Starší data 10  

 

Mistrovství České republiky 2016 v šermu fleretem kategorie minižačky Ostrava

V neděli, 22.5.2016, se v Ostravě uskutečnilo finále Mistrovství ČR v šermu fleretem mini žáků a mini žákyň. Sportovní šerm Zlín, reprezentovali Ivan VÍCHA, v kategorii mini žáků, Kateřina HLUCHÁ a Ema VÍCHOVÁ v kategorii mini žákyň. V soutěží chlapců, 29 startujících, se Ivan, bez problémů s přehledem probojoval základními koly až do čtvrtfinále, kde byl jeho soupeřem Matyáš Laryš, ze Slezanu Opava, se kterým nešťastně prohrál 8:7. Touto porážkou byl Ivan vyřazen z bojů o medaile. V konečném hodnocení obsadil Ivan velmi pěkné 5. místo.

V soutěži děvčat, 10 šermířek, se do čtvrtfinále probojovala obě naše děvčata. Avšak Ema Víchová ve čtvrtfinále prohrála hladce s Michaelou Illekovou ze Sokola Bystřice n/Perštejnem 10:1 a tím byla z dalších bojů vyřazena. Míša Hluchá ve čtvrtfinále měla za soupeřku Barboru Prokešovou, z UsK Praha, kterou porazila 10:1 a tím postoupila do semifinále soutěže. Zde měla za soupeřku Viktorii Kolaříkovou ze Sokola Brno I, která byla již nad její sily, se kterou nakonec prohrála 10:1. V konečných výsledcích, obsadila Kateřina Hluchá, krásné, 3.místo a Ema Víchová obsadila 8. místo. I děvčatům, patří gratulace a doufejme, že v příští sezóně, budou výsledky ještě lepší.

Za výbor Sportovního šermu Zlín, Zdeněk Traub

Výsledky ve formátu PDF jsou ZDE

Sokol Cup mládeže, fleret žačky

V neděli 15. 5. 2016, se uskutečnil v Brně žebříčkový turnaj v šermu fleretem, žaček. Na tomto turnaji startovaly i dvě šermířky Sportovního šermu Zlín a to Dorota Víchová a Michaela Hluchá. Turnaje se zúčastnilo 15 šermířek.

Z našich šermířek se pouze Dorota Víchová probojovala do čtvrtfinále soutěže, kde podlehla těsně Adéle Kocourové ze Sokola Brno I, těsně 15 : 13. V konečném hodnocení obsadila Dorota Víchová 6. místo a Michaela Hluchá 11. místo.

Za výbor Sportovního šermu Zlín, Zdeněk Traub

Výsledky ve formátu PDF jsou ZDE

 

 

Mladý mušketýr
Fleret mini žáci, mini žačky
Dukla Praha, 8.5.2016

V neděli 8.5.2016, se v šermírně Dukly Praha konal turnaj v šermu fleretem mini žáků a mini žákyň. Sportovní šerm Zlín na tomto turnaji v kategorii mini žáků reprezentoval Ivan Vícha. Ivan, jako již tradičně na každém turnaji měl skvělý začátek, ale s přibývajícími zápasy, jako by mu docházely síly. Za velice pěkné účasti startujících ( 26 šermířů ), se Ivan probojoval do čtvrtfinále, kde nešťastně prohrál a v konečném hodnocení obsadil velmi pěkné 5. místo. V kategorii mini žákyň jsme měly dvě šermířky a to Kateřinu Hluchou a Emu Víchovou. Tato kategorie měla pouze 10 startujících. V konečném hodnocení, obsadila Kateřina Hluchá dělené 3. místo a Ema Víchová 9. místo. Všem našim nadějným šermířům velká gratulace k umístění.

Zdeněk Traub

Mladý mušketýr

 

Liberecký fleret 2016

Juniorky a kadetky, společná soutěž 30.4.2016

V sobotu, 30. 4. 2016, se v Liberci uskutečnil turnaj s šermu fleretem juniorek a kadetek. Obě kategorie, vzhledem k malému počtu účastníků ( 18 šermířek ), šermovala společně. Za klub Sportovního šermu Zlín, startovaly Dorota Víchová a Michaela Hluchá. Našim šermířkám se tento turnaj moc nepovedl a v konečném hodnocení, Dorota |Víchová obsadila 12. místo a Michaela Hluchá předposlední 17. místo. Zde je nutné dodat, že obě naše šermířky jsou věkově ještě žačky a je možné, že juniorky byly nad jejich fyzické síly. V každém případě tento turnaj byl pro obě velkou školou.

Fleret žačky 1.5.2016

 V neděli turnaj pokračoval soutěží v šermu fleretem žaček. Zde naše děvčata už šermovala daleko lépe a jenom k lepším výsledkům chybělo trochu sportovního štěstí. Výsledkem turnaje je 3. místo Doroty Víchové a 6. místo Michaely Hluché. Oběma děvčatům k výsledkům gratulujeme.

Za výbor Sportovního šermu Zlín Zdeněk Traub

 

Finále Mistrovství ČR, fleret kadetky

Praha 7.5.2016

V sobotu 7.5.2016 se v Praze na Dukle uskutečnilo finále v šermu fleretem kadetek. Za Sportovní šerm Zlín, se zúčastnila Dorota Víchová, která, jako jediná měla dostatek bodů, které ji opravňovaly ke startu v tomto finále. Finále se zúčastnilo pouze 11 šermířek. Dorota Víchová obsadila 6. místo, je nutné však zde dodat, že Dorota je ještě v kategorii žáků, což je o jednu věkovou kategorii níže. Odpoledne pak proběhlo Mistrovství republiky v šermu družstev, kde Sportovní šerm Zlín měl zastoupení. Opět v tomto turnaji byla malá účast ( pouze 5 družstev ). Za Sportovní šerm Zlín šermovaly Dorota Víchová, Michaela Hluchá a Kateřina Hluchá. V prvním zápase měly naše děvčata za soupeře družstvo Lokomotivy Liberec, se kterým nešťastně prohrály 45 : 41 a tím byly z dalších utkání vyřazeny. V celkovém hodnocení obsadilo naše družstvo poslední, 5.místo.

Zdeněk Traub

Babylon Cup 2016 - U14
Liberec 8 - 9. 10. 2016

V sobotu 8.10.2016 se v Liberci uskutečnil mezinárodní turnaj v šermu fleretem dívek, EFC zařazený do okruhu U 14. Tohoto turnaje se zúčastnila i šermířka Sportovního šermu Zlín, Kateřina Hluchá. Na planš nastoupilo 21 dívek z České republiky, Bulharska, Německa a Velké Británie. Dívky šermovaly dvoukolově, přičemž všechny dívky se kvalifikovaly do první dvaatřicítky. V této eliminaci měla Kačka za soupeřku Nelu Loukotovou z ČR, kterou porazila 15 : 13, a tím postoupila mezi prvních 16 šermířek. O postup do první osmičky však narazila na budoucí vítězku celého turnaje, Isabelu Sedlákovou, se kterou prohrála hladce, 15 : 3. V konečném hodnocení obsadila Kateřina Hluchá 15. místo.

Vzhledem k důležitosti tohoto turnaje pro hodnocení Českého poháru je to pro Kačku pěkné umístění, ke kterému ji vedení Sportovního šermu Zlín blahopřeje.

Zdeněk Traub

Čermákův memoriál, Ostrava

V sobotu 24. 9. 2016 začala pro šermíře a šermířky nová šermířská sezóna , turnajem v Ostravě, Čermákovým memoriálem. Sportovní šerm Zlín, reprezentovaly na turnaji, Dorota Víchová a Michaela Hluchá. V soutěži šermovaly juniorky a kadetky společně.

V soutěži se objevilo 15 šermířek, které šermovaly ve dvou kolech. Našim děvčatům se moc nedařilo, v soutěži juniorek obsadila Dorota Víchová 11. místo a Michaela Hluchá obsadila 12. místo. Ve vyhodnocení soutěže kadetek, obsadily Dorota Víchová 7. místo a Michaela Hluchá 8. místo.

Za výbor Sportovního šermu Zlín, Zdeněk Traub

Výsledková listina ve formátu PDF

Finále Mistrovství ČR v šermu fleretem mladších žáků a mladších žákyň

V sobotu 4. 6. 2016, v Brně, se uskutečnilo finále v šermu fleretem mladších žáků a mladších žákyň. Do těchto finálových bojů se probojovali i dva šermíři Sportovního šermu Zlín, a to v kategorii mladších žáků, Ivan Vícha a v kategorii mladších žákyň, Kateřina Hluchá. V kategorii chlapců, šermovalo 34 účastníků se Ivanovi Víchovi nevedlo, sice postoupil do dvaatřicítky, avšak zde neuspěl a v konečném hodnocení se umístil, na 28. místě. Věříme, že v příští sezóně se bude Ivanovi dařit daleko lépe, protože svým projevem na planši je velký bojovník.

V kategorii dívek, účastnilo se 15 šermířek, se naopak od Ivana Víchy, Kateřině Hluché dařilo tak, že se probojovala, až do semifinále, kde bohužel, již na svoji soupeřku nestačila. V každém případě svým výkonem velice překvapila a v konečném hodnocení obsadila krásné dělené 3. místo. Pro Kateřinu tento výsledek je velkým povzbuzením do další sezóny 2016/2017, kdy přejde do věkové kategorie, mladších žákyň.

Oběma našim šermířům k výsledkům ve finále kategorie mladších žáků, blahopřejeme.

Za výbor Sportovního šermu Zlín, Zdeněk Traub

Výsledkové listiny ve formátu PDF

Finále Mistrovství ČR v šermu fleretem, žačky Bystřice n/Perštejnem

Sobota 28. května. 2016,

Dorota Víchová a Michaela Hluchá, se zúčastnily finále Mistrovství ČR ( 17 startujících ), v šermu fleretem žaček. Po úspěšném absolvování základních skupin a úvodních eliminací, se obě naše děvčata probojovala do první osmičky. Tyto eliminace však byly již nad jejich síly a obě o postup do bojů o medaile prohrály.

V konečném hodnocení, Dorota Víchová obsadila 6. místo a Michaela Hluchá 8. místo. Jejich umístění ve finále Mistrovství ČR v šermu fleretem, je příslibem na ještě lepší umístění v příštím ročníku 2016/2017. Oběma děvčatům k výsledkům gratulujeme.

Za výbor Sportovního šermu Zlín, Zdeněk Traub

Výsledkové listiny ve formátu PDF

Brněnský fleret

V neděli 16. 10. 2016, se v Brně uskutečnil turnaj v šermu fleretem žáků a žaček. Tohoto turnaje se zúčastnili i šermíři Sportovního šermu Zlín, avšak s nevalným výsledkem.

V soutěži žáků, startovali Ivan Vícha a Michael Jurčík. V prvním kole byl Ivan v sedmičlenné skupině, kde měl pouze 2 vítězství. V eliminaci Ivanovým soupeřem byl Tomáš Vele z Lokomotivy Liberec, se kterým Ivan prohrál 15 : 8. Vzhledem ke skutečnosti, že Ivan na planši není žádným nováčkem, o to je nepochopitelnější, že turnaj absolvoval s krátkým fleretem. V konečném hodnocení, obsadil Ivan Vícha ze 34 startujících, 23. místo. Doufám, že tato špatná zkušenost s volbou zbraní, bude pro Ivana velkým ponaučením. Dalším našim zástupcem v této soutěži byl Michael Jurčík. Pro Michala to byl vůbec první turnaj, kde se teprve Michal rozkoukával a tím byl také jeho výkon poznamenán. Michal v prvním kole, v šestičlenné skupině 3xprohrál s nulou a 2x jednom s jedním zásahem. V konečném hodnocení obsadil Michal 31. místo.

V soutěži žaček Sportovní šerm Zlín reprezentovala Dorota Víchová. V prvním kole v šestičlenné skupině , měla Dorotka 3 vítězství a 2 porážky. V eliminaci o šestnáctku, byla Dorotčiným soupeřem Kristína Bursíková z Bohemians Praha, kterou Dorotka porazila těsně 15 : 13. Tímto výsledkem postoupila Dorotka do první osmičky, kde však již měla za soupeřku budoucí vítězku celého turnaje, Isabelu Sedlákovou ze Sokola Bystřice. O postup mezi první čtyři, prohrála Dorotka s Isabelou 15 : 6. V konečném hodnocení, obsadila Dorotka 8. místo, z 20 startujících. Dorotce opět chyběl ten pověstný krůček k lepšímu výsledku. Přesto všem našim reprezentantům, k dosaženým výsledkům gratulujeme.

Zdeněk Traub

Pohár ATMOSU

V neděli, 6. 11. 2016 se v Bělé pod Bezdězem uskutečnil turnaj v šermu kordem kadetů, o Pohár ATMOSU.

Na turnaji startovalo 53 účastníků, z 15 šermířských oddílů z celé ČR. Na turnaji také startovali dva reprezentanti Sportovního šermu Zlín, a to, Filip BURK a Tomáš Bellay. V prvním kole, startoval Tomáš Bellay v šestičlenné skupině, kde bohužel nezaznamenal ani jedno vítězství, měl 5 porážek. Filip Burk, startoval v sedmičlenné skupině, ve které měl 4 vítězství a dvě porážky. Oba naši šermíři postoupili do přímých eliminací, kde shodou okolností, právě narazili na sebe. Z tohoto souboje vyšel vítězně Filip Burk ( vyhrál poměrem 15:10 ), tím vyřadil svého oddílového kolegu Tomáše Bellaye z dalších bojů a sám Filip postoupil mezi 32 nejlepších šermířů.

V souboji o prvních šestnáct šermířů byl Filipovým soupeřem Antonín Vávra z Rieglu Praha, se kterým Filip prohrál po velkém boji těsně 15:14. Určitě toto nešťastné vyřazení Filipa velmi mrzí, protože tak těsná porážka ho připravila o daleko lepší umístění, odpovídajícímu jeho šermířským kvalitám. V konečném hodnocení, obsadil Filip Burk 27. místo a Tomáš Bellay 51. místo.

Příště to bude určitě lepší. Toto platí pro oba šermíře, kterým za vzornou reprezentaci Sportovního šermu Zlín, děkujeme.

  Komentář napsal : Zdeněk Traub
Výsledky ve formátu PDF

 

První listopadový víkend mladých zlínských šermířů
Opavský listopad

Dne 5.11.2016 se Kateřina Hluchá , Ema Víchová a Ivan Vícha zúčastnili fleretového turnaje Opavský listopad. V sobotu všichni soutěžili v kategorii mladší žáci, kde v děvčatech Kačka Hluchá obsadila skvělé 2.místo, když ve finále podlehla Ilekové z Bystřice nad Perštejnem a Ema Víchová si vyzkoušela vyspělejší kategoriri a obsadila 13.místo. Ivan Vícha se probojoval v chlapcích mezi poslední osmičku a celkově obsadil 8.místo, když o umístění v nejlepší "čtverce" ho připravila prohra 11::10 na výhodu s pozdějším vítězem Gerišem z Brna. V neděli se Ema Víchová zúčastnila turnaje minižaček, kde potvrdila rostoucí výkonnost a opět se probojovala do finálové " osmičky", kde velmi pěkným útočným bojem obsadila 5. místo

Mezinárodní turnaj kadetek v rakouském Modlingu

Ve stejný den se v Rakouském Modlingu konal mezinárodní turnaj kadetek, pořádaný Evropskou šermířskou federací. Zúčastnilo se ho 197 šermířek z 26 států z celého světa. Mezi nimi i jedna žačka ze Zlína - Dorotka Víchová. Cílem bylo zkusit si šerm s nejlepšími kadetkami světa. Celkem šermovalo 29 skupin. Dorotka měla ve skupině Němku, Britku, Rakušanku, Maďarku, Bulharku a Chorvatku. Zvítězit se jí nepodařilo, ale v celkovém pořadí se za ní umístily ještě další Češky. Za tu zkušenost účast na turnaji, stála.

 

Ilja Opavský

cena_vrsovic

Cena Vršovic / Magistrátni turnaj

O víkendu19. a 20.11. se konal v Praze turnaj o cenu Vršovic ve fleretu, kategorie kadetky a mini žačky. Zúčastnily se ho i šermířky našeho klubu Dorotka Víchová a Míša Hluchá jako kadetky, a Emička Víchová jako mini žačka.

Kadetky absolvovaly dvě kola skupin s následným postupem do přímé eliminace. Jak Dorotka, tak i Míša, měly v obou kolech dvě vítězství a dvě porážky. Tento výsledek je zařadil po skupinách na osmé, respektive sedmé místo. První eliminaci obě zvládly suverénním způsobem. Dorotka 15:3 a Míša dokonce 15:1. V boji o čtvrtfinále se ale střetly s oběma pozdějšími finalistkami, které byly nad jejich možnosti. Umístění Dorotky ve finálové osmičce se očekávalo - 8.místo, ale 7. místo Míši bylo příjemným překvapením. Výsledek obou šermířek považuji za úspěch.

Mini žačky rovněž absolvovaly dvě kola skupin s následným postupem do přímé eliminace. Emička Víchová měla v obou kolech dvě vítězství a dvě porážky. To ji zařadilo na 5. místo v celkovém pořadí po skupinách a volný los do první eliminace. V boji o čtvrtfinále s Míkovou z Opavy dokázala velmi pěkným taktickým způsobem zvítězit na čas 9:6 a postoupila do semifinále, kde porazila Flaškovou z Bohemians Praha suverénním způsobem 10:2. A to znamenalo její první účast ve finále turnaje. Zde ji čekala Prokešová Daniela z Bystřice, mistryně republiky. Mé očekávání v tomto okamžiku bylo, aby Emička dala "nějaké zásahy", aby výsledek byl "přijatelný". Když ale v průběhu boje Emička vedla 6:3, 7:6, naděje na vítězství byly zcela reálné. Několik chyb, způsobených nervozitou v závěru utkání způsobilo, že se "zázrak" nekonal. I tak je to její největší úspěch v dosavadním působení na turnajích a Emička dala jasně najevo, že to nemusí být úspěch ojedinělý.
Výsledek považuji za vynikající.

J.Wilka

Novější aktuality jsou ještě v původních oddílech