Starší data 4

Turnaj Mikuláše Koperníka

Turnaj byl velmi náročný. Díky velkému počtu účastníku (77), kde 17 závodníků bylo z Německa, začal turnaj s půlhodinovým zpožděním. Šermovalo se na 12-ti planších. V první kole měl Filip Burk dvě vítězství, Tomáš Bellay žádné. Ve druhém kole měl Filip jedno vítězství a Tomáš opět žádné. Filip postoupil do eliminace a Tomáš byl vyřazen s dalších bojů. Konečné umístění není moc uspokojivé, Filip se umístnil na 59 místě a Tomáš na 74 místě.

Projevila se opět nedostatečná fyzická zdatnost, po druhém kole byli už se svými silami na dně. Sice Filip se ještě vzchopil a v eliminaci, kde narazil na lepšího šermíře, prohrál 8:15. Kdyby tak technicky a hlavně hlavou, šermoval i v druhém kole, mohl se mnohem lépe umístnit.

 Klukům velmi schází fyzička, dokonalejší využívaní techniky, kterou se učí na tréninku a hlavně dokonalejší práce nohou.

Pokud samy najdou v sobě chuť zlepšit svoji přípravu na tréninku, tak si myslím, že mnohem lepší výsledky na sebe dlouho nenechají čekat.

Trenér Zdeněk Hynek

Výsledky jsou ZDE

Brněnský pohár 8.2. 2014

Mladší žačky

20 šermířek. Umístění :  Dorotka ve finále 8. místo, Míša 13. Po skupinách Dorotka 11.místo, v boji o finále skvěle takticky vedeným bojem, vyřadila 12:4 nasazenou "šestku" Kurešovou z Brna a prohrála v boji o 4. místo s pozdější vítězkou Bursovu z Bratislavy 3:12 ( porazila ji v žačkách) Míša předvedla bojácný výkon a v boji o finále podlehla Bodo Barboře z Šamorína 1:9

Žačky

22 šermířek, umístění stejné jako v ml. žačkách. Dorotka 8. místo, Míša 13. místo Výborný výkon Dorotky, podtržený vítezstvím 5:1 ve skupině nad Bursovou, které podlehla v ml. žačkách. V boji o finále porazila Halaskovou z USK Praha, opět velmi disciplinovaným skvělým výkonem 14:8. Prohrála až v boji o 4. s Macko z Brna 4:15. Umístění ve finále žaček je výborný výsledek. Miša pokračovala v ustrašeném výkonu a teprve v boji o finále předvedla velmi kvalitní výkon a i když prohrála  s Havlíčkovou 10:15, byl to kvalitativní zvrat, který přišel ,bohužel, pozdě. Důležitá informace : turnaj žaček šermovala naše děvčata s krátkými flerety, což, podle mého, umocňuje  jejich výkon !!!

Mini žačky  

12 šermířek.. Kačka Hluchá předvedla srdnatý bojovný výkon a s jedním vítězstvím ve skupině postoupila do eliminace o finále, kde porazila Nečasovou z Bystřice 10:6. Předvedla  výkonnostní vzestup, začínají se projevovat jednoduché útočné akce (útok a kryt odbod). Umístění ve finále - 8.místo, je hezký úspěch.

Mini žáci

19 šermířů. Ivan Vícha předvedl také srdnatý bojovný výkon a s jedním vítězstvím postoupil do 16tky eliminace, bohužel narazil na "jedničku" se kterou prohrál 5:10. A právě těch 5 zásahů "jedničce"  je pro něho hezkým úspěchem. I u Ivana se začínají objevovat první akce -  útok a kryt odbod, což je jistě příslibem do budoucnosti. Pokud bych měl zhodnotit výsledkově tento turnaj, tak jednoznačně jako úspěšný. 
Predikce do budoucnosti : Aby se naše děvčata probojovala do semifinále, či finále turnajů, chybí jim větší "vyšermovanost", kterou mohou získat pouze při daleko větší účasti na turnajích. Úroveň prvních čtyřech šermířek je nesrovnatelně vyšší. Ale to už je jiná záležitost.

Jiří Wilka

Výsledkové listiny ve formátu PDF jsou ZDE

Turnaj SC Praha Cup  zvětšit

Turnaje se za klub Sportovního šermu Zlín, zúčastnili dva členové oddílu - Jan Burk a Filip Burk. Celkem startovalo 60 závodníků z České republiky, Slovenska a Německa. Oba bratři projevili velkou bojovnost ve velmi silné mezinárodní konkurenci.  

Filip startoval poprvé v kategorií "kadet", do které věkově bude patřit až za 3 roky. Není mu ještě třináct a kadeti jsou až od patnácti let. Ve své skupině měl velmi silné soupeře, bojoval však velmi statečně a i když ani jednou nevyhrál, za své výsledky se nemusí vůbec stydět. Neprohrál ani jednou s nulou! Celkově skončil 59.

  Honza v prvním kole měl 3 vítězství a 3 prohry, ve druhém kole měl 4 vítězství a 2 prohry. Postoupil do eliminace, kterou vyhrál 15:5 nad Kinským z SC Praha, ve druhé eliminaci prohrál 8:15 s Lokajem z USK Praha. V opravné eliminaci pak prohrál 5:15 a byl z dalších bojů vyřazen. Chtěl bych oba bratry Burkovi pochválit za jejich bojovnost a celkový přístup k šermu a taktéž musím poděkovat jejich tatínkovi, panu Burkovi, za jeho dokonalý servis během turnaje.

Zdeněk Hynek, trenér

 

Mostecký fleret - mladší žáci zvětšit
26.4. 2014

Zpráva a výsledky ve formátu *.doc jsou ZDE

Bílá Opava 15  a 16.3.2014

Mladší žačky -13 šermířek

Umístění :   Míša Hluchá  3. místo  -  postoupila ze skupiny jako druhá. Poprvé porazila Hasíkovou Sáru. V boji do čtverky porazila Kocourovou z Brna 9:7. V boji o finále prohrála s pozdější vítězkou Sedlákovou v příliš ukvapeném tempu 5:12. Oproti posledním výkonům v Brně a ve Zlíně podala zlepšený výkon a umístění je úspěch.

Dorotka Víchová 5.místo - postoupila ze skupiny rovněž jako druhá. Ve skupině poprvé porazila vedoucí šermířku žebříčku Malíčkovou 1:4.  V boji o čtvrtfinále prohrála s Hasíkovou Sárou 7:12. Podala standardní výkon a umístění je úspěch i když ona sama jistě pohlížela výš.

Kačka Hluchá 12. místo - na návštěvě ve vyšší kategorii byla i Kačka. Tentokrát se jí nepodařilo získat vítězství, ale předvedla snaživý výkon. Ve skupině měla přední šermířky žebříčku.

Mladší žáci - 28 šermířů 

Umístění:  Ivan Vícha 20.místo - rovněž Ivan si odskočil na návštěvu do vyšší kategorie. A získal dvě vítězství ve skupině. V následné eliminaci už byl soupeř nad jeho síly, ale umístění je úspěchem.

Soutěž družstev

Naše děvčata Dorotka Víchová a Míša a Katka Hluché porazily kombinované družstvo Opavy a Ostravy 35:34 v adrenalinovém závěru, kdy v prodloužení mělo družstvo soupeřek výhodu. Dorotka vítězným zásahem strhla vítězství na naši stranu.

V boji o první místo už naše děvčata nestačila na vítězné družstvo Bystřice, ale prohra 29:34 není ostudou i s ohledem na to, jak Míša v závěru stahovala náskok soupeřek. Všechna tři děvčata bojovala s maximálním nasazením, ale aby bylo hodnocení objektivní, je nutné  vyzdvihnout překvapivý výkon Kačky, která nejen že nebyla snadným terčem pro soupeřky, ale naopak v důležitých chvílích družstvo podržela. Stříbrné  medaile tak jsou zaslouženou odměnou za výkon pro všechny tři šermířky.

Také Ivan Vícha byl součástí kombinovaného družstva SŠ Zlín a SK Zlín. Rovněž  jeho výkon byl velmi kvalitní a bojovný a přispěl tak svými zásahy k pěknému výsledku.

Mini žačky a mini žáci - společná soutěž - 23 šermířů, z toho 6 děvčat

Byly vytvořeny dvě osmičlenné a jedna sedmičlenná skupina.

Ivan Vícha 16.místo - získal ve skupině jedno vítězství a to stačilo na 21. místo ve společné výsledkové listině a 16. místo mezi chlapci. Umístění je úspěchem a Ivan postupuje výsledkovou listinou.

Kačka Hluchá 3.místo - získala ve skupině 4 vítězství !!!. Skvělé!!! Prohrála pouze s vítězem a pátým šermířem soutěže a s Prokešovou 3:4.

Ve společné výsledkové listině 9. místo a 3. místo mezi děvčaty jsou velmi hezkým úspěchem. I Kačka dosáhla poprvé  na třetí místo.

Soutěž družstev 

Kačka Hluchá 3.místo - v kombinovaném družstvu s SK Zlín vybojovala 3. místo

Ivan Vícha 2. místo  -  v kombinovaném družstvu Bystřice, Zlín, Ostrava, dokonce 2. místo.

Závěr: Turnaj skončil pro naše šermíře úspěšně. Zacinkaly medaile v jednotlivcích i družstvech. Hlavně naši nejmenší Kačka a Ivan absolvovali ve dvou dnech dvě soutěže družstev a dvě soutěže jednotlivců, které jim daly sáhnout až na dno svých sil. Bojovali srdnatě a vydrželi. A Míša s Dorotkou taky dosáhly taky pěkných dílčích úspěchů. Míša poprvé porazila ve skupině Hasíkovou Sáru 4:3 a Dorotka ve skupině Malíčkovou dokonce 4:1 !!!

Takže podle mého úspěšný turnaj. 

Jiří WILKA, trenér mládeže