Starší data 14


Propozice XIV. ročníku
Vánočního turnaje 2017   
zlínských šermířů v šermu fleretem, kordem a šavlí,
a III. ročníku Vzpomínkového turnaje
na Jana Schindlera v šermu fleretem 2017

Disciplína:
mládež do 18 let - fleret
mládež do 18 let - kord
veteráni kord,
veteráni šavle,
veteráni – vzpomínkový turnaj na J. Schindlera, fleret

 

Pořadatel: Sportovní šerm Zlín
Ředitel : Zdeněk Maloň e – mail : zdenek.malon@tiscali.cz Mobil: 724 977 404
  sportovnisermzlin@email.cz
Startovné : mládež 50,- Kč, veteráni 100,- Kč
Místo turnaje: malá tělocvična ( aula ) SPŠ Zlín
Datum: sobota 2. 12. 2017
Přihlášky: do neděle 27. 11. 2017

Přihlášení přes internet:
již nefunkční

Systém turnaje: děvčata a chlapci společně, ( jednokolově ), veteránky a veteráni společně (jednokolově)

Diplom: Dostává každý šermíř, na diplomu je uvedenazbraň a umístění
Medaile: Dostávají první tři šermíři v každé zbrani Pohár : Dostane u mládeže vítěz v šermu fleretem a kordem
Veteráni : vítěz v šermu fleretem dostane speciální cenu na památku Jana Schindlera, poháry - vítězové v šermu kordem a šavlí.
Zahájení v šermírně : 8:00- příprava šermírny , okamžitě po přípravě šermírny, zahájení turnaje

Poznámka: každý účastník startuje na vlastní náklady a na vlastní riziko dle svého aktuálního zdravotního stavu.

 

 

Jiří Čunek, hejtman Zlínského kraje

Pohár hejtmana Zlínského kraje 2017

V sobotu 13. 5. 2017, se ve Sportovní hale SPŠ Zlín, uskutečnil již 9. ročník turnaje veteránů v šermu fleretem, kordem a šavlí, jehož pořadatelem byl klub Sportovního šermu Zlín. Turnaje se zúčastnili šermíři, veteráni z Polska, Slovenska a z České republiky. Nad turnajem převzal již tradičně záštitu hejtman Zlínského kraje, pan Jiří Čunek, který se osobně turnaje zúčastnil a předával ocenění šermířům, fleretistům. Turnaj proběhl ve velmi přátelské atmosféře, všichni účastníci velmi kladně hodnotili bezchybnou organizaci turnaje a opět se ukázalo, že zlínští pořadatelé, dovedou uspořádat kvalitní mezinárodní šermířskou soutěž. Turnaje se rovněž zúčastnili šermíři, veteráni, pořádajícího šermířského klubu Sportovního šermu Zlín, kteří se v mezinárodní konkurenci neztratili a naopak v některých kategoriích obsadili přední místa. Přehled umístění šermířů Sportovního šermu Zlín:

 • V kategorii AK 0+AK I, fleret, obsadili Silvie Hluchá, 4. místo a Vojtěch Pavelka 5. místo.
 • V kategorii AK II, fleret, obsadila Blanka Jakešová, 4. místo.
 • V kategorii AK III, fleret, obsadil Zdeněk Maloň, 4. místo.
 • V kategorii AK IV, fleret, obsadil Zdeněk Traub, 1. místo a získal Pohár hejtmana Zlínského kraje, na 4. místě se umístil další šermíř Sportovního šermu Zlín, Robert Schindler.
 • V kategorii kord, ženy, obsadila Silvie Hluchá 2. místo a na 4. místě se umístila Blanka Jakešová.
 • V kategorii AK 0, kord, obsadili Eduard Navrátil 2. místo a Vojtěch Pavelka 3. místo.
 • V kategorii AK I, kord, se Robert Drozd umístil na 8. místě a Oldřich Herfurt, na 9. místě.
 • V kategorii AK III, kord, obsadil Zdeněk Maloň, 8. místo.
 • V šermu šavlí, kategorie AK I, obsadil Robert Drozd, 4. místo.
 • Kategorie AK II, šavle, obsadila Blanka Jakešová, 4. místo.

Celkové výsledky ve formátu PDF

Obrazové galerie jsou ZDE

 

 

ucastnici_st

Fotogalerie z Vánočního turnaje je ZDE

Vánoční pohár 2016, 13. ročník Vzpomínkový turnaj na Jana Schindlera v šermu fleretem, 2. ročník

Šermířský rok 2016, jsme v sobotu 10. 12. 2016 ukončili, v malé tělocvičně SPŠ Zlín, již 13. ročníkem turnaje, v šermu fleretem, kordem a šavlí, jehož pořadatelem byl klub Sportovního šerm Zlín. V rámci tohoto turnaje proběhl 2. ročník v šermu fleretem veteránů na počest našeho kamaráda, Jana Schindlera. Původně zamýšlený oddílový turnaj pro šermíře Sportovního šermu Zlín, jsme v letošním roce, rozšířili o šermíře KŠ SK Zlín. Šermovalo se o Vánoční pohár, v kategorii mládež – šerm fleretem a kordem chlapci a dívky, společně, dospělí – Vánoční pohár, šerm kordem a šavlí, muži a ženy společně, Vzpomínkový turnaj na Jana Schindlera, 2 ročník - šerm fleretem dospělí - muži a ženy společně. Turnaj proběhl v přátelské, předvánoční náladě, kdy, vlastně ani nešlo o sportovní výsledky , ale šlo o vzájemné porozumění členů dvou, zlínských šermířských klubů a o navázání úzké sportovní spolupráce. V kategorii fleret - mládež, si Vánoční pohár odnesl Radek ONDRŮŠEK z KŠ SK Zlín, na druhém místě se umístil Radovan JELÍNEK, rovněž z KŠ SK ZLÍN a třetí místo, obsadila, Dorota VÍCHOVÁ , ze Sportovního šermu Zlín. V kategorii mládež, kord, získal Vánoční pohár, opět Radek ONDRŮŠEK z KŠ SK Zlín, na druhém místě se umístil Filip BURK, ze Sportovního šermu Zlín a třetí místo obsadil Matyáš KŘIVÁNEK, ze Sportovního šermu Zlín. V kategorii dospělých, šerm šavlí, zvítězil Robert DROZD , ze Sportovního šermu Zlín, před Martinem VRLOU z téhož oddílu a na třetím místě se umístil Eduard NAVRÁTIL , Sportovní šerm Zlín. V kategorii šerm kordem, veteráni + senioři, zvítězil Jan BURK ze Sportovního šermu Zlín, před Eduardem NAVRÁTILEM a Robertem SCHINDLEREM, oba ze Sportovního šermu Zlín.

Poslední kategorií byl Vzpomínkový turnaj na Jana SCHINDLERA, 2. ročník v šermu fleretem, kdy první cenou byl obraz, který k této příležitosti věnoval bratr Honzy, Robert Schindler a tuto cenu předávala dcera Jana Schindlera, Jana Strážnická. V  tomto turnaji, si vítězství vybojovala, Silvie HLUCHÁ, ze Sportovního šermu Zlín, před Robertem SCHINDLEREM a před Zdeňkem MALONĚM, oba Sportovní šerm Zlín.

Turnaj jsme uzavřeli posezením u dobrého jídla v restauraci U Janků a následně jsme ještě navštívili zlínský jarmark, kde jsme závěr vydařeného turnaje a příjemně strávené soboty, ukončili ochutnávkou vánočního punče.

Zdeněk Traub

Výsledky ve formátu PDF

 

 

O pohár Dominika Riegelakord

 

Praha 15. 11. 2015

V neděli 15. 11. 2015, se v Praze – Letňanech, uskutečnil již 3. ročník turnaje v šermu fleretem, kordem a šavlí O pohár Dominika Riegela. Na turnaji se představili šermíři veteráni z České republiky a veteráni šermíři ze Slovenska. Z klubu Sportovního šermu Zlín, se zúčastnil pouze jeden šermíř, jmenovitě Eduard Navrátil, který startoval v kategorii AKO, kord, kde obsadil 4. místo a v kategorii AKO, šavle, obsadil Eda pěkné 3. místo. Edovi za pěkná umístění a bojovnost, výbor klubu Sportovního šermu Zlín, blahopřejeŠavle

Kord AK0  

 1.  SKROVNÝ   Petr  TJ LOKOMOTIVA PLZEŇ   
 2.  CIMPA   Miroslav  TJ LOKOMOTIVA PLZEŇ   
 3.  HOZÁK   Kamil  OREL HRADEC KRÁLOVÉ   
 4.  NAVRÁTIL   Eduard    SPORTOVNÍ ŠERM ZLÍN 

Šavle AK0

 1.  SKROVNÝ   Petr    TJ LOKOMOTIVA PLZEŇ 
 2.  KYTSIUK   Sergii  BOHEMIANS PRAHA 
 3.  NAVRÁTIL   Eduard    SPORTOVNÍ ŠERM ZLÍN 

 

VELVET Šternberk 2015účastníci turnaje

V neděli 25. 10. 2015, se malá výprava šermířů, veteránů, klubu Sportovního šermu Zlín, zúčastnila 7. ročníku turnaje v šermu veteránů VelVet 2015, ve Šternberku. Výprava na turnaj odjela ve složení Silvie HLUCHÁ, Zdeněk MALOŇ, Zdeněk DŘÍMAL a Zdeněk TRAUB, jako závodníci, Norbert PELC, jako rozhodčí a Ilja OPAVSKÝ, jako doprovod a trenér. Naši šermíři, veteráni, potvrdili na turnaji svými sportovními výkony, že přes prázdniny nezaháleli a že se na nastávající šermířskou sezonu 2015 – 2016, dobře připravili, jak už ostatně předvedli na turnaji v šermu veteránů v Hradci Králové.

Tentokrát jsme ze Šternberka přivezli tři medaile a zařadili jsme mezi nejúspěšnější zúčastněné šermířské oddíly na turnaji. V kategorii AK I, kord, šermovala Silvie Hluchá, společně s muži a obsadila pěkné 6. místo. V kategorii AK III, kord, obsadil překvapivě Zdeněk Dřímal, 2. místo a Zdeněk Maloň, obsadil 4. místo. V kategorii AK I, fleret, opět společně s muži, obsadila Silvie Hluchá, 3. místo a v kategorii AK III+, fleret, obsadil Zdeněk Traub 3. místo a Zdeněk Maloň 4. místo.

Za zmínku také stojí, výborný výkon Norberta Pelce, jako rozhodčího. Výbor klubu Sportovního šermu Zlín, našim šermířům veteránům blahopřeje k pěkným výsledkům na turnaji ve Šternberku.

 

Výsledky ve formátu PDF

 

zvětšit

O pohár Dominika Riegla 2016

 

 

Dne 13.11.2016 proběhl v Praze na Dukle Julisce veteránský  turnaj O pohár Dominika Riegla. Za náš oddíl se turnaje zúčastnila jen Silvie Hluchá. V šermu fleretem obsadila 2.místo ve své kategorii, v šermu kordem 2. místo v ženách.

Text a foto Ilja Opavský

Velvet 2016

VELkomoravský VEteránský Turnaj 8.ročník

V neděli 23. 10. 2016, se ve Šternberku uskutečnil turnaj v šermu fleretem a kordem, veteránů. Sportovní šerm Zlín, reprezentovali pánové Karel Hůta a Zdeněk Maloň.

Soutěž v šermu fleretem byla poznamenána malou účastí šermířů, takže v této zbrani šermovali všichni účastníci mezi sebou, bez ohledu na příslušnou věkovou kategorii. V této soutěži obsadil Zdeněk Maloň, poslední místo, avšak ve vyhodnocení své věkové kategorie, obsadil Zdeněk Maloň, třetí místo a získal bronzovou medaili.

V šermu kordem jsme měli dvojí zastoupení a to Karlem Hůtou a Zdeňkem Maloněm. Ve společné kategorii 30 – 59 let, obsadil Karel Hůta, 9. místo a ve své kategorii 50 – 59 let, obsadil Karel Hůta, 6, místo. V kategorii 60+, obsadil Zdeněk Maloň, pěkné 4. místo. Je škoda, že z původních 6 reprezentantů Sportovního šermu Zlín, se tohoto turnaje zúčastnili pouze dva šermíři. O to cennější je jejich umístění, neboť postrádali podporu svých kolegů šermířů ze Sportovního šermu Zlín. Určitě s jejich podporou by konečné umístění bylo ještě lepší.

Zdeněk Traub

Výsledková listina ve formátu PDF

Stará Garda 2016, Hradec Králové

V sobotu, 10. 9. 2016, v Hradci Králové se uskutečnil tradiční mezinárodní turnaj v šermu kordem, fleretem a šavlí, veteránů. Tohoto turnaje se rovněž, jako tradiční účastníci zúčastnili šermíři, veteráni, Sportovního šermu Zlín.

Sportovní šerm Zlín reprezentovali tito šermíři: Blanka Jakešová ( fleret, kord ), Zdeněk Maloň ( fleret, kord ), Marek Bukovský ( šavle, kord ) a Eduard Navrátil ( šavle, kord ). Vzhledem ke skutečnosti, že tento turnaj byl prvním turnajem sezóny 2016/2017 ( většina účastníků trénovala i o prázdninách ) naopak, naši šermíři však tuto možnost neměli, přesto na turnaji dosáhli pěkných výsledků.

V kategorii 30 – 49 let, šavle, Marek Bukovský obsadil 1. místo a získal zlatou medaili, Eduard Navrátil v této kategorii obsadil 4. místo. V kategorii 30 – 39 let, šavle, Marek Bukovský obsadil 1. místo a získal rovněž zlatou medaili. V téže kategorii obsadil Eduard Navrátil 4. místo. V kategorii 50 – 59 let, fleret, obsadila Blanka Jakešová, 7. místo. V kategorii 60+, fleret, obsadil Zdeněk Maloň, 6. místo. V kategorii 60 – 69 let, obsadil Zdeněk Maloň 3. místo. V kategorii 30 – 39 let, kord, obsadil Marek Bukovský 8. místo a Eduard Navrátil 9. místo. V kategorii 50 -59 let, kord, obsadila Blanka Jakešová 10. místo. V kategorii 60+ , kord, obsadil Zdeněk Maloň 7. místo a v kategorii 60 – 69 let, kord, obsadil Zdeněk Maloň 7. místo.

Příští turnaj v šermu veteránů bude ve Šternberku, v neděli 23. 10. 2016, tak doufejme, že na tento turnaj pojede podstatně více šermířů Sportovního šermu Zlín a bude, co se týká zisku medailí pro náš klub, daleko úspěšnější. Do té doby se dá mnoho natrénovat a zlepšit.

Zdeněk Traub

Výsledková listina ve formátu PDF

 

Mistrovství ČR veteránů v šermu

Ve dnech 18. 6. 2016 a 19. 6. 2016, se v Mostě uskutečnilo Mistrovství ČR veteránů v šermu. Za Sportovní šerm Zlín, se tohoto mistrovství zúčastnil pouze Zdeněk Maloň. Neúčast dalších šermířů ze Sportovního šermu Zlín, byla způsobena zraněními, někteří šermíři, byli již na dovolených, někteří se nemohli zúčastnit pro nemoc a dokonce zde byl případ mezi našimi šermíři, že nesplňoval kritérium ČVŠA – zisk jednoho bodu. Avšak podobné problémy měli i jiné šermířské oddíly, takže Mistrovství bylo poznamenáno celkově malou účastí šermířů, v jednotlivých kategoriích.

Výsledky Zdeňka Maloně :
Fleret, spojená kategorie AK 3, AK 4 - 5. Místo
Fleret, kategorie AK 3 - 3. Místo
Kord, spojená kategorie AK 3, AK 4 - 6. Místo
Kord, kategorie AK 3 - 6. Místo
Mistrovství ČR družstev v šermu fleretem ( spojené družstvo, MYŠMAŠ ) Zdeněk Maloň Sportovní šerm Zlín Štefan Balko Sportovní šerm Ústí nad Labem Bohumír Váhala Klub šermu SK Zlín 3.místo
Mistrovství ČR družstev v šermu kordem ( spojené družstvo, NONAME ) Zdeněk Maloň Sportovní šerm Zlín Bohumír Váhala Klub šermu SK Zlín Skokanová Dana Orel Hradec Králové 8. místo

Pro ostatní členy Sportovního šermu Zlín, je tato skutečnost hodna k zamyšlení, neboť Sportovní šerm Zlín, disponuje alespoň dalšími 10 - 14 závodníky, šermíři, kteří splňovali kritéria ČVŠA.

Za výbor Sportovního šermu Zlín Zdeněk Traub

Výsledková listina ve formátu PDF

Novoroční turnaj Hugo Grafa 2016 v šermu kordem, fleretem a šavlíDružstvo zlínských šermířů se starostou Teplic

Nový rok 2016 zahájili tradičně veteráni Sportovního šermu Zlín, turnajem v šermu kordem, fleretem a šavlí v Teplicích. Turnaje se zúčastnilo šest šermířů Sportovního šermu Zlín a to : Silvie Hluchá, Ilja Opavský, Zdeněk Maloň, Zdeněk Dřímal, Martin Vrla a Robert Drozd. kordem, kategorie ženy, všechny věkové skupiny společně, obsadila Silvie Hluchá, 4. místo. V šermu kordem, ženy, kategorie AK 1, obsadila Silvie Hluchá, 2. místo.

 • kord, muži, kategorie AK 0 + AK 1, obsadil Robert Drozd 13. místo.
 • kord, muži, kategorie AK 1, obsadil Robert Drozd 10. místo.
 • kord, muži, kategorie AK 3+, obsadil Zdeněk Dřímal 6. místo, Zdeněk Maloň 9. místo a Ilja Opavský 10. místo.
 • kord muži, kategorie AK 3, obsadil Zdeněk Maloň 5. místo, Zdeněk Dřímal 7. místo a Ilja Opavský 8. místo.
 • fleret muži a ženy společně, všechny kategorie dohromady, bylo umístěni šermířů Sportovního šermu Zlín, následující : 7. Silvie Hluchá 10. Zdeněk Maloň 11. Ilja Opavský 12. Martin Vrla.
 • fleret kategorie AK 1, obsadila Silvie Hluchá 2. místo.
 • fleret kategorie AK 3+, obsadil Ilja Opavský 4. místo, Zdeněk Maloň 5. místo a Martin Vrla 6. místo.
 • fleret, kategorie AK 3, obsadil Ilja Opavský 2. místo, Zdeněk Maloň 4. místo a Martin Vrla 5. místo.
 • šavle, kategorie AK 0 + AK 1 muži a ženy společně, obsadil Robert Drozd 3 místo a Silvie Hluchá 7.místo.
 • šavle, kategorie AK 1, obsadil Robert Drozd 3. místo a Silvie Hluchá 5. místo.
 • šavle, kategorie AK 2, AK 3, AK 4, společně, obsadil Martin Vrla 2. místo.
 • šavle kategorie AK 3 + AK 4, obsadil Martin Vrla rovněž 2. místo.

V celkovém hodnocení všech našich účastníků lze konstatovat, že vzhledem k náročné cestě do Teplic a vzhledem k době konání turnaje (bezprostředně po Vánočních svátcích a Silvestru), šermíři veteráni Sportovního šermu Zlín, bojovali ze všech sil (několik medailí) a jejich sportovní výkony na začátku roku 2016, jsou velkým příslibem do dalších turnajů, kterých se zúčastní v průběhu roku 2016.

Za výbor Sportovního šermu Zlín, Zdeněk Traub

Celkové výsledky ve formátu PDF jsou ZDE

Czech master cup 2015

 V neděli 29.11.2015 se uskutečnit na Julisce v Praze veteránský turnaj Czech master cup 2015. Pořadatel Dukla Praha vyhlásil tento turnaj ve fleretu a kordu.

Za náš oddíl se turnaje zúčastnili: Silvie Hluchá a Ilja Opavský. Silvie šermovala obě zbraně. Šermovala společně s muži. V kordu se umístila na 9. místě a ve fleretu na 4. místě. Ve vyhlášení žen zvlášť, skončila Silva v kordu 2. místě a v šermu fleretem na 1. místě. Ilja ve fleretu obsadil v kategorii AK III, 5 místo.

 

Starší aktuality jsou přesunovány do oddílu Starší články