Starší data3

Velká cena Dukly Olomouc, kord – žáci

V neděli 17.11. 2013 se v Olomouci konal turnaj v šermu kordem. Turnaj byl vypsán pro kategorii žáků.Turnaje se zúčastnili i tři zástupci klubu, (mladší žáci) Sportovního šermu Zlín. Vzhledem ke skutečnosti, že naši chlapci nedisponovali krátkými zbraněmi, museli šermovat o kategorii výše, to znamená se staršími žáky, kteří byli daleko vyšermovanější.

Pro všechny naše účastníky tohoto kordového turnaje (Filip BURK, Tomáš BELLAY, Jakub NAVRÁTIL), to byl vlastně první kordový turnaj. I přes tuto nevýhodu hoši bojovali a pokud přidají více poctivosti na tréninku, s určitostí další turnaj bude pro ně daleko lehčí záležitostí. V základních skupinách se chlapcům dařilo takto: Jakub NAVRÁTIL, všechny své zápasy prohrál nepostoupil do dalších bojů.. Tomáš BELLAY, s jedním vítězstvím a pěti porážkami, postoupil do první eliminace, kde měl za soupeře Matěje LUCOVIČE z Lokomotivy Karlovy Vary, se kterým prohrál 15:10.. Filip BURK, ze základní skupiny postoupil se čtyřmi vítězstvími a dvěma porážkami, postoupil do první eliminace, kde měl za soupeře Giuliana STROPPIANA z Akademie šermu Bratislava, kterého porazil 15:12 a tím postoupil do další eliminace.Zde měl za soupeře domácího šermíře SEDLÁČKA z Dukly Olomouc, se kterým prohrál 15:8.

Přesto je nutné hodnotit vystoupení našich šermířů kladně, a věřit, že příště to bude ještě lepší. Konečné umístění šermířů Sportovního šermu Zlín, vypadá takto: 22. BURK Filip 44. BELLAY Tomáš 52. NAVRÁTIL Jakub.

Všem účastníkům turnaje, vedení klubu k výsledku blahopřeje.

 

Výsledky jsou ZDE

Turnaj mladých nadějí – Brno

V sobotu 7.11. 2013, se v Brně uskutečnil turnaj v šermu minižaček a minižáků v šermu fleretem. Na turnaji šermovali chlapci a děvčata společně ve čtyřech základních skupinách.

Náš klub Sportovního šermu Zlín, reprezentovali Kateřina HLUCHÁ a Ivan VÍCHA. Pro Ivana to bylo vůbec první vystoupení v cizím prostředí. Ivánek, se velmi snažil, ale na jeho soupeře, kteří již byli na několika turnajích tato jeho bojovnost nestačila. Ve skupině prohrál všechny zápasy a v celkovém hodnocení obsadil 27. místo.Určitě se Ivánek se svých chyb poučí a na dalším turnaji již bude úspěšnější.Kačka ve skupině, kde byla společně s chlapci, vybojovala se dvěma vítězstvími postup do první eliminace. V eliminaci měla za soupeře dalšího chlapce, R. Bedrnu z Baníku Most, se kterým prohrála 10:4. Kačenka svým bojovným výkonem mnohým chlapcům zatočila hlavu a pokud by děvčata šermovala odděleně, určitě by bojovala o některou z medailí. I pro ní je to jenom další šermířská zkušenost, kterou na dalším turnaji již zúročí, lepším umístěním.
V konečném pořadí obsadila Kačka 20. místo.

Oběma naším závodníkům vedení klubu k výsledkům blahopřeje.

Tabulka výsledků je zde

SC CUP 2013

SC Praha,kord - kadeti

V sobotu 30.11. 2013, se uskutečnil ve sportovní hale SC Praha, žebříčkový turnaj v šermu kordem - kadetů.

Turnaje se zúčastnilo 51 šermířů, zastupujících 13 šermířských klubů z celé ČR. Tohoto turnaje se zúčastnil i zástupce klubu Sportovního šermu Zlín, Jan BURK.

Honza zahájil turnaj výborným nástupem, který mu vynesl bezproblémový postup ze základní skupiny, která se šermovala dvoukolově, první kolo, ( tři vítězství a tři porážky ), druhé kolo ( tři vítězství, dvě porážky ), do první eliminace. V první eliminace, do které Honza nastoupil, jako favorit ( 25. postupující ) měl za soupeře šermíře z Dukly Praha, L. Svěchotu ( 40. postupující ).

Honza však nepochopitelně nezvládl roli favorita a nešťastně prohrál toto utkání 15 : 12. Tím byl Honza z dalších bojů vyřazený. V konečném hodnocení obsadil 33. místo z 51. šermířů. Faktem ovšem je, že poprvé bojoval ve vyšší věkové kategorii, kde byli šermíři i o dva roky starší.

 

Přesto vedení klubu Sportovního šermu Zlín, Honzovi gratuluje k výsledku, za jeho bojovný a odvážný výkon.

Czech master cup

V neděli 1.12. 2013, se v šermírně ASC Dukly Praha, uskutečnil další veteránský šermířský turnaj, kterého se zúčastnili i čtyři zástupci ( Silvie HLUCHÁ, Blanka JAKEŠOVÁ, Marek BÁBÍČEK a Zdeněk MALOŇ ), klubu Sportovního šermu Zlín. Šermovalo se fleretem a kordem a naši šermíři se mezi veteránskými šermíři z celé ČR, svými sportovními výkony, zařadili mezi velmi úspěšné kluby.

Ve společné kategorii AK0 a AKI fleret, obsadil Marek BÁBÍČEK, 3. místo a ve své kategorii AK0, obsadil Marek BÁBÍČEK 2. místo. Ve společné kategorii fleret AKII+AKIII+ženy, obsadily Blanka JAKEŠOVÁ, 7. místo, Silvie HLUCHÁ, 9. místo a Zdeněk MALOŇ, 14. místo.

Ve vyhodnocení svých věkových kategorií AKI, obsadila Silvie HLUCHÁ 2. místo, v karegorii AKII, ženy obsadila Blanka JAKEŠOVÁ 1. místo a v kategorii AKIII fleret, obsadil Zdeněk MALOŇ 5. místo. V šermu kordem, kategorie AKI+AKII ženy obsadila Silvie HLUCHÁ 1. místo a Blanka JAKEŠOVÁ, 5. místo.

Ve vyhodnocení svých věkových kategorií, kord ženy AKI, zvítězila Silvie HLUCHÁ a v kategorii AKII ženy rovněž obsadila 1. místo naše šermířka Blanka JAKEŠOVÁ. V kategorii AK0, kord, obsadil Marek BÁBÍČEK 5. místo. V kategorii AKIII, kord, obsadil Zdeněk MALOŇ, 8. místo.

Všem našim šermířům za vzornou reprezentaci Sportovního šermu Zlín a umístění gratulujeme.

Výbor klubu

Turnaj o Teplickou šavli, Teplice 3. 1. 2014

V pátek 3.1. 2014, jsme zahájili Nový rok 2014, turnajem o Teplickou šavli, v Teplicích. Vzhledem k malé účasti šermířů, šavlistů, šermovali dohromady kategorie AK I a AK II.. Turnaje se zúčastnili i dva šavlisté našeho klubu, Karel HŮTA a Martin VRLA. Ve společné soutěži, obou kategorií, obsadil Martin VRLA, 7. místo a Karel HŮTA, obsadil 8. místo. V kategorii AK II, šermu šavlí, obsadil Karel HŮTA, 4. místo a Martin VRLA, 5. místo.

Novoroční turnaj v šermu veteránů Hugo Gráf 2014, fleret – kord
Teplice 4. 1. 2014

Teplice 4.4. 2014 V sobotu 4.4. 2014, pokračoval turnaj v šermu v Teplicích šermem fleretem a kordem. I zde měl klub Sportovního šermu Zlín své zástupce. V šermu fleretem, kategorie AK I, obsadila šermířka našeho klubu Silvie HLUCHÁ, ve společné kategorii s muži, 5. místo. V šermu fleretem, kategorie AK II, obsadil Karel HŮTA, 7. místo a v kategorii AK III, fleret obsadili šermíři našeho klubu Zdeněk MALOŇ, 4. místo a Zdeněk DŘÍMAL, 5. místo. V šermu kordem, ženy všechny věkové kategorie dohromady, obsadila Silvie HLUCHÁ, 7. místo a kategorii AK I, kord, obsadila Silvie HLUCHÁ, 5. místo. V šermu kordem, kategorie AK III, se umístili šermíři našeho klubu, Zdeněk MALOŇ, jako sedmý a Zdeněk DŘÍMAL obsadil v téže kategorii 8. místo. Všem našim šermířům za jejich sportovní výsledky gratulujeme.

Vedení klubu Sportovního šermu Zlín

Výsledky ve formátu PDF jsou zde

zvětšitSC CUP 2014

V sobotu v šermírně SC Praha, se konal další ročník žebříčkového turnaje v šermu kordem, kadetů, kterého se zúčastnil šermíř klubu Sportovního šermu Zlín, Jan BURK. Honzovi se tentokrát moc nedařilo, s obtížemi postoupil do eliminace ze základní skupiny, avšak eliminaci již nezvládl. V konečném hodnocení Honza obsadil 29. místo z 41 šermířů. Příště to bude určitě lepší...

 

V neděli pokračoval turnaj SC CUP 2014 Praha, soutěží v šermu kordem žáků. Tohoto turnaje se zúčastnili i tři zástupci klubu Sportovního šermu Zlín. Jakub NAVRÁTIL, který nepostoupil ze základní skupiny do eliminací, doplatil na svůj laxní přístup k tréninku a to se projevilo v jeho konečném hodnocení. Jakub obsadil 60. místo. Tomáš BELLAY, naopak postoupil do první eliminace, kde narazil na daleko zkušenějšího a vyšermovanějšího soupeře, se kterým prohrál. Přesto je u Tomáše vidět zlepšení a je to jenom otázkou času a získáním více turnajových zkušeností, aby se Tomáš dokázal v turnajích prosadit. V konečném hodnocení, Tomáš obsadil 48. místo. Posledním našim zástupcem v tomto turnaji byl Filip BURK. Filip, věkově patří o kategorii níže, avšak jeho přístup k turnajovým povinnostem byl příkladný. Bez jakéhokoliv respektu se pustil do bojů v základní skupině, ze které bez problému postoupil do první eliminace. I zde si poradil se svým soupeřem a Filip postoupil do další eliminace. Zde již narazil na velmi kvalitního soupeře, se kterým po velkém boji prohrál a tím byl z dalších bojů vyřazen. Přesto Filipovi ve výsledcích patří 25. místo.

 

Tabulky s výsledky

Zápis ze 2. zasedání rozšířeného výboru klubu Sportovního šermu Zlín 30. 9. 2013

ve formátu PDF je ZDE

Zápis ze zasedání rozšířeného výboru klubu Sportovního šermu Zlín 29.8. 2013

ve formátu PDF je ZDE

zvětšitVánoční pohár 10.ročník v šermu fleretem, kordem a šavlí Zlín 7.12. 2013

V sobotu, 7.12. 2013 se v malé tělocvičně SPŠ Zlín, uskutečnil již 10. ročník oddílového turnaje v šermu fleretem, šavlí a kordem, o Vánoční pohár 2013. Pořadatelem turnaje, byl klub Sportovního šermu Zlín, který k soutěži dospělých, nově přiřadil i soutěž v šermu fleretem a kordem, žáků. Celkem se ve všech zbraních, představilo 30 šermířů klubu Sportovního šermu Zlín.

Kategorie žáků, šerm fleretem, vzhledem k malému počtu šermířů, se šermovala dvoukolově na 5 zásahů, každý s každým. Nejlépe si v této kategorii vedla Dorotka VÍCHOVÁ, která obsadila 1. místo. Na druhém místě se umístila Míša HLUCHÁ, třetí místo překvapivě obsadil Ivan VÍCHA a na čtvrtém místě se umístila Kateřina HLUCHÁ. Zde je nutné podotknout, že v této kategorii, spolu šermovali mladší žačky a minižáci. O to bylo naše větší překvapení, s jakým nasazením a vůlí po vítězství, tyto děti šermovali.

Soutěž žáků v šermu kordem, byla rovněž dvoukolová. I zde se odehrály velké boje mezi některými šermíři, žáky. Tuto kategorii s přehledem vyhrál, Jan BURK, druhé místo obsadil jeho bratr Filip BURK, na třetím místě se umístil Tomáš BELLAY, čtvrté místo obsadil Martin JASENSKÝ a na pátém místě se umístil Jakub JASENSKÝ.

Po této soutěži žáků a vyhlášení jejich výsledků se rozjela soutěž dospělých, kde spolu šermovali muži a ženy společně ve všech věkových kategoriích.

Tuto část turnaje, jsme zahájili soutěží v šermu fleretem. I zde se odehráli velké souboje, mezi jednotlivými účastníky soutěže. Ve fleretu, byl nejúspěšnější Zdeněk TRAUB, který tuto soutěž absolvoval bez porážky. Na druhém místě se umístil Marek BÁBÍČEK, třetí místo obsadil Zdeněk MALOŇ, jako čtvrtý skončil Zdeněk DŘÍMAL, páté místo obsadila Silvie HLUCHÁ a na šestém místě se umístila Blanka JAKEŠOVÁ.

Po vyhlášení výsledků v soutěži fleret – dospělí, byla zahájena soutěž v šermu šavlí. Tato soutěž se opravdu vydařila, jak kvalitou jednotlivých utkání, tak velkým nasazením naší nastupující mladé generace. První místo po velkém boji obsadil Robert DROZD, na druhém místě se umístil Eduard NAVRÁTIL, třetí místo překvapivě obsadil teprve patnáctiletý Jan BURK, na čtvrtém místě se umístil Martin VRLA a páté místo obsadil Zdeněk TRAUB. Po skončení této části soutěže, bylo provedeno vyhodnocení a vyhlášení výsledků v šermu šavlí.

Jako poslední se uskutečnila soutěž v šermu kordem. Opět, jako v předcházejících soutěžích, měla soutěž v šermu kordem velice pěknou sportovní úroveň. V celkovém hodnocení, při rovnosti počtu vítězství a počtu porážek, díky lepšímu rozdílu mezi danými a obdrženými zásahy, překvapivě vyhrál patnáctiletý Jan BURK. Druhé místo obsadil Robert DROZD, třetí místo patří Ondřeji KOTOVI, na čtvrtém místě se umístil Pavel SALAJKA, páté místo obsadil Eduard NAVRÁTIL, na šestém místě se umístil Zdeněk MALOŇ, sedmé místo obsadila Silvie HLUCHÁ, jako osmý se umístil Marek BÁBÍČEK, deváté místo obsadil Zdeněk DŘÍMAL a na desátém místě se umístila Blanka JAKEŠOVÁ. Turnaj jako takový, se vydařil díky perfektní práci organizátorů turnaje ( ředitelem turnaje byl Zdeněk Maloň ), bezchybné rozhodování odvedli rozhodčí turnaje ( Jiří Wilka, Zdeněk Hynek a Norbert Pelc ), zdravotník turnaje Taťána Traubová, byla naštěstí bez práce ( žádný úraz ), fotografové turnaje Jiří Pekárek a Ilja Opavský, nafotili spoustu snímků, které budou uloženy v Kronice klubu Sportovního šermu Zlín a jako poslední je zde nutno zmínit veliké nasazení všech zúčastněných při přípravě šermírny k turnaji, včetně úklidu, který nastal po ukončení turnaje.

Veliké poděkování je nutné vyslovit všem závodníkům, trenérům, funkcionářům klubu a přátelům klubu Sportovního šermu Zlín, kteří na závěr roku připravili perfektní sportovní a společenskou událost, pro všechny členy Sportovního šermu Zlín. Na ukončení této sportovní šermířské soboty, připravilo vedení klubu, přátelské společenské posezení s občerstvením v restauraci U Kajmana, kterého zúčastnilo 26 členů klubu Sportovního šermu Zlín. Pro všechny zúčastněné, závodníky, funkcionáře, rodiče dětí, rozhodčí, přátelé sportovního šermu, byla tato akce důstojným ukončením roku 2013.

Zdeňek Traub

Galerie fotografii z Vánočního poháru 2013

Galerii si můžete prohlédnout ZDE. Otevře se vám ve novém okně prohlížeče.

 

Přátelská šermířská soutěž, ml.žáci 4.10. 2013

Klub šermu SK Zlín - Sportovní šerm Zlín

V pátek 4.10. 2013, se děvčata klubu Sportovního šermu Zlín, zúčastnila přátelského turnaje v šermu, který organizoval Klub šermu SK Zlín. Vzhledem ke skutečnosti, že naše děvčata šermovala jenom s chlapci, odvedla velmi dobré výkony. V konečném hodnocení obsadila Dorota Víchová 2. místo, Míša Hluchá 5. místo a Kateřina Hluchá 8. místo.

Tabulka výsledku účastníků turnaje

Jméno

1

2

3

4

5

6

7

8

V

P

D

O

I

U

Karel P. SK Zlín

 

V4

V4

V4

V2

V4

V4

2

6

1

24

10

14

1

Martin O. SK Zlín

2

 

V4

V4

V4

2

V4

1

4

3

21

17

4

3

Martin V. SK Zlín

2

3

 

V4

V4

0

V4

V4

4

3

21

19

2

4

Jiří B. SK Zlín

2

0

2

 

2

2

V4

3

1

6

15

23

-8

7

Vojta B. SK Zlín

0

0

1

V4

 

V1

V4

V3

4

3

13

18

-5

6

Míša H. SŠ Zlín

0

V4

V4

V4

0

 

V4

2

4

3

18

16

2

5

Kačka H. SŠ Zlín

0

2

1

2

3

3

 

2

0

7

13

27

-14

8

Dorka V. SŠ Zlín

V4

V4

3

V4

3

V4

V3

 

5

2

22

17

5

2


Velká gratulace našim dívkám.