Starší data2  

Finále MČR v šermu fleretem mladších žáků a mladších žaček Bystřice nad Pernštejnem 15.6. 2013

V sobotu 15.6. 2013 se konalo v Bystřici nad Pernštejnem finále MČR v šermu fleretem ml.žáků a ml.žaček. Do tohoto se finále se kvalifikovali i tři mladí šermíři klubu Sportovního šermu Zlín. V kategorii mladších žáků startoval Jakub NAVRÁTIL, kterému se v základní skupině mnoho nedařilo. Přesto postoupil do první eliminace, ze které byl však vyřazen. U Jakuba se projevila nedostatečná příprava na tréninku ( nohy a technika paží ). Snad příští sezónu to bude lepší. V konečném hodnocení Jakub obsadil 26. místo. V kategorii mladších žaček měl náš klub dvojí zastoupení, jmenovitě Michaelou HLUCHOU a Dorotou VÍCHOVOU. Obě naše děvčata postoupila ze základní skupiny do první eliminace, ve které se naší Dorotce nedařilo a tím byla vyřazena z dalších bojů. Přesto v konečném hodnocení obsadila Dorotka 13. místo. Zato Míša předvedla výborný výkon a v eliminaci vyřadila jednu z favoritek celého turnaje Adélu Kocourovou ze Sokola Brno I. Míša tímto překvapivým vítězstvím postoupila do finálové skupiny, kde dostala za soupeřku pozdější vítězku celého turnaje, Štěpánku Němcovou z Lokomotivy Liberec, která již byla nad síly Michaely. Přesto v konečném hodnocení Míša obsadila krásné 7. místo a tímto výsledkem se definitivně usadila v první desítce Českého poháru. Všem našim mladým závodníkům, šermířům k dosaženým výsledkům gratulujeme.

Výbor klubu Sportovního šermu Zlín

 

   

Stará garda Hradec Králové 21.9. 2013
V sobotu 21.9. 2013, se v Hradci Králové uskutečnil již 12. ročník turnaje v šermu veteránů, fleretem, kordem a šavlí. Tohoto prvního turnaje nastávající šermířské sezóny 2013/2014 se zúčastnila i malá výprava šermířů z klubu Sportovního šermu Zlín, jmenovitě Silvie HLUCHÁ, Blanka JAKEŠOVÁ a Zdeněk MALOŇ. O co byla výprava našich šermířů o proti předcházejícím letům menší, o to byla úspěšnější. Kladem našich šermířů bylo, že všichni šermovali ve dvou zbraních, a výsledkem byly dvě zlaté medaile za první místa, jedna bronzová medaile za třetí místo, jedno čtvrté místo, jedno páté místo a jedno deváté místo ve společné soutěži ženy+muži v šermu fleretem.

Doufáme, že tento skvělý vstup našich šermířů do nastávající šermířské sezóny 2013/2014, bude signálem i pro ostatní závodníky, šermíře klubu Sportovního šermu Zlín v dalších turnajích jak mladých, tak i těch dříve narozených.
Zdeněk Traub předseda klubu

Výsledky

Fleret ženy AK I

Fleret muži + ženy AK II

Fleret muži AK III

Kord ženy AK I, AK II

Kord muži AK II, AK III


 

Z výsledků našich reprezentantů

TURNAJ V ŠERMU FLERETEM
Ženy, kategorie AK I
1. místo STRÁŽNICKÁ Jana ASPV SK Zlín
4. místo HLUCHÁ Silvie Sportovní šerm Zlín

Muži + ženy společně, kategorie AK II
1. místo LÁTAL Martin Sokol Šternberk
9. místo JAKEŠOVÁ Blanka Sportovní šerm Zlín

Muži, kategorie AK III
1. místo Váhala Bohumír KŠ SK Zlín 3. místo MALOŇ Zdeněk Sportovní šerm Zlín

TURNAJ V ŠERMU KORDEM
Ženy, kategorie AK I
1. místo HLUCHÁ Silvie Sportovní šerm Zlín
Ženy, kategorie AK II
1. místo JAKEŠOVÁ Blanka Sportovní šerm Zlín

Muži, kategorie AK III
1. místo JAKEŠ Jiří TJ Lokomotiva Teplice
5. místo MALOŇ Zdeněk Sportovní šerm Zlín

5. ročník Velkomoravského turnaje v šermu fleretem a kordem se konal v neděli 27. října 2013 ve Štenberku.

 

Výsledky jsou ZDE   il. foto

Turnaj Zdeňka Mynaříka v šermu fleretem mladší žačky a minižačky
5. ročník Šternberk 28.9. 2013

V sobotu 28.9. 2013, zahájili po veteránech novou šermířskou sezónu 2013/2014 i mladí šermíři klubu Sportovního šermu Zlín. V Šternberku se konal 5. ročník turnaje Zdeňka Mynaříka v šermu fleretem, kterého se zúčastnila i tři naše děvčata. V kategorii mladších žákyň startovaly Michaela HLUCHÁ a Dorotka VÍCHOVÁ.

V tomto prvním turnaji se našim děvčatům moc nedařilo. Dorotka sice postoupila do eliminace, kde ovšem s ohledem na své umístění ve skupině narazila na pozdější vítězku celého turnaje, se kterou prohrála hladce 12:5. V konečném hodnocení, Dorotka obsadila 7. místo a Míša obsadila 9. místo. Doufejme, že se naše děvčata poučila z neúspěchu jednoho turnaje a v dalších turnajích, které mají ještě před sebou, předvedou to, co opravdu v nich je. V kategorii minižaček nastoupila k svému prvnímu, veřejnému turnaji Kateřina HLUCHÁ.

Vzhledem ke skutečnosti, že na turnaj přijela jenom čtyři děvčata, vedení turnaje rozhodlo, že budou šermovat dohromady s chlapci.. Zde si Kačka vedla naprosto bez zábran a v těžké konkurenci chlapců, kteří jsou fyzicky daleko silnější, obsadila krásné sedmé místo, přičemž mezi děvčaty obsadila druhé místo a za sebou nechala i některé chlapce. Na závěr, aby se učinilo regulím zadost, šermovala děvčata ještě jednou mezi sebou a zde již Kačce docházely síly. V závěrečném hodnocení děvčat, tak obsadila třetí místo. Pro Kačenku je to velká výzva, k dalším turnajům, kde bude dle našeho názoru daleko objektivnější nasazení závodnic, než jak se to stalo ve Šternberku, kdy měla nejdříve šermovat děvčata mezi sebou ( viz kategorie minižaček ) a potom šermovat s chlapci.. Uvidíme, jak se k tomuto dle našeho názoru nesprávnému a neobjektivnímu postupu postaví vedení ČŠS.

Zdeněk Traub předseda klubu


Výsledky ve formátu PDF jsou ZDE

Veřejná prezentace klubu

Ve čtvrtek 6.6. 2013 se ve Sportovní hale SPŠ Zlín, uskutečnila veřejná prezentace klubu Sportovního šermu Zlín. Prezentace byla v rámci vyučovacích hodin, pro žáky I. a II.ročníku SPŠ Zlín.
Program, který připravili organizátoři i sami účinkující členové klubu Sportovního šermu Zlín, byl velmi kvalitní a doufáme, že touto sportovní akcí jsme pomohli při popularizaci sportovního šermu.

Všem, kdo se podíleli na této akci a pomohli ji realizovat, moc děkujeme.

Výbor klubu Sportovního šermu Zlín

Obrazová galerie je ZDE

Jednání rozšířeného výboru klubu Sportovního šermu Zlín dne 8.2. 2013

 

Na programu bylo především:
1. Vyhodnocení Valné hromady klubu z 18.1. 2013
2. Projednání činnosti Sportovního šermu Zlín na rok 2013
3. Organizace V. ročníku turnaje v šermu O Pohár hejtmana Zlínského kraje
3. Financování klubu
4. Další

Celý zápis je ve formátu *doc ZDE

Bajtlich – Chřibská 2013

Ve dnech 17.8. 2013 – 24.8. 2013 se naši mladí šermíři pod vedením trenérů Zdeňka Hynka a Silvie Hluché, zúčastnili týdenního šermířského soustředění, které se uskutečnilo v rekreačním středisku Bajtlich v severních Čechách.
Mimo našich šermířů ze Sportovního šermu Zlín, zde byli i mladí šermíři ze Slavoje Litoměřice, Lokomotivy Teplice, Bělé pod Bezdězem a Baníku Most.
Kromě každodenního výcviku sportovního šermu, bylo soustředění zaměřeno na zvýšení všeobecné tělesné přípravy, atletiky a plavání. Vše bylo organizováno zkušenými trenéry, kteří opravdu nedali šermířům nic zadarmo.

Doufáme, že tyto nové návyky si naši šermíři přinesou i do našeho tréninkového úsilí a nakonec je uplatní i na turnajích nové šermířské sezony 2013/2014.

Zdeněk Traub

bajtlich
bajtlich
bajtlich
Šermíři Sportovního šermu Zlín pokračují ve vítězném tažení
v sezóně 2011-2012
V neděli 30 10. 2011 se ve Šternberku se uskutečnil další turnaj veteránů v šermu fleretem a kordem, za účasti šermířů z celé České republiky. Naši závodníci se opět neztratili a prokázali v konkurenci nejlepších šermířů, veteránů, vysokou sportovní výkonnost.
V kategorii AK 0, kord obsadil Pavel Salajka první místo a získal pohár VelVetu Šternberk 2011. V téže kategorii obsadila Silvie Hluchá 6. místo.
V kategorii AK II, kord obsadil Bohuslav Opravil 5. místo, v kategorii AK III, kord obsadil Zdeněk Maloň 5. místo a v téže kategorii Ilja Opavský obsadil 6. místo.
V kategorii AK III, fleret obsadil Jiří Wilka 4. místo a Zdeněk Maloň v téže kategorii byl klasifikován na 6. místě.
Je zde třeba zmínit perfektní přípravu technického zázemí, kdy zbraně fungovali bez jakýchkoliv závad, a fandění doprovodu daleko převyšovalo fandění příznivců z jiných šermířských klubů.
Všem závodníkům i doprovodu ze srdce blahopřejeme.

Za Sportovní šerm Zlín
Zdeněk Traub, předseda klubu

 
Šternberk   Šternberk