Starší data 12

Sokol Cup mládeže, fleret mladší žáci a mladší žačky, Brno

V neděli 7. 5. 2017, v Brně pokračoval Sokol Cup soutěží v šermu fleretem mladších žáků a mladších žákyň. V soutěži mladších žáků, ( 25 soutěžících ), startoval za Sportovní šerm Zlín, Ivan Vícha. Soutěžilo se opět dvou kolovým systémem. Ivan v prvním kole, zaznamenal 4 vítězství a 2 porážky. Po prvním kole, byl Ivan klasifikovaný na 8. místě. Ve druhém kole Ivan zaznamenal 4 vítězství a 1 porážku a byl klasifikovaný na 7. místě. Po dvou kolech do eliminačních bojů, postoupil Ivan Vícha jako sedmička. Ve dvaatřicítce, měl Ivan volný los a rovnou postoupil do první šestnáctky, kde o postup mezi prvních osm šermířů se utkal s Michalem Hudymačem ze Slezanu Opava, kterého hladce porazil 12:3. O postup mezi čtyři nejúspěšnější šermíře celého turnaje se utkal s Jáchymem Hasíkem, rovněž ze Slezanu Opava, se kterým nešťastně prohrál 11:9 a tím byl Ivan z dalších bojů vyřazený. V konečném hodnocení obsadil Ivan Vícha velice pěkné 7. místo. Ivan opět bojoval s plným nasazením, jenom v koncovce turnaje mu chybělo trochu sportovního štěstíčka.

V soutěži mladších žaček, ( 15 startujících ), Sportovní šerm Zlín, reprezentovaly Kateřina Hluchá a Ema Víchová. Turnaj se opět šermoval ve dvou kolech. V prvním kole, měla Kateřina Hluchá 2 vítězství a 4 porážky, Ema Víchová v prvním kole měla, 0 vítězství a 7 porážek. Po prvním kole byla Kateřina Hluchá klasifikovaná na 11. místě a Ema Víchová na 15. místě. Ve druhém kole, zaznamenala Kateřina Hluchá, 2 vítězství a 4 porážky, Ema Víchová 0 vítězství a 7 porážek. Po dvou kolech, do eliminačních bojů, postoupila Kateřina Hluchá, jako dvanáctá, Ema Víchová byla nasazena jako patnáctá. V šestnáctce o postup mezi osm nejlepších šermířek, se Kateřina Hluchá utkala s Barborou Zezulovou ze Slezanu Opava, se kterou prohrála 12:5, Ema o postup do první osmičky se utkala s Michalou Illekovou ze Sokola Bystřice n/Perštejnem, se kterou prohrála 12:2 a tím byly obě naše šermířky z dalších bojů vyřazeny. Ve výsledkové listině obsadily Kateřina Hluchá 12. místo, Ema Víchová 15. místo.

Zdeněk Traub

Sokol Cup mládeže, fleret žáci, žačky, Brno

V sobotu 6. 5. 2017, se v Brně uskutečnil turnaj v šermu fleretem žáků a žákyň. Turnaje, za klub Sportovního šermu Zlín, v soutěži žáků se zúčastnil Ivan Vícha, v soutěži žaček, z klubu Sportovního šermu Zlín, startovaly Dorota Víchová a Kateřina Hluchá.

V soutěži žáků, (35 startujících), se turnaj šermoval ve dvou kolech. V I. kole měl Ivan Vícha 4 vítězství a 2 porážky a po I. kole byl klasifikovaný na 12. místě. Ve druhém kole měl Ivan Vícha, 4 vítězství a 2 porážky a v tomto kole se umístil na 14. místě. Po dvou kolech byl Ivan Vícha do eliminačních bojů nasazen jako čtrnáctý. Mezi prvních 32 účastníků v eliminacích, Ivan postoupil bez boje a o postup do první šestnáctky se utkal s Jáchymem Hasíkem ze Slezanu Opava, se kterým Ivan prohrál 15:13 a tím byl z dalších bojů vyřazený. V konečném hodnocení, obsadil Ivan Vícha 17. místo. Ovšem je nutné zde zmínit, že Ivan ještě věkem patří do kategorie mladších žáků a vzhledem k této skutečnosti, je jeho výsledek v této soutěži velice kvalitní.

V soutěži žaček, (22 startujících ), náš šermířský oddíl měl dvojí zastoupení. V I. kole, měla Dorota Víchová 3 vítězství a 2 porážky, Kateřina Hluchá, měla 2 vítězství a 2 porážky. Po I. kole byla Dorota Víchová klasifikovaná na 9. místě a Kateřina Hluchá na 14. místě. Ve II.kole, měla Dorota Víchová, 3 vítězství a 1 porážku, Kateřina Hluchá, měla 3 vítězství 2 porážky. Ve druhém kole obsadily Dorota 6. místo a Kateřina 8. místo. Do eliminačních bojů po druhém kole byla Dorota nasazena, jako sedmá a Kateřina byla nasazena, jako desátá. Obě naše děvčata postoupila přímo mezi prvních šestnáct šermířek bez boje. O postup do první osmičky, bohužel, los určil jejich vzájemný souboj a ten rozhodl, že do dalších bojů postoupila Dorota Víchová, která nad Kateřinou vyhrála 15:7. O postup mezi první čtyři šermířky se Dorota Víchová utkala s Bogleskou Budayovou z KŠ Šamorín, se kterou Dorota prohrála 15:9. V konečném hodnocení, obsadily Dorota Víchová 7. místo a Kateřina Hluchá 11. místo. U Kateřiny Hluché platí stejná poznámka, jako u Ivana Víchy, Kačka ještě věkově patří do kategorie mladších žaček. O to je její umístění mezi staršími cennější.

Zdeněk Traub

Liberecký fleret 2017

V sobotu S se v Liberci uskutečnila společná soutěž v šermu fleretem, juniorek a kadetek, (18 startujících). Mezi, účastnicemi, byly i dvě šermířky Sportovního šermu Zlín, Michaela Hluchá a Kateřina Hluchá.

Turnaj se šermoval jedno kolově, s postupem do eliminačních bojů. V prvním kole, ve skupině, měla Míša Hluchá 3 vítězství a dvě porážky, Kateřina Hluchá, měla v základní skupině dvě vítězství a tři porážky. Po prvním kole byly nasazeny do eliminací, Míša, jako sedmá, Kateřina, jako dvanáctá. Míša postoupila bez boje do první šestnáctky, kde o postup do první osmičky se utkala s Kristinou Bursíkovou z Bohemians Praha, se kterou těsně prohrála 15:14 . Kateřina, rovněž přímo postoupila do první šetnáctky, kde o postup do první osmičky se utkala s Veronikou Musílkovou z USK Praha, se kterou prohrála 15:5.

V konečném hodnocení společné soutěže juniorek a kadetek, obsadily Michaela Hluchá 9. místo, a Kateřina Hluchá 12. místo. V hodnocení soutěže kadetek, ( 16 startujících ), obsadily Michaela Hluchá, 8. místo a Kateřina Hluchá, 11. místo.

Zdeněk Traub

Jarní pohár, Praha – Vršovice

V sobotu, 8. 4. 2017 a v neděli 9. 4. 2017, v tělocvičně Sokola Vršovice se konal již 24tý ročník turnaje v šermu fleretem žáků, žákyň, mladších žáků a mladších žákyň. Turnaje se za Sportovní šerm Zlín zúčastnili, Ivan Vícha v kategorii žáků, ( věkově patří Ivan ještě do kategorie ml. žáků ) ,startoval i v kategorii ml. žáků, Kateřina Hluchá, v kategorii žákyň ( věkově patří ještě do kategorie ml. žákyň ), startovala i v kategorii ml.žákyň a Ema Víchová, kategorie mladších žákyň, ( věkově Ema patří ještě do kategorie mini žákyň ).

Kategorie, žáci fleret, 28 startujících. Turnaj se šermoval dvoukolově, v prvním kole zaznamenal Ivan 3 vítězství a 3 porážky a byl klasifikovaný na 22. místě. Ve druhém kole, Ivan zaznamenal opět 3 vítězství a 3 porážky a byl klasifikovaný na 15. místě. Po dvou kolech byl Ivan do eliminací nasazen jako 18. O postup do první šestnáctky byl Ivanovým soupeřem Štencl Vít ze Šermu Ostrava, kterého Ivan porazil 15:6. O postup do první osmičky se Ivan utkal se Martinem Slezákem ze Sokola Brno I, se kterým Ivan Vícha prohrál, 15:5. V konečném hodnocení, obsadil Ivan Vícha 15. místo.

Kategorie, žákyně fleret, 20 startujících, Sportovní šerm Zlín, reprezentovala Kateřina Hluchá. Žákyně také šermovaly ve dvou kolech a to v prvním kole zaznamenala Kačka, 2 vítězství a 2 porážky a po prvním kole obsadila 9. místo. Ve druhém kole, Kačka měla opět 2 vítězství a 2 porážky a byla klasifikována na 12. místě. Do eliminací byla Kačka nasazena jako 11. A tím si vybojovala přímý postup do první šestnáctky. O postup mezi prvních 8 šermířek, měla Kačka za soupeřku Viktorii Kolaříkovou ze Sokola Brno I, se kterou Kačka prohrála 15:2. V celkovém hodnocení žaček, obsadila Kateřina Hluchá 11. místo.

V neděli pokračoval turnaj v kategoriích ml. žáci a ml. žačky. V kategorii ml. žáků, 35 startujících, Sportovní šerm Zlín, reprezentoval Ivan Vícha. Turnaj se šermoval opět ve dvou kolech, přičemž v prvním kole, Ivan vybojoval 5 vítězství a 1 porážku a po prvním kole byl klasifikovaný jako osmý. Ve druhém kole zaznamenal Ivan, 4 vítězství a 2 porážky a byl klasifikovaný, jako desátý. Do eliminačních bojů po dvou kolech byl Ivan nasazen, jako desátý. Do první dvaa- třicítky, Ivan postoupil bez boje, o postup do první šestnáctky, se Ivan utkal s Lukášem Dyntarem z Orla Hr.Králové, kterého Ivan porazil 12:5. O postup do první osmičky se Ivan utkal s Janem Cigánkem ze Šermu Ostrava, kterého porazil 12:6. O postup do první čtyřky, se Ivan utkal s pozdějším vítězem turnaje, s Vojtěchem Gerišem, ze Sokola Brno I, se kterým Ivan prohrál 12:6. V konečném hodnocení, obsadil Ivan Vícha velice pěkné 7. místo.

Kategorie fleret, mladší žačky, 15 startujících, jsme měly dvojí zastoupení, jmenovitě, Kateřinou Hluchou a Emou Víchovou. I tato kategorie se šermovala ve dvou kolech. V prvním kole měla Kačka 4 vítězství a 0 porážek, Ema měla 1 vítězství a 3 porážky. Po prvním kole byla Kačka na druhém místě, Ema byla klasifikovaná na 12. místě. Ve druhém kole zaznamenala Kačka 4 vítězství a 0 porážek, Ema měla 1 vítězství a 3 porážky. Ve druhém kole, obsadily Kateřina Hluchá 2. místo a Ema Víchová 13. místo. Po dvou kolech byly do eliminací nasazeny, Kačka jako dvojka a Ema jako třináctá. O postup mezi osm nejlepších, prohrála Ema s Danielou Prokešovou ze Sokola Bystřice 12:6 a tím z dalších bojů vypadla, Kačka se v této eliminaci utkala s Veronikou Doležalovou, z Bohemians Praha, kterou porazila 12:4. O postup mezi čtyři nejlepší šermířky se Kačka utkala s Martinou Vyhnanovskou ze Sokola Vršovice, kterou Kačka porazila 12:3. O postup do finále se Kateřina utkala s Kristínou Bursíkovou z Bohemians Praha, se kterou Kačka prohrála 12:7. V konečném hodnocení, obsadily Kateřina Hluchá, krásné 3. místo a Ema Víchová 13. místo.

Všem našim reprezentantům je potřeba pogratulovat za bojovné výkony a je nutné jim popřát další pěkné sportovní úspěchy.

Zdeněk Traub

 

40. Challenge Wratislavia

Ve dnech 23.až 27.3 2017 se konal v polské Wroclawi 5ti denní šermířský turnaj mládeže ve všech zbraních. Turnaj rok od roku nabývá na stále větší oblibě a jestliže se loňského ročníku zúčastnilo přes 2200 šermířů, tak letos to bylo už 3205 šermířů, chlapců a děvčat, rozdělených do tří kategorií 2002-3, 2004-5, 2006 a mladší.

Každoročně se účastní i naši mladí šermíři – fleretisti. Letos to byli sourozenci Víchovi – Dorotka, Ivan, Emička a Kačka Hluchá. A jak si vedli?

 

Dorotka šermovala v kategorii 2002-3, ve které se zúčastnilo 157 šermířek ze 17ti států. V sedmi členné skupině měla tři vítězství a tři prohry. To ji zařadilo na 87. místo po skupinách a zajistilo účast v eliminaci, kde se střetla s Maleniece z LAT. Dorotka prohrála 2:15. Celkově se umístila na 87. místě.

Ivan šermoval v kategorii 2004-5, ve které se zúčastnilo 230 šermířů z 23 států. V 6ti členné skupině měl čtyři vítězství a jen jednu prohru. Tento velmi pěkný výsledek znamenal až 63tí místo po skupinách a zajištění účasti v eliminaci, kde se střetl s polákem Nowakem, kterému podlehl 5 : 12. Tato prohra ho odsunula až celkové na 87. místo.

Emička šermovala v nejmladší kategorii 2006 a mladší, ve které se zúčastnilo 135 šermířek ze 16ti států. V 6ti členné skupině měla jen jedno vítězství, což na postup do eliminace nestačilo. Celkově se umístila na 97. místě.

Kačka šermovala v kategorii 2004-5, ve které se zúčastnilo 188 šermířek z 18ti států. V 6ti členné skupině měla dvě výhry a tři prohry, což ji zařadilo na 130té místo a těsný postup do eliminace se Savkinou z LAT. Kačka po dvou třetinách vedla 6:3 a zdálo se, že by souboj mohl dopadnout dobře. Ale nakonec prohrála 4 : 12, protože se jí během boje pokazil fleret. Kačka to zjistila až v závěru poslední třetiny a to už bylo pozdě. Celkově se umístila na 130. místě. Závěr : Všichni podali bojovný výkon a jejich umístění, které vybojovali, je v takovém množství šermujících kvalitní. Jeden jediný zásah znamenal posun v celkovém pořadí až o 15 míst.

J.Wilka

Výsledková listina 40. Challenge Wratislavia ve formátu PDF

Blahopřejeme

V srpnu 2014 oslavil člen klubu Sportovního šermu Zlín a trenér mládeže,
pan Zdeněk Hynek 70. narozeniny. Všichni členové klubu Sportovního šermu Zlín, přejí oslavenci dlouhá léta, hodně zdraví a elánu do trenérské práce.

foto Zd. Hynek

Výbor klubu Sportovního šermu Zlín

Pohár hejtmana Zlínského kraje – 6. ročník

V sobotu 3.5. 2014, ve Sportovní hale SPŠ Zlín, se konal již 6. ročník mezinárodního turnaje v šermu fleretem, kordem a šavlí, O Pohár hejtmana Zlínského kraje. Nad turnajem převzal záštitu hejtman Zlínského kraje MVDr. Stanislav Mišák, jehož na turnaji zastupoval statutární náměstek hejtmana, pan Ing. Jaroslav Drozd. Turnaj byl zároveň pořádán v rámci oslav 70. let organizovaného šermu ve Zlíně. Ve všech kategoriích a všech zbraních se představilo 90 šermířů z České republiky, Slovenska, Ruska a Polska.

Klub Sportovního šermu Zlín, reprezentovalo 13 šermířů, kteří bojovali se střídavými úspěchy.
Z výsledků šermířů Sportovního šermu Zlín :
Fleret, sloučená kategorie AK I + AK II – ženy: 1. místo HLUCHÁ Silvie, 3. místo JAKEŠOVÁ Blanka

Fleret, kategorie AK I – ženy: 2. místo HLUCHÁ Silvie

Fleret, kategorie AK II – ženy" 1. místo JAKEŠOVÁ Blanka

Fleret, kategorie AK III – muži" 3. místo TRAUB Zdeněk, 8. místo MALOŇ Zdeněk

Kord, sloučená kategorie AK I + AK II – ženy: 3. místo JAKEŠOVÁ Blanka, 5. místo HLUCHÁ Silvie

Kord, kategorie AK I – ženy: 3. místo HLUCHÁ Silvie

Kord, kategorie AK II – ženy: 1. místo Jakešová Blanka

Kord, kategorie AK 0 – muži: 6. místo DROZD Robert, 7. místo NAVRÁTIL Eduard, 9. místo KOT Ondřej, 11. místo SALAJKA Pavel, 12. místo PŘEDÍNSKÝ Zbyněk

Kord, kategorie AK I – muži: 6. místo MOLOKOV Vitaliy

Kord, kategorie AK III – muži: 11. místo DŘÍMAL Zdeněk, 12. místo OPAVSKÝ Ilja, 13. místo MALOŇ Zdeněk

Šavle, sloučená kategorie AK 0 + AKIII+: 1. místo DROZD Robert, 5. místo NAVRÁTIL Eduard

Šavle, sloučená kategorie AK I + AK II: 7. místo VRLA Martin

Šavle, kategorie AK 0: 1. místo DROZD Robert, 2. místo NAVRÁTIL Eduard

Šavle, kategorie AK II: 5. místo VRLA Martin

Avšak velkým úspěchem a velkou zlatou medaili si zaslouží všichni členové klubu Sportovního šermu Zlín, za perfektně odvedenou práci při organizaci turnaje. I zde je nutno jmenovat, všechny,kteří pomohli :
Ředitel turnaje a tiskové středisko Karel Hůta, Lucie Hůtová, Kateřina Hůtová, Bufet Hana Galatíková, Iva Hynková Pokladna Jitka Víchová Zdravotní služba MUDr. Pavel Salajka, Taťána Traubová Rozhodčí Ing. Jiří Wilka, Norbert Pelc, Zdeněk Hynek Fotografie Mgr. Jiří Pekárek, Ing. Jiří Planička Auto doprava technického vybavení Bohuslav Opravil, Martin Vrla, Zdeněk Maloň, Zdeněk Dřímal Kolektiv technického zázemí Ing Zdeněk Maloň, Zdeněk Dřímal, Norbert Pelc, Ing. Jiří Wilka, Božena Wilková, Zdeněk Traub, Zbyněk Předínský, Ondřej Kot, Ing. Robert Drozd, Ing. Eduard Navrátil, MUDr. Pavel Salajka, Filip Burk, Jan Burk, Dalibor Burk, Zdeněk Hynek, Mgr. Blanka Jakešová, Jakub Jasenský, Martin Jasenský, Vitaliy Molokov, Jakub Navrátil, pan Navrátil, Ilja Opavský, Martin Vrla Bez jejich obětavé pomoci, bychom tak velký a kvalitní turnaj nemohli zvládnout. Doufám že pro budoucnost je tento přístup k tak náročné akci, velkou inspirací pro pořádání dalších turnajů.

Ještě jednou, velký dík všem.

Zdeněk Traub předseda klubu

Obrazové galerie jsou ZDE

Celkové výsledky jsou ZDE

Oslavy 70. výročí šermu ve Zlíně v baťovském 1. máji

Po mnoha letech se opět v prvomájovém průvodě objevili zlínští šermíři. Tentokrát se zlínským občanům představili šermíři klubu Sportovního šermu Zlín a Klubu šermu SK Zlín, společně.

 

II. Polský Veterans Cup 2014- Zakopané

Textová zpráva a foto pořadatalů
ve formátu PDF ZDE

Vyhlášení neúspěšnějších sportovců města Zlína za rok 2013

V úterý dne 18.března 2014, v Kongresovém centru Zlín, proběhlo vyhodnocení ankety o nejúspěšnějšího sportovce města Zlína za rok 2013. Mezi oceněnými, kteří byli vyhodnoceni, obdržel Cenu za mimořádný přínos zlínskému sportu, člen klubu Sportovního šermu Zlín, pan Leopold NOHÁL. Pro sportovní šerm je to velké ocenění jak Poldy Nohála, tak i dalších zlínských šermířů.

 

 

 

Výbor klubu Sportovního šermu Zlín, Poldovi k vyznamenání srdečně blahopřeje.

 

 

Více je na serveru zlin.cz :

http://zlin.cz/513012n-fotogalerie-nejlepsi-sportovci-zlina-2013