Starší data 11  

Valašský fleret

O víkendu 25. a 26.2 2017 se konal ve Zlíně tradiční Valašský fleret v kategoriích mladší žáci a žačky a mini žáci a mini žačky. Za náš klub se zúčastnili šermíři Ivan a Ema Víchovi a Kačka Hluchá.

Šermovalo se dvou kolově na čtyři zásahy s následnými eliminacemi do 12ti zásahů. V mini žačkách na 10 zásahů.

Kategorie mladší žáci a žačky:

Ivan Vícha - mladší žáci. 25 šermířů. V prvním kolo - vyhrál skupinu bez porážky 4/0 a po 1..kole byl 3tí. druhé kolo - 3/1 a po druhém kole byl 4tý. Eliminace - 1. eliminace - volný los, 2. eliminace prohra 10/12. Celkové umístění 9. Ivan předvedl snaživý, bojovný výkon. Zároveň se však technicky zhoršil a to mělo za následek vyřazení z finálové skupiny.

Ema Víchová - mladší žačky. 16 šermířek ač ještě mini žačka, sbírala zkušenosti ve starší kategorii. A rád dodávám, že úspěšně. První kolo - 3/2 . Tři vítězství a dvě prohry byly výborným vstupem do turnaje. Po prvním kole se umístila jako 6tá. Druhé kolo už se nepovedlo 0/4. Po druhém kole byla 11tá. To znamenalo hned v první eliminaci silnou soupeřku (Ileková - celkově 3tí) a prohru 3: 12. Celkové umístění 11tá. Celkově předvedla bojovný, snaživý výkon, který z hlediska technického pojetí boje, nemohl stačit na špičku žebříčku ml. žaček

Kačka hluchá- ml. žačky. První kolo - 2/2 a po prvním kole se umístila jako 7. ( až za Emičkou) Druhé kolo - 4/1 mnohem lepší výsledek a po 2. kole se umístila jako 5tá. Eliminace : první eliminace výhra 12/3 Druhá eliminace prohra 10/12 . Celkové umístění 5tá. Umístění ve "finálové osmičce" vždy považuji za úspěch. V případě Kačky, která je na druhém místě žebříčku, jsem očekával lepší výsledek. Pokles výkonnosti je výsledkem tréninkové absence, která je poslední dobou vysoká.

Ema Víchová - mini žačky. 15 šermířek První kolo - 3/1 přičemž porážka s Ilekovou může opravdu mrzet - Ema vedla 3:1. Po prvním kole byla 5tá. Druhé kolo - 2/2 . Po druhém kole byla 6tá.. První eliminaci vyhrála 10/4 Druhá eliminace - opět s Ilekovou - semifinalistkou - prohra 4/10. Celkové umístění v turnaji - 6tá. Umístění ve finálové osmičce je hezký úspěch.

Celkově považuji účast na turnaji jako úspěšnou.

J.Wilka

nástup

Cena SC Praha

Dne 4. 2. 2017 se zúčastnili členové našeho oddílu a to Burk Filip, Křivánek Matyáš a Jan Vojta turnaje "Cena SC Praha". Celkem startovalo 63 šermířů z ČR a SR. Matyáš a Honza byli poprvé na turnaji a musím říct, že po pěti měsících tréninku si nevedli špatně. Oba měli ve své osmičlenné skupině každý jen po jedno vítězství. Filip měl ve své sedmičlenné skupině čtyři vítězství a dvě porážky. Ve své skupině opět porazil Jurku z Olomouce. Všichni účastníci postoupili do eliminace.

Ta už byla velmi silná pro naše dva začátečníky a do dalšího kola eliminace nepostoupili. Filip postoupil do 32 kde sice prohrál, ale v opravné eliminaci zvítězil a po dalších eliminacích se probojoval mezi posledních šestnáct. Tam prohrál s Jindrou s Plzně 11/15 a v celkovém pořadí skončil jako dvanáctý.Zlínští účastníci    

Myslím si, že naši kadeti, i když dva jsou ještě žáci, podali velmi dobrý výkon a hlavně naši dva nováčci, pocítili na vlastní kůži co je to šerm kordem. Bojovali s více "vyšermovanými" šermíři a věřím, že Honza i Matyáš si to v hlavách proberou a budou se snažit nadále své šermířské umění posunout dál. Filipovi chci upřímně pogratulovat k jeho výkonu. Ten dosáhl díky jeho se zlepšující fyzické výkonosti a velmi cílevědomé snaze uspět v soubojích. Jeho 12té místo je příslibem do budoucna k ještě lepším výkonům.   

Trenér : Zdeněk Hynek.

Jen malá doplňující zpráva. V celkovém hodnocení obsadili naši chlapci :

Filip BURK 12. místo

Matyáš KŘIVÁNEK 56. místo

Jan VOJTA 60. místo

 

Mistrovství ČR v šermu veteránů 2015

družstvo veteránů Sportovního šermu Zlín

 

Ve dnech 20.6.2015 a 21.6.2015 se konalo v Mostě Mistrovství ČR v šermu veteránů.

Tohoto Mistrovství zúčastnili i šermíři, veteráni z klubu Sportovního šermu Zlín, jmenovitě, Blanka JAKEŠOVÁ, Silvie HLUCHÁ, Martin VRLA, Zdeněk DŘÍMAL a Zdeněk TRAUB.

I když odjeli na MČR v Mostě, ve značně prořídlé sestavě, přesto lze hodnotit účast našich šermířů, jako velmi úspěšnou.

Mistrovství ČR veteránů, fleret AK0 + AK1, muži a ženy společně, Silvie Hluchá 5. místo.

Mistrovství ČR veteránů, fleret AK1, ženy, Silvie Hluchá 2. místo.

Mistrovství ČR veteránů, fleret AK2, společná soutěž muži, ženy, Blanka Jakešová 6. místo a Martin Vrla, 9. místo.

Mistrovství ČR veteránů, fleret AK3 + AK4, Zdeněk Traub 3. místo.

Mistrovství ČR veteránů fleret AK3, Zdeněk Traub 2. místo.

Mistrovství ČR veteránů kord AK1, ženy, Silvie Hluchá, 3. místo.

Mistrovství ČR veteránů kord AK2, muži, ženy společně, Blanka Jakešová 9. místo.

Mistrovství ČR veteránů kord AK3, Zdeněk Dřímal, 4. místo.

Mistrovství ČR veteránů šavle AK2, Martin Vrla 6. místo.

 

Mistrovství České republiky v šermu veteránů v Mostě se oproti minulým létům vyznačovalo tím, že se na planších se objevilo mnoho nových šermířů se kterými jsme navázali nová sportovní přátelství. Je jen škoda, že šermíři z klubu Sportovního šermu Zlín,( minimálně dalších 8 šermířů )mohlo řady sportovců, účastníků MČR v Mostě zvětšit a sportovní výsledky, včetně nějakého titulu Mistr ČR v šermu veteránů by se určitě také dostavil. Když to jde v jiných klubech, proč by to nemohlo jít i u nás v našem klubu Sportovního šermu Zlín.

Výbor klubu Sportovního šermu Zlín blahopřeje všem účastníkům MČR v Mostě k dosaženým sportovním výsledkům a děkuje za vzornou reprezentaci.

Za výbor klubu Sportovního šermu Zlín Zdeněk Traub

Tabulky s výsledky ve formátu PDF

 

Pohár hejtmana Zlínského
kraje 2015

Výsledky turnaje ve formátu PDF
jsou ZDE

Fotografické galerie z turnaje
jsou v oddílu Galerie FOTO

 

foto kord

Pohár města Mostu

V neděli 3.5.2015 se zúčastnili naši šermíři veteráni turnaje v šermu fleretem a kordem O Pohár města Mostu. Náš klub Sportovního šermu Zlín reprezentovali, Silvie HLUCHÁ, Ilja OPAVSKÝ a Zdeněk MALOŇ.

Na turnaji potvrdila výbornou formu Silva Hluchá, která ve své kategorii AK 1, fleret obsadila 1. místo, a v šermu kordem, kategorie AK 1, obsadila 2. místo.

V šermu fleretem muži, kategorie AK 3, obsadil Zdeněk Maloň, 4. místo a Ilja Opavský 5. místo. V šermu kordem, kategorie AK 3, obsadil Zdeněk Maloň, 7. místo a Ilja Opavský 8. místo. K dosaženým výsledkům, velká gratulace.

Zdeněk Traub

Klokaní kapsa 2015

V neděli 8.2.2015, se v Praze uskutečnil 5. ročník turnaje v šermu veteránů, Klokaní kapsa. Klub Sportovního šermu Zlín reprezentoval v šermu fleretem Zdeněk MALOŇ. Vzhledem k malému počtu účastníků ve šermu fleretem, byla kategorie AK II – AKIII+, spojena. Zdeněk Maloň ve sloučené kategorii AK II – AK III+, obsadil 8. místo, ve vyhodnocení kategorie AK III+, obsadil 4. místo.

vítezky

Bílá Opava 2017 kadetky

V neděli 5.2.2017 se v Opavě uskutečnil fleretový turnaj Bílá Opava, kategorie kadetky. Tohoto turnaje se od nás z oddílu zúčastnily Michaela Hluchá a Dorota Víchová. Šermovalo se dvoukolově, po základním kole se umístila Dorotka na 4.místě, Míša na 8.místě. První eliminaci obě vyhrály, další eliminaci Míša prohrála s vítězkou turnaje Isabelou Sedlákovou a Dorotka s Adélou Kocúrovou z Brna těsně 15:13. Konečné umístění Dorotka na 5.místě, Míša na 6.místě.

Gratulujeme holkám ke krásnému výsledku.

.Silvie Hluchá

 

Šermířský víkend mládeže - Praha 14. a 15. ledna 2017

Pražský turnaj mládeže, 33. Ročník

V sobotu, 14. 1. 2017 se v šermírně USK Praha uskutečnil již 33. ročník turnaje v šermu fleretem mladších žáků a mladších žákyň. Tohoto turnaje se zúčasnili i zástupci Sportovního šermu Zlín, jmenovitě, v kategorii mladší žáci, Ivan Vícha ( 30 startujících ) a v kategorii mladších žákyň, Ema Víchová ( 13 startujících ).

Ivan v prvním kole, ve skupině bylo 10 startujících, měl 7 vítězství a 2 porážky. Do eliminačních bojů, postupoval, jako sedmý nasazený. O postup do první šestnáctky byl jeho soupeřem Jan Waldsberger, ze Sokola Brno I, kterého Ivan porazil 12 : 6. V dalším kole o postup do elitní osmičky byl Ivanovým soupeřem pozdější vítěz celého turnaje, Tomáš Chramosta ze Slovanu Liberec, se kterým Ivan prohrál 12 : 9. Tímto byl Ivan z dalších bojů vyřazen a v celkovém umístění obsadil Ivan Vícha pěkné 9. místo.

V kategorii mladších žákyň jsme měli v turnaji zastoupení Emou Víchovou, ( věkově patří ještě do kategorie mini žaček ), kde bylo 13 startujících děvčat. Ema v prvním kole ( ve skupině bylo 7 šermířek ), měla pouze 1 vítězství a 5 porážek. Přesto všechny účastnice postoupily do eliminačních bojů, kde Ema měla za soupeřku Barboru Prokešovou z USK Praha, se kterou Ema hladce prohrála 12 : 2. V konečném hodnocení, obsadila Ema Víchová 11. místo.

Oběma našim reprezentantům patří poděkování za vzornou reprezentaci Sportovního šermu Zlín.

Mladý mušketýr 5. ročník Praha 15. 1. 2017

V neděli, 15. 1. 2017, v šermírně USK Praha, se konal turnaj v šermu fleretem mini žaček a mini žáků. V kategorii mini žaček ( 14 šermířek ), reprezentovala Sportovní šerm Zlín, Ema Víchová.

První kolo, skupina měla 7 šermířek, Ema absolvovala se 4 vítězstvími a dvěma těsnými prohrami. Všechny účastnice se následně kvalifikovalo do první šestnáctky ( eliminace ), kde Ema měla o postup mezi nejlepších 8 šermířek za soupeřku Viktorii Flaškovou z Bohemians Praha, kterou hladce porazila 10 : 3 a tím postoupila do první osmičky.

O postup mezi první čtyři nejúspěšnější šermířky, se Ema utkala s Veronikou Doležalovou z Bohemians Praha, kterou porazila přesvědčivým rozdílem 10 : 1. O postup do finále se utkala Ema s Barborou Prokešovou z ÚSK Praha, se kterou prohrála 10 : 5 a tím byla Ema z dalších bojů vyřazena. V závěrečném hodnocení obsadila Ema Víchová krásné 3. místo.

Velká gratulace pro Emu Víchovou za perfektně odvedený bojovný výkon a velice pěkné umístění v turnaji.

Zdeněk Traub

vyhlášení

Liberecký kalíšek

Liberecký kalíšek - tak se jmenuje poslední fleretový  turnaj mládeže v tomto roce 2016, konaný  v Liberci o víkendu 26 a 17. 11.

Pořadatel stanovil kategorie žáci a žačky a mladší žáci a mladší žačky. Všechny kategorie se šermovaly dvoukolově s následnou přímou eliminací.

Za náš klub se zúčastnili  Dorotka, Ivan a Emička Víchovi , Katka Hluchá a Michal Jurčík.. Hodnocení Jurčíka již bylo provedeno jinde.

Jak se tedy našim šermířům vedlo :

1/ kategorie žačky :  21 šermířek

  Dorotka Víchová - v prvním kole 4 vítězství, 1 prohra, ve druhém kole 5 vítězství, 0 proher - vyhraná skupina.  Do eliminací nasazena jako 4. V první eliminaci měla volný los, ve druhé vyhrála 15:2, což znamenalo postup do osmičky . Pak ale narazila na pozdější vítězku   Heinrich- Linderovou z Německa  a po prohře 11:15 obsadila v turnaji 6. místo. Samotné číslo nic nevypovídá o způsobu boje. A právě ten byl po celý turnaj skvělý,  důrazný už od prvního kola.  Výborný výkon !

  Kačka Hluchá : ač mladší žačka, vyzkoušela vyšší kategorii žaček.  V prvním kole 4 vítězství a 2 prohry, ve druhém kole opačně 2+4. Do eliminací nasazena jako 12tá. První eliminaci vyhrála 15:9 a ve druhé narazila rovněž na vítězku  Linderovou  a po prohře 4:15 obsadila v turnaji pěkné 12. místo.. Rovněž ale bojovala s maximálním nasazením, nebojácně a hned to bylo vidět. Rovněž výborný výkon !

2/ kategorie žáci : 32 šermířů

Ivan Vícha - ač mladší žák, rovněž vyzkoušel vyšší kategorii  V prvním kole 4 vítězství, 1 prohra, ve druhém kole jen 2 vítězství a 3 prohry. Do eliminací nasazen jako 15tý. První eliminaci vyhrál 15:12 aby následně narazil na  pozdějšího vítěze turnaje Broscheho z Německa a po prohře 15:2 obsadil v turnaji 15té místo. Ivan rovněž bojoval srdnatě a mezi staršími se vůbec neztratil. Výborný bojovný výkon,

3/ kategorie mladší žačky : 15 šermířek

Kačka Hluchá -  v prvním kole měla Kačka "pomalejší rozjezd", a to stačilo na 2 vítězství a 2 porážky, ve druhém kole pak 3 vítězství a 1 porážku. To  znamenalo nasazení do eliminací ze 4. místa. První eliminaci vyhrála 12:7 a druhou 12:10. To znamenalo postup mezi první 4. Boj o finále prohrála

12:6 a do finále nepostoupila. Třetí místo v turnaji je pro Kačku výborný výsledek a dosáhla ho velmi bojovným výkonem.

4/ Víchová Emička - ač mini žačka, rovněž vyzkoušela vyšší kategorii.  V prvním kole se jí podařilo zvítězit jednou a ve druhém dvakrát. To ji zařadilo na 12. místo do eliminací.  To už bylo nad její možnosti a po prohře 12:1 obsadila celkové 12té místo. Daleko důležitější je, že Emička začíná používat nacvičované prvky ze školy ve volném šermu a že její projev je bojovný a snaživý.  A takový byl i v tomto turnaji.

5/ kategorie mladší žáci : 33 šermířůvzhlášení

 Ivan Vícha -  v prvním kole 5 vítězství, 1 prohra, ve druhém kole 6 vítězství, 0 porážek. Skvělý začátek, který  znamenal nasazení na 3.místo do  eliminací.

V té první měl Ivan volný los. Druhou vyhrál 12:4, třetí po infarktovém průběhu 12:11, čtvrtou rovněž po dramatickém průběhu 12:11. To znamenalo účast v semifinále, kde se střetl s pozdějším vítězem Krawczynskim z Polska. Po prohře 4:12 obsadil v turnaji Ivan skvělé třetí místo. A to vše po vynikajícím bojovném a dramatickém výkonu.

Závěrem rad konstatuji, že všichni předvedli vynikající, bojovný výkon a výsledek je pro mě, jako pro trenéra, krásným dárkem k Vánocům.

Jiří Wilka

Starší aktuality jsou přesunuty do oddíluStarší články