchá 11. místo ( Kateřina startovala o kategorii výše ).

V kategorii mladčích žáků obsadil Ivan Vícha 13. místo, avšak zde je potřeba zohlednit skutečnost, že Ivan startoval o věkovou kategorii výše.

V kategorii mini žáků a mini žákyň ( startovali společně ) obsadili Ivan Vícha 8. místo a Kateřina Hluchá 9. místo.

Ve svých věkových kategoriích mini žáci, se umístil Ivan Vícha na 5. místě a Kateřina Hluchá v mini žačkách na 4. místě.


Naši šermíři podali velmi bojovné výkony, avšak k lepšímu umístění jim chybělo trochu sportovního štěstíčka.


Vedení klubu Sportovního šermu Zlín, našim reprezentantům k výsledkům blahopřeje.

Výsledky ve formátu doc jsou zde


Mistrovství České republiky v šermu fleretem mladších žákyň, Brno 6.6. 2014

Mistr České republiky v šermu fleretem po letech opět ze Zlína. Psal se rok 2003, kdy Jana Wilková získala poslední z 18.ti titulů v jednotlivcích a družstvech pro město Zlín. Od té doby, až letos zacinkaly medaile pro naše město.

Členky nedávno vzniklého klubu Sportovního šermu Zlín, se zúčastnily Mistrovství České republiky v šermu fleretem, kategorie mladší žačky, které se konalo o víkendu v Brně. Dorotka Víchová, Michaela Hluchá a Kateřina Hluchá  vybojovaly bronzové medaile v šermu fleretem družstev a Dorotka Víchová zvítězila v jednotlivkyních a získala mistrovský titul suverénním a soustředěným výkonem. Porazila všechny zkušenější soupeřky z Brna, Bystřice nad Pernštejnem, Opavy, Ostravy a dalších kvalitních šermířských klubů a její vítězství bylo od trenérů těchto klubů označeno za překvapivé ale naprosto zasloužené. Michaela Hluchá obsadila v osmičlenném finále 7. místo a Kateřina, ač věkem ještě minižačka (nejmladší kategorie) 11. místo. Doufejme, že další úspěchy na sebe nenechají dlouho čekat.  

Ing. Jiří WILKA, trenér šermu, Sportovní šerm Zlín  

Družstvo šermířek Sportovního šermu Zlín: Michaela Hluchá, Kateřina Hluchá, Dorotka Víchová
a trenér Ing. Jiří Wilka
Mistr republiky Dorotka Víchová

 

nahled foto

Opavský listopad Opava 1.11.2014

V sobotu v Opavě se konal již 15.ročník turnaje v šermu fleretem, v kategorií žákyně a kadetky. V obou soutěžích startovala šermířka klubu Sportovního šermu Zlín, Michaela Hluchá. V soutěži kadetek se Míši moc nedařilo a konečném hodnocení obsadila 9. místo. V kategorii žačky, fleret, Míša pstoupila do první osmičky, avšak do dalších vyřacovacích bojů se již nekvalifikovala. Výsledkem je přesto pěkné 6. místo.

Czech Open 2014 Praha 1.11.2014účastníci našeho klubu

V sobotu proběhl v Praze v Leňanech kordový turnaj žáků, jehož pořadatelem byl oddíl šermu SC Praha. Tohoto turnaje se zúčastnili i šermíři žáci klubu Sportovního šermu Zlín, Filip Burk, Tomáš Bellay a Jakub Navrátil.

Turnaj byl velice silně obsazený ( 66 šermířů ), zúčastnila se špička žákovského kordu z celé ČR. Našim šermířům se však mnoho nedařilo. Filip Burk se probojoval až do první dvaatřicítky, ( skončil na 32. místě ) avšak na další postup již neměl síly. Tomáš Bellay se umístil na 36. místě a Jakub Navrátil na 53. místě.

Z umístění našich závodníků je vidět, že je potřeba přidat ve škole šermu, neboť bez důkladné přípravy to nejde. Už jsou natolik ostřílení závodníci, aby tuto starou pravdu pochopili.

Výsledky ve formátu *.PDF

Zdeněk Traub

Bílá Opava 2015                       Bílá Opava 2015
Mladší žáci a žačky

V sobotu 24.1.2015 zahájili po dlouhých Vánočních prázninách naši mladí fleretisté a fleretistky náročný sportovní program letošního roku, prvním turnajem. Zúčstnili se již 16. ročníku turnaje v šermu fleretem, Bílá Opava. ¨Klub Sportovního šermu Zlín, reprezentovali v kategorii mladších žáků Ivan VÍCHA ( zde startoval o věkovou kategorii výše ), v kategorii mladších žaček Dorota VÍCHOVÁ, a Kateřina HLUCHÁ ( rovněž start ve vyšší věkové kategorii ). V kategorii mini žáci startoval Ivan VÍCHA a v kategorii mini žaček startovala Kateřina HLUCHÁ. Naši reprezentanti si vedli výborným způsobem a opravdu zde zúročili náročný trénink, kterého se jim pod vedením trenéra Jiřího Wilky dostává.

Z výsledků :

  • Kategorie mladší žáci: 23 startujících - 9. místo Ivan VÍCHA
  • Kategorie mladší žačky: 12. startujících - 3. místo Dorota VÍCHOVÁ,
    11. místo Kateřina HLUCHÁ
  • Spojená kategorie mini žáků a minižaček: 24 startujících - 5. místo Kateřina HLUCHÁ,
    7.místo Ivan VÍCHA
  • Kategorie mini žačky: 5 startujících, 2. místo Kateřina HLUCHÁ

Z tohoto výčtu výsledků, je patrné, že našim reperezentantům chyběl jen kousek ke zlatým medailím. Snad příště, když budou mít trochu toho sportovního štěstí, své sportovní výkony určitě ozdobí zlatými medailiemi.

Bílá Opava 2015 Bílá Opava 2015

 

 

Úplné výsledky ve formátu PDF

 

V sobotu 13.12.2014, uspořádal šermířský oddíl Sokola Praha-Vršovice
Magistrátní turnaj v šermu fleretem
pro kategorie mladších žáků, mladších žákyň, mini žáků a mini žaček.

Turnaje se zúčastnili i tři šermíři klubu Sportovního šermu Zlín a to: Ivan VÍCHA, Dorota VÍCHOVÁ a Kateřina HLUCHÁ.

Věkem Ivan Vícha a Kateřina Hluchá, patří ještě do kategorie mini žáků, přesto oba nastoupili o kategorii výše, kde odvedli oba výborné sportovní výkony.

Ivan svojí nesmírnou bojovností a obětavostí platil na své starší soupeře a po postupu ze základní skupiny, do 1. eliminice, kde měl za soupeře Petra Hromádku z Lokomotivy Liberec, kterého porazil 12:8, si vybojoval postup do semifinále turnaje. V boji o postup do finále, prohrál s pozdějším vítězem turnaje Markem Totuškem z Bystřice 12:5. Přesto v konečné hodnocení turnaje, obsadil Ivan krásné 3. místo.

V kategorii mladších žaček startovaly za náš klub dvě šermířky a to: Dorota Víchová a Kateřina Hluchá.

Dorotka svou základní skupinu vyhrála bez porážky a postoupila do 1. eliminace, kde měla za soupeřku Terezu Marinkovou ze Sokola Brno I, kterou porazila 12:0 . V další eliminaci byla její soupeřkou Ema Rubášová ze Sokola Brno I, se kterou vyhrála 12:3. Tím se Dorotka probojovala do semifinále turnaje, kde v boji o finále prohrála s pozdější vítězkou tunaje Isabelou Sedlákovou z Bystřice12:7.

V konečném hodnocení obsadila Dorota Víchová 3. místo.

Kateřia Hluchá, rovněž postoupila ze základní skupiny do 1. eliminace, avšak v ní prohrála s Adélou Kocourovou ze Skola Brno I 12:0.

Kateřina v konečném hodnocení obsadila 12. místo.

V soutěži mini žáků šermovali chlapci a děvčata společně. Zde jsme měli dvojí zastoupení a to jmenovitě, Ivan Vícha a Kateřina Hluchá.

Oba naši šermíři posoupili z základních skupin do 1. eliminace, kde byli oba úspěšní a postoupili

do další eliminace.

Zatímco, Ivan Vícha byl úspěšný s Janem Šindlerem z baníku Most, kterého porazil 10:2, Kateřina Hluchá měla smůlu, protože jejím soupeřem byl chlapec ze Sokola Brno I, Pavel Menšík, se kterým Kateřina prohrála 10:6, a tím byla z dalších bojů vyřazena.

Ivan Vícha ve čtvrtfinále měl za soupeře Vojtěcha Holemýho z Bysrřice, se kterým nešťastně prohrál 10:8.

V konečném hodnocení obsadil Ivan Vícha 7. místo a Kateřina Hluchá 9. místo.

V samostatném hodnocení mini žaček, obsadila Kateřina Hluchá 3. místo.

Je zde nutno, všem naším šermířům pogratulovat ke krásným výsledkům a popřát jim do Nového roku 2015, mnoho šermířských úspěchů.

Za klub Sportovního šermu Zlín
Zdeněk Traub

Výsledkové listiny ve formátu PDF jsou ZDE

Ještědský kalíšek 2014
Fleret žačky

V sobotu 22.11.2014, se konal v Liberci žebříčkový turnaj v šermu fleretem, žákyň. Tohoto turnaje se zúčastnila i šermířka klubu Sportovního šermu Zlín, Michaela HLUCHÁ. Míša z prvního kola, kde se bojovalo ve skupinách, postoupila do první eliminace se třemi vítězstvími, jako sedmá nasazená. V eliminaci měla za soupeřku až desátou nasazenou, Natálii Halaškovou z USK Praha, se kterou Míša bohužel prohrála, až po velkém boji 15:12. V konečném hodnocení turnaje žaček, obsadila Míša 10. místo.

V neděli 23.11.2014, pokračoval turnaj v šermu fleretem, Ještědský kalíšek, kategoriemi mladších žáků a mladších žákyň. V kategorii mladších žákyň startovala šermířka klubu Sportovního šermu Zlín, Kateřina HLUCHÁ, které se však v tomto turnaji nevedlo. Kačka již v základní skupině neměla žádné vítězství a tak v konečném hodnocení obsadila poslední, 11. místo. Určitě v příštím turnaji budou výsledky lepší.

Výsledkz ve formátu PDF jsou ZDE

 

Memoriál
Roberta Rybáře
Brno 8.11.2014

foto závodníci

V sobotu 8.11.2014 se naši nejmladší reprezentanti v šermu Kateřina HLUCHÁ a IVAN VÍCHA, zúčastnili v Brně mezinárodního turnaje v šermu - Memoriál Roberta Rybáře. Turnaj byl vypsán pro kategorie mini žáci a mini žákyně.

V kategorii mini žáci startoval Ivan Vícha, který svojí srdnatostí a bojovností platil na daleko zkušenější soupeře. V konkurenci 25 šermířů Ivan obsadil krásné 7. místo. Ivan na turnaji zúročil svůj zápal pro šerm a svoji píli v tréninkovém nasazení. Pro Ivana je tento výsledek povzbuzením pro další turnaje.

V kategorii mini žákyň se představila naše Kateřina Hluchá, která přes velkou bojovnost, doplatila na svoji šermířskou neskušenost. Kačka v konečném hodnocení obsadila 8. místo, ale před ní se umístily 4 šermířky ze Slovenska. I pro Kačku byl tento turnaj velikou zkušeností, kterou určitě zúročí v dalších turnajích.

Zdeněk Traub

Novějšíí články jsou ještě v aktuálních oddílech